Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Unia Tarnów wygrywa z Orłem Łódź!

18/05/2019 16:02:11
Redakcja

Unia Tarnów po zaciętym spotkaniu pokonała Orzeł Łódź 49:41. Jaskółki do triumfu poprowadzili Viktor Kulakov i Peter Ljung.

Orzeł Łódź
1. Rohan Tungate 9+1 (2,1*,2,2,-,2)
2. Kai Huckenbeck 7+2 (1*,2,1*,3,u,-)
3. Rafał Okoniewski 3+2 (2*,1*,t,0,
4. Daniel Jeleniewski 6 (3,2,1,0,-)
5. Tobiasz Musielak 12 (2,3,2,2,3,0)
6. Piotr Pióro 3+1 (2,0,0,1*)
7. Kamil Kiełbasa 1+1 (1*,0,0)

Unia Tarnów
9. Peter Ljung 12 (3,2,3,3,1)
10. Ernest Koza 5+2 (0,1*,2*,2)
11. Artur Czaja 9 (1,0,3,3,2)
12. Daniel Kaczmarek 5 (0,3,1,1,t)
13. Viktor Kulakov 13 (3,3,3,1,3)
14. Dawid Rempała 0 (0,0,0)
15. Mateusz Cierniak 5 (3,1,0,1)

Bieg po biegu:

1. (70,66) Ljung, Tungate, Huckenbeck, Koza 3:3
2. (71,67) Cierniak, Pióro, Kiełbasa, Rempała 3:3 (6:6)
3. (71,59) Jeleniewski, Okoniewski, Czaja, Kaczmarek 1:5 (7:11)
4. (71,19) Kulakov, Musielak, Cierniak, Kiełbasa 4:2 (11:13)
5. (71,55) Kaczmarek, Huckenbeck, Tungate, Czaja 3:3 (14:16)
6. (70,90) Kulakov, Jeleniewski, Okoniewski, Rempała 3:3 (17:19)
7. (70,88) Musielak, Ljung, Koza, Pióro, Okoniewski – t 3:3 (20:22)
8. (71,49) Kulakov, Tungate, Huckenbeck, Cierniak 3:3 (23:25)
9. (71,19) Ljung, Koza, Jeleniewski, Pióro 5:1 (28:26)
10. (71,63) Czaja, Musielak, Kaczmarek, Kiełbasa 4:2 (32:28)
11. (72,51) Huckenbeck, Koza, Kulakov, Okoniewski 3:3 (35:31)
12. (72,18) Czaja, Tungate, Pióro, Rempała 3:3 (38:34)
13. (72,10) Ljung, Musielak, Kaczmarek, Jeleniewski 4:2 (42:36)
14. (72,62) Musielak, Czaja, Cierniak, Huckenbeck –u4, Kaczmarek – t 3:3 (45:39)
15. (71,90) Kulakov, Tungate, Ljung, Musielak 4:2 (49:41)

Sobotni mecz mógł się podobać. Była walka na dystansie, liczne mijanki już od pierwszych biegów. Nie zawiedli tarnowscy liderzy, którzy pod nieobecność Artura Mroczki poprowadzili Jaskółki do zwycięstwa.

Dzięki znakomitej postawie Petera Ljunga w inauguracyjnym biegu Jaskółki uratowały biegowy remis. Ze startu najlepiej wystrzelił Rohan Tungate i to on objął prowadzenie. Za wygraną nie dał jednak Szwed i ostatecznie na trzecim okrążeniu przedarł się na prowadzenie, wpadając na linię mety z dużą przewagą. Niestety po słabym starcie z czwartego pola w walce nie liczył się Ernest Koza.

Z bardzo dobrej strony w biegu juniorów zaprezentował się Mateusz Cierniak. Junior Jaskółek po słabym starcie zajmował trzeciej miejsce i zanosił się na podwójną wygraną gości. Jednak już na drugim łuku zdecydowanym atakiem minął Kamila Kiełbasę, a na trzecim okrążeniu Piotra Pióro. Walki z łodzianami nie nawiązał Dawid Rempała.

Po trzeciej gonitwie i podwójnej przegranej Unii goście objęli prowadzenie w spotkaniu. Bardzo dobrze ze startu wystrzelił Daniel Jeleniewski, który objął prowadzenie. Drugiego Artura Czaję z wyjścia z drugiego łuku wyprzedził Rafał Okoniewski. Ten przez resztę biegu próbował jeszcze odrobić straconą pozycję, ale Jego ataki okazały się nieskutecznie.

Świetne ściganie w biegu czwartym zaprezentowali Tobiasz Musielak i Viktor Kulakov. Po starcie prowadził lider Orła, ale Rosjanin był tuż za nim. Zawodnicy kilkukrotnie zamieniali się miejscami na dystansie, ale ostatecznie to  Kulakov na mecie zameldował się na pierwszej pozycji. Z tył problemów z wywalczeniem ważnego jednego punktu nie miał Mateusz Cierniak.

W piątej odsłonie spotkania tarnowianie lepiej wystartowali i wydawało się, że wyjdą na podwójne prowadzenie, ale błąd z wyjścia z łuku popełnił Artur Czaja spadając na koniec stawki. Z dużą przewagą triumfował Daniel Kaczmarek, który uratował biegowy remis.

O losach biegu szóstego zadecydował moment startowy, który należał do Viktora Kulakova. Rosjanin zwyciężył z bardzo dużą przewagą nad parą gości. Niestety po słabym starcie punktów nie wywalczył Dawid Rempała.

W kolejnej gonitwie również moment startowy był decydujący dla ostatecznej kolejności. Spod taśmy lepiej ruszył Tobiasz Musielak, który tylko na początkowych okrążeniach musiał uważać na ataki Petera Ljunga, a później odjechał na bezpieczną odległość.

Podziałem punktów zakończył się również bieg ósmy. Zwyciężył z bardzo dużą przewagą Viktor Kulakov. Z tył przez niemal cztery okrążenia ważny punkt wiózł Mateusz Cierniak, który na ostatnich metrach po zaciętej walce stracił punktowaną pozycję na rzecz Kaia Huckenbecka.

Taśmy w biegu dziewiątym dotknął Rafał Okoniewski. W Jego miejsce trener gości Lech Kędziora desygnował Piotra Pióro, ale ten nie odegrał większej roli w wyścigu. Start wygrał Ernest Koza do którego szybko dołączył Peter Ljung. Wychowanek Jaskółek musiał jednak do końca uważać na ataki czającego się z tył Daniela Jeleniewskiego. Z bardzo dużą przewagą zwyciężył z kolei Kapitan Unii Tarnów.

Po bardzo słabym początku spotkania w biegu dziesiątym przebudził się Artur Czaja, który po dobrym starcie objął prowadzenie i do końca odpierał ataki Tobiasza Musielaka. Początkowo z liderem Orła walczył jeszcze Daniel Kaczmarek, ale nie zdołał zbliżyć się na tyle blisko aby przeprowadzić zdecydowany atak.

Ciekawie było w biegu jedenastym. Po starcie prowadził Ernest Koza, ale szybko stracił pozycję na rzecz Kaia Huckenbecka. Wychowanek Jaskółek musiał uważać także na ataki czającego się Rafała Okoniewskiego. Po słabym starcie i błędzie na pierwszym łuku Viktora Kulakova, Rosjanin dopiero w drugiej części biegu zbliżył się do zawodnika z Łodzi, by wyprzedzić go na trzecim okrążeniu.

Kolejnym podziałem punktów zakończył się bieg dwunastym w którym problemów z przekonywującym zwycięstwem nie miał Artur Czaja.

Ostatni z biegów serii zasadniczej zakończył się zwycięstwem Jaskółek i pozwolił tarnowianom odskoczyć na sześć oczek. Po starcie prowadził Tobiasz Musielak, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia wyprzedził go bardzo szybki Peter Ljung. Z tył ważny punkt wywalczył Daniel Kaczmarek, który przez chwilę był nawet bliski wyprzedzenia zawodnika gości.

Sporo emocji przyniósł bieg czternasty. Najpierw było ciasno w pierwszym łuku w konsekwencji czego na tor upadł Artur Czaja, ale sędzia zadecydował powtórzyć bieg w czwórkę. Później taśmy dotknął Daniel Kaczmarek, a w Jego miejsce menadżer Tomasz Proszowski desygnował do walki Mateusza Cierniaka. Junior Jaskółek spisał się bardzo dobrze, ładnie broniąc się przez cztery okrążenia przed zaciętymi atakami Kaia Huckenbeckiem. Niemiec na ostatnim łuku pojechał bardzo szeroko starając się minąć Cierniaka, zahaczając o bandę i notując bardzo nieprzyjemnie wyglądający upadek. Z przodu ładną walkę o zwycięstwo stoczyli Artur Czaja i Tobiasz Musielak. Ostatecznie górą był zawodnik gości.

Mocno poobijanego Niemca w biegu piętnastym zastąpił Rohan Tungate. Bieg wygrał znakomity w sobotnie popołudnie Viktor Kulakov. Z tył punkt wywalczył Peter Ljung, który poradził sobie z Tobiaszem Musielakiem.

Jaskółki w sobotę odniosły bardzo ważne zwycięstwo. W drużynie Tomasza Proszowskiego i Pawła Barana brylowali Viktor Kulakov i Peter Ljung. Obaj poza świetnymi startami, szukali punktów także na dystansie. Po kiepskim początku i zmianie motocykla ważne punkty zdobył Artur Czaja. Udany debiut przed tarnowską publicznością zanotował powracający do macierzystego klubu Ernest Koza. Nieźle wypadł również Daniel Kaczmarek, którego wynik mógłby być jeszcze lepszy gdyby nie taśma wynikająca z defektu sprzętu w pierwszym biegu nominowanym. Ważne punkty do dorobku drużyny dorzucił waleczny Mateusz Cierniak.

Najbliższy mecz ligowy Unia Tarnów rozegra w Jaskółczym Gnieździe 9 czerwca z Car Gwarant Startem Gniezno.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST