Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Ten sport stał się bardzo brutalny” – Janusz Kołodziej

07/09/2014 0:00:00
Redakcja

Janusz Kołodziej obok Artema Laguty był bohaterem wczorajszego spotkania. Zawodnik przyznał, że przed meczem starał się nie myśleć za wiele, ponieważ ciężko było cokolwiek przewidzieć przy takich osłabieniach – ciężko było myśleć co to będzie, lepiej było nie myśleć o tym za wiele i jak tak dzisiaj właśnie zrobiłem. Ja dzień zawodów spędziłem tak, że sobie cały czas coś robiłem, odjechałem spokojnie zawody i teraz wracam do domu. Nikt się chyba nie spodziewał, że będzie taki wynik. Nie mamy tak naprawdę pół drużyny. Chłopaki się starali i osobiście jestem w szoku, że udało nam się zrobić taki dobry wynik. Wiadomo, że najlepiej byłoby wygrać, ale dla nas to był taki trochę mniej ważny mecz i cieszymy się z tego wyniku, a nasi młodzi zawodnicy pokazali, że potrafią fajnie jechać – powiedział tuż po spotkaniu Janusz.

Nasi zawodnicy do spotkania podeszli z luzem, ale mimo wszystko nie spodziewali się, że postawią zawodnikom z Zielonej Góry aż taki opór – przed zawodami śmialiśmy się trochę, że z takim składem moglibyśmy jechać z Gdańskiem czy Częstochową i byłby to ciekawy mecz, a okazało się, że nawet z tym rywalem był ciekawy. Fajnie, że tak wyszło, ale mimo wszystko chcielibyśmy, żeby nasi zawodnicy szybko wrócili co da nam większy spokój – przyznał z uśmiechem Janusz Kołodziej.

W 14 biegu doszło do pierwszej bardzo groźnej sytuacji z udziałem Janusza. Obeszło się jednak bez upadku, ale tyle szczęścia nie miał Mikkel Bechszczepiliśmy się motocyklami i w takiej sytuacji ciężko jest to opanować. Poczułem ze zahaczył mi za kevlar i ciągnie mnie do tyłu. Ja próbowałem się odczepić, a jego podniosło i wjechał na mnie. Potem motor jakby przewinął się przez tylne koło. Mi się na szczęście nic nie stało i mam nadzieję, że z Mikkelem też wszystko w porządku – wyjaśnił Kołodziej.

Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji doszło w 15 biegu, kiedy to Piotr Protasiewicz sfaulował Janusza Kołodzieja. Zawodnik Spar Falubazu nie do końca widział swoją winę. Inne zdanie ma Janusz Kołodziejewidentnie byłem z przodu, więc mogę jechać takim torem jaki ja wybieram. Ja nie wpadałem w poślizg ani nie przewracałem się, tylko chciałem jechać przy krawężniku. Piotrek się napędził i myślał, że pojadę innym torem i pewnie chciał mnie przyblokować, ale to nie wyszło – stwierdził nasz zawodnik.

Nie często zdarza się, że sędziowie wykluczają zawodnika, kiedy nie dochodzi do upadku. Janusz jednak zwraca uwagę, że powinno to być normą, ponieważ żużel staje się przez to bardzo niebezpieczny – ten sport stał się bardzo brutalny, każdy zaciekle walczy o każdy punkt, każdy chce wygrywać i dochodzi ciągle do takich sytuacji, że mecze rozstrzygają się w ostatnich biegach. Wydaje mi się, że sędzia powinien mieć jasno i klarownie powiedziane, że jak ktoś się taktycznie przewraca to powinien być wykluczony, ale także jeśli ktoś w nieprzepisowy sposób fauluje i potrąca zawodnika, a on się nie przewraca to także powinien być sygnał do wykluczenia, bo może dojść do tego, że zawodnicy będą się zabijać na torze. Dla kibiców jest to może bardziej atrakcyjne, ale dla zawodników jest to nie fair. Dziś jestem cały, a jutro mogę być połamany –podsumował Janusz Kołodziej.

Na zakończenie padło także pytanie na temat najbliższego meczu w Leszniegeneralnie w ostatnich latach miałem i lepsze i gorsze występy. To jest tak, że jak się na danym torze nie jeździ na co dzień to można wszystko zapomnieć, albo warunki torowe się zmienią i może być słabiej. Natomiast w tym roku dobrze pojechaliśmy w Lesznie i mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć ten wynik. Najważniejsze będzie jednak to, żeby nasi kontuzjowani koledzy wyzdrowieli i mogli nas wspomóc, bo na wyjeździe będzie ciężko powalczyć o zwycięstwo – zakończył Kołodziej.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST