Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

“To były trudne zawody” – Maciej Janowski

25/07/2013 0:00:00
Redakcja

W minioną sobotę polscy żużlowcy zostali Drużynowymi Mistrzami Świata, a jednym z liderów był Maciej Janowski. Zawodnik Unii Tarnów świetnie spisał się najpierw w turnieju eliminacyjnym w Częstochowie, a później w Pradze.

Magic podkreśla, że zawody w Pradze były dla nich bardzo trudne. – To były bardzo trudne zawody, a przed rozpoczęciem turnieju odczuwałem wielki stres. Przez całe zawody byliśmy za plecami Duńczyków, ale ostatecznie to my odnieśliśmy zwycięstwo, to jest najważniejsze – powiedział.

Liderem polskiej ekipy był Jarosław Hampel, który jeden z biegów jadąc jako Joker wygrał, odrabiając całe straty do prowadzących Duńczyków. – W naszej drużynie nie pojawiła się nerwowość, gdy Duńczycy byli bardzo szybcy. Hampel wygrał bieg, kiedy to jechał jako joker, a wtedy turniej zaczął się niemal od początku. Goniliśmy rywali i ta szuka się udała. Jarek miał na sobie wielką presję w ostatnim biegu, ale pokazał, że jest gotowy na bycie kapitanem. Wygrał wyścig, a my zdobyliśmy złoto – dodał.

W drużynie prowadzonej przez szkoleniowca Unii TarnówMarka Cieślaka zabrakło wieloletniego kapitana zespołu – Tomasza Golloba. – Tomasz wciąż jest największym polskim żużlowcem, a dla wielu osób jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Gollob ma w swoim dorobku masę medali i pucharów. Rezygnacją z kadry może chce sprawić, aby też dla nas zostało kilka trofeów – zakończył Maciej Janowski.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST