Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Trudne zadanie Jaskółek

15/05/2015 1:56:23
Redakcja

W niedzielę 17 maja Unia Tarnów zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z MRGARDEN GKM Grudziądz. Będzie to zaległe spotkanie I kolejki PGE Ekstraligi.

Do tej pory obie drużyny mają na swoim koncie po dwa punkty meczowe z tym, że tarnowianie rozegrali o jeden mecz mniej od rywali. Niedzielne spotkanie będzie z pewnością istotne dla końcowego ułożenia tabeli, a zwycięzca znacznie zwiększy szanse na awans do fazy Play-Off. Z pewnością faworytem są gospodarze, którzy mają duży atut w postaci domowego toru, co potwierdzili w meczu z drużyną z Gorzowa.

Do Grudziądza Jaskółki zawitają w swoim najsilniejszym zestawieniu. Zmianie uległ jednak układ par. Trener Paweł Baran z pewnością liczy, że taka zmiana przyniesie za sobą wymierne korzyści. Liderem Jaskółek ma być Martin Vaculik, który tym razem pojedzie w parze z młodzieżowcem. Słowak utrzymał dyspozycję z zeszłego sezony i od początku rozgrywek prezentuje bardzo wysoką i równą formę stąd decyzja o Jego przesunięciu pod piątkę.

Coraz lepszą dyspozycją na arenie międzynarodowej prezentuje Kenneth Bjerre, który w niedzielę wystartuje w parze z Januszem Kołodziejem dla którego będzie to pierwszy start po upadku w Krośnie. Kapitan Jaskółek przez ostatnie niemal dwa tygodnie przechodził rehabilitację i odpoczywał od jazdy. Nawet na ostatnim treningu pokręcił zaledwie kilka kółek. Na szczęście teraz Jasiek czuje się już  znacznie lepiej i Jego występ jest raczej niezagrożony.

Pierwszą parę Unii będą tworzyć Leon Madsen i Artu Mroczka. Ten drugi owal w Grudziądzu zna doskonale, ponieważ to tam rozpoczynał swoją przygodę z czarnym sportem. Być może Jego zebrane doświadczenie pomoże tarnowianom w szybszym dopasowaniem się do trudnego toru.

Największą bolączką Pawła Barana i Mirosława Cierniaka jest postawa młodzieżowców. Ernest Koza dobrze prezentuje się na torze w Mościach, gdzie niejednokrotnie wygrywa z dużo lepszymi przeciwnikami. Niestety na obcych torach Jego potencjał jest znacznie niższy. Jego partnerem będzie Damian Dąbrowski lub Arkadiusz Madej.

Drużyna z Grudziądza po srogiej porażce we Wrocławiu będzie chciała sobie nieco poprawić nastroje w meczu z Unią Tarnów. W ekipie Roberta Kempińskiego na domowym torze groźni będą zwłaszcza byli zawodnicy Jaskółek Artem Laguta i Krzysztof Buczkowski. Polak bardzo dobrze punktuje nie tylko w spotkaniach ligowych ale również w licznych turniejach indywidualnych w których startuje. Z kolei Rosjanin znany jest ze znakomitego dopasowania do domowego toru, co przez dwa sezony pokazywał w Tarnowie. W spotkaniu z drużyną Piotra Palucha nie miał sobie równych wygrywając wszystkie pięć biegów.

Renesans formy przechodzi również Tomasz Gollob, któremu zmiana klubu wyszła na dobre. Były Mistrz Świata na torze w Grudziądzu może być mocnym punktem swojej drużyny i Jaskółki będą musiały się sporo napracować, aby przywieźć go za swoimi plecami. Skład gospodarzy uzupełnią Rafał Okoniewski i Daniel Jeleniewski, którzy prezentują zmienną formę.

Gospodarze podobnie jak tarnowianie mają problem z dyspozycją młodzieżowców. Zarówno Marcin Nowak jak i Mike Trzensiok nie prezentują takiej formy jak zakładano przed sezonem. Tutaj swojej szansy muszą szukać juniorzy z Jaskółką na plastronie.

Tarnowianie do Grudziądza jadą z myślą o odniesienia zwycięstwa. O to jednak będzie bardzo trudno. Końcowy rezultat będzie w dużej mierze zależał od postawy młodzieżowców, a także drugiej linii. Początek niedzielnego meczu o godzinie 17:00, a bezpośrednią relację przeprowadzi nSport+.

Awizowane składy:
Unia Tarnów
1.
Kenneth Bjerre
2. Artur Mroczka
3. Leon Madsen
4. Janusz Kołodziej
5. Martin Vaculik
6. Ernest Koza

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Artiom Łaguta
10. Daniel Jeleniewski
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Tomasz Gollob
14. Mike Trzensiok


						
						
					
Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST