Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„To były trudne zawody” – Maciej Janowski

25/07/2013 0:00:00
Redakcja

W minioną sobotę polscy żużlowcy zostali Drużynowymi Mistrzami Świata, a jednym z liderów był Maciej Janowski. Zawodnik Unii Tarnów świetnie spisał się najpierw w turnieju eliminacyjnym w Częstochowie, a później w Pradze.

Magic podkreśla, że zawody w Pradze były dla nich bardzo trudne. – To były bardzo trudne zawody, a przed rozpoczęciem turnieju odczuwałem wielki stres. Przez całe zawody byliśmy za plecami Duńczyków, ale ostatecznie to my odnieśliśmy zwycięstwo, to jest najważniejsze – powiedział.

Liderem polskiej ekipy był Jarosław Hampel, który jeden z biegów jadąc jako Joker wygrał, odrabiając całe straty do prowadzących Duńczyków. – W naszej drużynie nie pojawiła się nerwowość, gdy Duńczycy byli bardzo szybcy. Hampel wygrał bieg, kiedy to jechał jako joker, a wtedy turniej zaczął się niemal od początku. Goniliśmy rywali i ta szuka się udała. Jarek miał na sobie wielką presję w ostatnim biegu, ale pokazał, że jest gotowy na bycie kapitanem. Wygrał wyścig, a my zdobyliśmy złoto – dodał.

W drużynie prowadzonej przez szkoleniowca Unii TarnówMarka Cieślaka zabrakło wieloletniego kapitana zespołu – Tomasza Golloba. – Tomasz wciąż jest największym polskim żużlowcem, a dla wielu osób jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Gollob ma w swoim dorobku masę medali i pucharów. Rezygnacją z kadry może chce sprawić, aby też dla nas zostało kilka trofeów – zakończył Maciej Janowski.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST