Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Troy Batchelor zawodnikiem Unii Tarnów!

10/11/2021 13:36:46
Redakcja

W środę kontrakt z Unią Tarnów na starty w 2. Lidze Żużlowej podpisał Troy Batchelor. Dla Australijczyka będzie to powrót do polskiej ligi po roku przerwy.

Troy Batchelor urodził się 29 sierpnia 1987 roku w Brisbane. W lidze polskiej reprezentował barwy klubów z Leszna, Wrocławia, Rybnika, Gdańska oraz w sezonie 2020 Bydgoszczy. W Europie zadebiutował w sezonie 2005 w barwach King’s Lynn Stars, a w polskiej lidze rozpoczął starty dwa lata później w Unii Leszno kończąc sezon z bardzo dobrą średnią 1,51.

Australijczyk w latach 2014 – 2015 był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix, kończąc zmagania odpowiednio na dziewiątym i dwunastym miejscu. Dwukrotnie stawał na podium Grand Prix. W Kopenhadze w 2014 był drugi tuż za Nielsem Kristianem Iversenem, a rok później na torze w Daugavpils cieszył się z trzeciego miejsca. Z reprezentacją Australii czterokrotnie zdobywał medale Drużynowego Pucharu Świata. W sezonach 2009 i 2011 zdobywając srebrne krążki, a w latach 2013-14 medale brązowe.

W sezonie 2020, gdzie wystąpił w tylko pięciu spotkaniach Polonii Bydgoszcz po wypożyczeniu z ROW Rybnik wykręcił średnią 1,26, ale dużo lepiej spisywał się w poprzednich sezonach. W barwach Rybnika notował w sezonie 2018 średnią 2,15, a rok później 2,20 będąc w czołówce zawodników eWinner 1. Ligi Żużlowej. W sezonie 2021 startował tylko w rozgrywkach brytyjskiej Premiership w barwach Sheffield Tigers.

Doświadczony Australijczyk startuje z numerem #75.

W bieżącym okienku transferowym kontrakty z Unią Tarnów parafowali do tej pory ponadto Kenneth Hansen, Oskar Bober i Piotr Pióro.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST