Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Tomasz Gollob – Potrafimy się zjednoczyć.

07/05/2013 0:00:00
Redakcja

Niezwykle udany sezon ma jak dotąd Tomasz Gollob. Polski żużlowiec jest filarem lidera Enea Ekstraligi – Unibaksu Toruń – oraz przewodzi klasyfikacji cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Czy “Chudy” 8 czerwca na Motoarenie poprowadzi duet biało-czerwonych do zwycięstwa w turnieju Eurosport Speedway Best Pairs?

Pewnym jest, że w polskiej dwójce ujrzymy obok wspomnianego Golloba wychowanka Polonii Piła, Jarosława Hampela. Nie wiadomo natomiast, kogo na pozycję rezerwowego nominuje menadżer Marek Cieślak.

Nie moim zadaniem jest wybierać skład do tych zawodów, ale trener na pewno będzie tak dobierać do nas rezerwowego, by znaleźć kogoś, kto dobrze czuje się na tym torze. To bardzo ważny czynnik i on może okazać się decydujący – uważa IMŚ z 2010 roku. Obecnie w wysokiej dyspozycji jest pochodzący z Torunia i doskonale znający tamtejszy obiekt Adrian Miedziński.

Gollob podkreśla , że w polskim zespole ważną rolę odgrywa tzw. “team spirit”.

Jesteśmy jak Polacy idący na wojnę – potrafimy się zjednoczyć. Na tym polega sztuka zawodów parowych czy drużynowych. Pomagamy sobie i cały czas współpracujemy. To nie jest walka jednego żużlowca, bo na wynik pracuje cały zespół. Jeśli ktoś ma problem albo mu zwyczajnie nie idzie, wówczas obowiązkiem partnera jest nadrobienie punktów, bo we wspólnym interesie jest ostateczny triumf – podkreśla. 

Bydgoszczanin mając na uwadze zawody Eurosport Speedway Best Pairs oraz tegoroczną odsłonę Drużynowego Pucharu Świata cieszy się ze znakomitej formy czołowych polskich jeźdźców.

Na szczęście Jarek wrócił do wysokiej formy, Krzysiek Kasprzak też zaczyna dobrze jechać, więc myślę, że mamy szanse na wygrane w parach i Pucharze Świata – mówi. – Chcemy przecież wrócić na tron. Mimo wszystko obecnie chyba zbyt wcześnie jest, by wyrokować. Zawsze powtarzam, że pierwszy miesiąc poważnego ścigania jest złudny i często zgubny. Ta zabawa tak naprawdę dopiero się zaczyna. Na poważniejsze wnioski przyjdzie jeszcze czas.

Tak Gollob, jak i Hampel zimą zmienili barwy klubowe. Pierwszy z nich przeniósł się z Gorzowa do Torunia, natomiast “Mały” zamienił Leszno na Zieloną Górę. Czy takie zmiany dobrze wpływają na tak doświadczonych i utytułowanych żużlowców?

Myślę, że tak – twierdzi zawodnik Unibaksu. Tego typu zmiany wyzwalają dodatkową energię w zawodniku i są pozytywnym czynnikiem. Przy pierwszym spotkaniu w nowych barwach odczuwałem pewną presję, ale debiut wypadł pomyślnie i teraz przygotowujemy się ze spokojem i w normalnym, sprawdzonym toku do następnych meczów. Liczę, że w czasie czerwcowego turnieju Eurosport Speedway Best Pairs będziemy w optymalnej formie i damy radę zwyciężyć.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju Eurosport Speedway Best Pairs dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com. Tam też można zakupić bilety na zawody  – ceny zaczynają się już od 35 złotych!

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST