Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Treningi i sparingi pokażą nasz potencjał” – Paweł Baran

09/02/2015 13:48:08
Redakcja

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon żużlowy. W zimowej przerwie w tarnowskiej drużynie doszło do kilku istotnych zmian kadrowych w tym także zmiana trenera. W sezonie 2015 drużynę ligową Jaskółek prowadzić będzie Paweł Baran, który na tym stanowisku zastąpił Marka Cieślaka.

W Tarnowie zbudowano także całkiem nową drużynę, podczas której kompletowania brano pod uwagę również wymagania finansowe zawodników, budując racjonalny skład. W ocenie Pawła Barana jest to dobra mieszanka zawodników, spośród których kilku ma coś do udowodnienia. – Mamy mocną drużynę – takie jest moje zdanie. Co prawda może nieco słabszy sezon miał Artur Mroczka i Kenneth Bjerre, ale są to zawodnicy, których stać na dobre wyniki. Mamy przecież w drużynie Janusza Kołodzieja, Martina Vaculika i Leona Madsena, którzy pociągną ten zespół. Do tego dochodzą nasi wychowankowie, z którymi wraz z Mirkiem (Cierniakiem) mocno pracujemy i wierzymy, że przyniesie to pożądane rezultaty. Pierwsze treningi i sparingi pokażą jaki potencjał drzemie w naszej drużynie i wtedy będziemy mogli mówić o planach minimum i celach na ten rok. Sezon, sezonowi jest nierówny i nie ma co dzielić w tej chwili skóry na niedźwiedziu – ocenił trener Jaskółek.

Według wielu fachowców to właśnie formacja młodzieżowa będzie największym mankamentem Unii w nowym sezonie. – Nie wywieram presji na juniorach, oni wiedzą jaka szansa jest przed nimi. Nie ma pewniaków do składu. W tej chwili każdy jest brany pod uwagę do startów w lidze, a wiosenne treningi na torze pokażą kto to będzie – powiedział.

Tarnowianie posiadają dosyć szeroką kadrę młodzieżową. W drużynie ligowej startować będzie dwóch najlepszych z nich. Pozostałym pozostaną rozgrywki juniorskie. – Zmienia się formuła Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Tam w drużynie startować będzie po 4 zawodników, więc nasi wychowankowie startów będą mieć całkiem sporo, ponieważ dojdą imjeszcze inne zawody – dodał Paweł Baran.   Szkoleniowiec Unii Tarnów już myśli o wyjeździe swoich podopiecznych na tor. – Mamy plan żeby wyjechać na południe Europy, ale jest to uzależnione od warunków pogodowych w Polsce. Będzie nas satysfakcjonować jeśli za około pięć tygodni wyjedziemy na tor w Tarnowie, ale jak będzie to zobaczymy. Jeśli nic z tego nie wyjdzie będziemy szukać alternatywnych rozwiązań – mówi.

Pierwszym przeciwnikiem Unii Tarnów będzie beniaminek z Grudziądza, który podejmie Jaskółki na własnym torze już 5 kwietnia. Mecz do łatwych należeć nie będzie, ponieważ pierwszy rywal tarnowian zbudował w przerwie zimowej bardzo ciekawą drużynę złożoną z zawodników o uznanych nazwiskach. – Będziemy walczyć! Na bliższą analizę przeciwnika przyjdzie czas bliżej meczu, kiedy zobaczymy, jak Grudziądz będzie sobie radził w meczach kontrolnych. Zresztą każdy mecz będzie ciężki i każdy przeciwnik mocny. Tak naprawdę kluczem do sukcesu będą właśnie zwycięstwa wyjazdowe. My do każdego meczu będziemy przygotowywać się tak samo, bez znaczenie czy będzie to spotkanie u nas czy na wyjeździe – zakomunikował Paweł Baran.

W prowadzeniu drużyny Pawłowi Baranowi pomagać będzie Mirosław Cierniak. – Od początku była koncepcja abyśmy wraz z Mirkiem poprowadzili tę drużynę. Znamy się już dobrych kilka lat i nasza współpraca zawsze nam się dobrze układała. Pomiędzy sobą jesteśmy dogadani, kto będzie za co odpowiedzialny, a jak to wypadnie to już życie pokaże i zweryfikuje nasze założenia – zakończył trener Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST