Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

UKS Jaskółki podsumowały sezon

29/11/2015 18:59:05
Redakcja

Na swojej stronie internetowej UKS Jaskółki Tarnów podsumowały miniony sezon. Podopieczni trenera Mirosława Cierniaka mogą pochwalić sporą liczbą sukcesów.

Miniony sezon był bardzo pracowity, ale co ważne udany dla podopiecznych trenera Mirosława Cierniaka z UKS Jaskółki Tarnów. Adepci wykonali cały założony przed sezonem plan i poczynili znaczące postępy na torze. Ponadto czworo z nich zdało licencje mini żużlowe, nie obyło się również bez innych sukcesów i wydarzeń. Mini żużlowcy przez cały sezon wspierali żużlowców Unii Tarnów podczas meczów żużlowych rozgrywanych na stadionie w Mościcach wychodząc z nimi do prezentacji.

Adepci tradycyjnie przygotowania do sezony rozpoczęli w grudniu. Przez cztery miesiące w pocie czoła ćwiczyli dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej pod okiem trenera Mirosława Cierniaka, aby być jak najlepiej przygotowanym do sezonu pod względem fizycznym.

Wyjazd na tor nastąpił w kwietniu. Mini żużlowcy trenowali do końca października dwa razy w tygodniu w dwóch grupach – zaawansowanej i początkującej. – Dodatkowo rozpoczęliśmy również zajęcia z najmłodszymi adeptami sportu żużlowego, którzy ćwiczą swoją jazdę na motocyklach o pojemności 50ccm. Są to dzieci w wieku 7-8 lat – dodał trener Mirosław Cierniak.

DSC00006

W kwietniu Mateusz Cierniaka i Oliwier Jadach wystąpili w Rybniku otwierającym sezon mini żużlowy w Polsce VI Turniej Pamięci Prezesa Andrzeja Skulskiego o Złotą Lampkę Górniczą. Tam najlepszy okazał się Mateusz Cierniak, który po biegu dodatkowym zapewnił sobie zwycięstwo, pokonując znacznie bardziej doświadczonych zawodników z innych klubów. – Jestem bardzo zadowolony z zaproszenia, które wpłynęło do naszego klubu w ostatniej chwili. Myślę, że zarówno ja jak i nasi zawodnicy zdobyli tam kolejne, ważne doświadczenie – powiedział opiekun UKS Jaskółki Tarnów.

11115912_421912454655997_2005879641_n

Pod koniec maja na mini torze UKS Jaskółek odbył się Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla najmłodszych, a dodatkową atrakcją była obecność żużlowców Unii Tarnów – Artura Mroczki i Ernesta Kozy. Słoneczna pogoda i duża frekwencja tylko uświetniły tą wspaniałą imprezę. Oprócz pokazowych jazd mini żużlowców i możliwości przejechania się na motocyklu pod okiem trenerów dzieci wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych jak np. ciesząca się dużą popularnością konkurencja przeciągania liny. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w imprezie otrzymały gadżety od organizatorów, a także wzięły udział w konkursie w którym do wygrania były wejściówki na mecz żużlowców Unii Tarnów.Jestem szczęśliwy, że takie imprezy mogą odbywać się na naszym mini torze. Dzięki temu możemy przybliżać tematykę sportu żużlowego. Każdy może zobaczyć od kuchni jak wygląda praca i życie w naszym klubie, a przy okazji mile i na sportowo spędzić czas – mówi Mirosław Cierniak.

Ważnym miesiącem dla naszego klubu był lipiec. Najpierw odwiedziły nas kamery telewizji IMAV, które nakręciły krótką relację z tego wydarzenia, a później nastąpiło podpisanie umowy z Grupą Azoty i włącznie naszego klubu do programu Grupa Azoty START. Grupa Azoty START tokompleksowy program sportowo-społeczny, mający na celu odkrywanie talentów przez wsparcie dzieci i młodzieży, skupionej w klubach sportowych, które marzą o osiąganiu najlepszych wyników w różnych dyscyplinach sportu. Dobry start to dla wielu z nich to początek drogi do mistrzostwa i osobistego rozwoju. Dzięki tej współpracy nasi adepci w jeszcze bardziej komfortowych warunkach mogą kontynuować treningi. – Dla naszego klubu, który ciągle się rozwija ogromnym i ważnym wydarzeniem było nawiązanie współpracy z Grupą Azoty oraz włączenie nas do programu Grupa Azoty START. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie. My swoją postawą w zawodach i treningach postaramy się pokazać, że warto było wesprzeć nasze działania – mówi trener Jaskółek.

11693982_691195127680554_1304991199471651823_n

W sierpniu dzięki współpracy z programem Grupa Azoty START adepci grupy zaawansowanej Jaskółek wyjechali na kilkudniowy obóz do Gdańska. Mini żużlowcy nad polskim morzem mieli czas na odpoczynek, ale również na treningi na tamtejszym torze, a także wycieczki z nutą lekcji historii. W Gdańsku udało się rozegrać mecz towarzyski w którym niewiele lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali jednym punktem. Po rozegraniu meczu towarzyskiego po dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny wzięło udział w biegu dodatkowym o Puchar Prezesa Firmy Filtrus. Najlepszy okazał się Mateusz Cierniak, a trzeci był był Przemysław Konieczny. Na pewno wyjazd do Gdańska był ważnym doświadczeniem dla naszych zawodników. – Wyjazd do Gdańska było owocny pod każdym względem i na każdej płaszczyźnie z tego względu, że kilku adeptów pierwszy raz w życiu zobaczyło na własne oczy Bałtyk. Ponadto mogli zapoznać się z historią II Wojny Światowej. Kolejnym czynnikiem był aspekt sportowy. Nasi zawodnicy mogli dużo podpatrzyć swoich rówieśników z klubu z Gdańska oraz z nimi rywalizować i trenować na torze. Z tego względu, że nad morzem przebywaliśmy w okresie wakacyjnym nasi adepci mogli nieco odpocząć i naładować akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami – podsumował trener.

Na początku września podczas jednego z treningów spontanicznie odwiedził podopiecznych trenera Mirosława Cierniaka utytułowany żużlowiec – Kenneth Bjerre, który sam zaczynał przygodę z czarnym sportem od mini żużla. Duńczyk był pod głębokim wrażeniem umiejętności zawodników, a także organizacji treningów. Młodzi adepci mogli również odwiedzić warsztat zawodnika Unii Tarnów na Stadionie Miejskim. Tam otrzymali jeszcze od zawodnika kilka cennych porad.

Historyczny moment dla naszego klubu nastąpił 19 września w Częstochowie. Czterech naszych adeptów – Patryk Zieliński, Przemysław Konieczny, Mateusz Cierniak i Oliwier Jadach uzyskało licencję mini żużlową. Dzięki temu już teraz Mirosław Cierniak planuje w nowym sezonie wziąć udział w oficjalnych zawodach Mistrzostw Polski w mini żużlu. Co ważne egzamin pokazał, że praca, którą wykonuje trener zdaje rezultaty. – Do egzaminu na licencję mini żużlową przygotowywałem moich adeptów od dłuższego czasu pod każdym względem. Bardzo dużo pomógł nam wyjazd do Gdańska, po którym byłem pewny, że jeśli moi podopieczni zaprezentują się na podobnym poziomie to z zaliczeniem egzaminu nie będzie problemu. Tak też się stało. Jeszcze raz z tego miejsca im gratuluję i życzę sukcesów – powiedział krótko Mirosław Cierniak.

11215063_976789312382184_3015082924671696926_n

Ponadto pod koniec sezonu żużlowego na torze w Rzeszowie wychowanek UKS Jaskółki Tarnów Kacper Konieczny trenujący na co dzień w szkółce żużlowej Unii Tarnów pomyślnie zdał egzamin na certyfikat żużlowy.

Zwieńczeniem udanego sezonu było zorganizowanie drugiej edycji „I Ty możesz zostać żużlowcem”. Wśród atrakcji zaplanowanych przez nasz klub znalazł się dmuchany zamek i trampolina, stoisko z watą cukrową, gry zespołowe dla dzieci oraz pokaz zabytkowych motocykli. Nie zabrakło oczywiście pokazowych jazd adeptów Jaskółek, a także możliwości przejechania się na motocyklu do mini żużla pod okiem trenera Mirosława Cierniaka i Pawła Barana, co cieszyło się bardzo dużą popularnością. Na zaproszenie Mirosława Cierniaka na imprezie pojawił się Krystian Rempała, który bawił publiczność jazdą na jednym kole na motorze crossowym oraz udostępnił go zawodnikom UKS. Warto zaznaczyć, że każde dziecko, które wzięło udział w konkurencjach sportowych zostało nagrodzone pamiątkami i gadżetami. Upominki i nagrody przekazała Grupa Azoty, Urząd Miasta Tarnowa oraz Unia Tarnów ŻSSA za co serdecznie dziękujemy.

DSC00048

Tym samym adepci UKS Jaskółki Tarnów zakończyli kolejny udany sezon. Teraz czeka ich chwila odpoczynku i intensywne przygotowania na sali gimnastycznej i nie tylko do nowego sezonu.

DSC00045

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w sezonie 2015. Dziękujemy również adeptom, rodzicom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałej atmosfery wokół naszego klubu. Do zobaczenia na wiosnę na torze! – dziękuje trener Mirosław Cierniak.

DSC00040

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST