Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Tylko 4 punkty Vaculika, wygrana Hampela w Grand Prix Polski

15/06/2013 0:00:00
Redakcja

Dzisiejsze Grand Prix rozgrywane w Gorzowie zakończyło się odegraniem Mazurka Dąbrowskiego. Zawody zwyciężył Jarosław Hampel. Na drugim stopniu podium stanął aktualny Mistrz Świata Chris Holder. Trzecie miejsce przypadło Taiowi Woffindenowi. Jest to dla niego niewątpliwie wielki sukces, ponieważ startował z niedoleczoną kontuzją i do końca nie było wiadomo, czy wystąpi w dzisiejszym turnieju.

Słabo spisał się Martin Vaculik. Słowak zdobył tylko 4 punkty i zajął 13 miejsce. Początek zawodów był dla Martina bardzo udany i nikt nie spodziewał się, że zdobędzie tak mało punktów. Zawody zaczął od pewnego zwycięstwa. Zdecydowanie wygrał start i dowiózł 3 punkty do mety. W biegu 7 zdobył 1 punkt, ale wciąż znajdował się wysoko w klasyfikacji ze sporymi szansami na półfinał. Problemy zaczęły się od 12 biegu. Vaculik wyszedł ze startu na drugie miejsce i wydawało się, że dowiezie je do mety. Niestety Martin popełnił w tym biegu wiele błędów i wyprzedzili go najpierw Jonsson, a później jeszcze Bartosz Zmarzlik. Podobny przebieg miał bieg 13. Vaculik jechał na drugim miejscu, ale podobnie jak w poprzednim biegu wyprzedzili go dwaj rywale, tym razem Nicki Pedersen i Antonio Lindbaeck. Przed biegiem 18 szanse na półfinał były już tylko iluzoryczne. Martin wystartował słabo i zajął w tym biegu 4 miejsce. Po dobrym występie W Cardiff wydawało się, że wszystkie problemy Martin ma już za sobą. Trzeba jednak przyznać, że w dniu dzisiejszym sprzęt spisywał się dobrze, jednak zdecydowanie za dużo było błędów na trasie.

Kolejne słabe zawody zaliczył również Tomasz Gollob. Polak zdobył tylko 4 punkty, na torze prezentował się słabo. Przez kolejny słaby występ spadł w klasyfikacji generalnej na 8 miejsce. Bardzo dobrze na torze wyglądał Krzysztof Kasprzak. Co prawda przegrywał starty, ale na trasie był bardzo szybki co pozwalało mu niejednokrotnie wyprzedzać rywali na dystansie. Ostatecznie z 9 punktami znalazł się w półfinale, w którym zajął 3 miejsce. Po biegu widać było na jego twarzy wielki smutek. Najlepiej z Polaków zaprezentował się oczywiście zwycięzca Jarosław Hampel. On z kolei zawody rozpoczął słabo, ale gdy dopasował się już do warunków torowych ciężko było go pokonać. Zdecydowanie najlepsze w jego wykonaniu były biegi: półfinałowy i finałowy. Mimo trzeciego pola znajdował się zdecydowanie poza zasięgiem rywali.

Zadowolony może być na pewno Emil Sajfutdinow. Mimo odpadnięcia w półfinale Emil zdobył najwięcej punktów wśród całej stawki zawodników i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji zawodników. Do formy wraca również Greg Hancock, który zajął dziś 4 miejsce. Zawody stały na dość wysokim poziomie. Na torze oglądaliśmy wiele mijanek. Jak zawsze w Polsce wyścigi oglądał komplet widzów.