Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Te kilka punktów może okazać się niezwykle ważne” – Leon Madsen

06/09/2013 0:00:00
Redakcja

W niedzielę Unia Tarnów pokonała na własnym torze Stelmet Falubaz Zielona Góra 47:43. Był to pierwszy mecz półfinałowy Enea Ekstraligi. Teraz czas na rewanż w Zielonej Górze.

Nieźle zaprezentował się w tym meczu Leon Madsen, który wywalczył siedem punktów i bonus. Duńczyk był po spotkaniu zadowolony z osiągniętego wyniku drużyny. – Zespół z Zielonej Góry jest ciężkim rywalem. Ja zawsze się cieszę, kiedy udaje nam się wygrać mecz. Tym razem tak było, więc nie ma co rozpaczać. Lepiej wygrać czterema punktami, niż przegrać w takich rozmiarach –powiedział.

Jak zaznacza Leon pogoda nieco pokrzyżowała plany tarnowianom. Tor nie był taki, jakiego by sobie życzyli gospodarze. – Tor nie był najlepszy. My takiego nie lubimy. Dyskutowaliśmy zresztą na ten temat. O wiele szybciej tę nawierzchnię „odczytywali” przeciwnicy i wybierali lepsze ścieżki niż my. Tor nie był naszym handicapem, ale był równy dla wszystkich i to jest niepodważalne – oznajmił.

W przedostatnim biegu meczu Duńczyk pojechał w parze wraz z Martinem Vaculikiem. Jedna z najlepszych par ubiegłego sezonu przyjechała za plecami rywali. – Zero przywiozłem jadąc z Martinem w parze. Wszystko przez to, że tak dawno razem nie jeździliśmy (śmiech). Tak na poważnie, to zostałem na starcie z tyłu i ciężko było to odrobić na trasie – dodał.

Leon Madsen uważa, że Jaskółkom brakowało w niedzielę szczęścia. Zarówno ja, jak i koledzy mieliśmy trochę pecha w tych zawodach. Jeżeli uda nam się to nieszczęście odwrócić, to myślę, że w meczu rewanżowym mamy duże szanse na korzystny wynik. W tej chwili mogę zaryzykować i powiedzieć, że będą to szanse pół na pół. W każdym razie wszystko leży teraz w naszych rękach – oznajmił.

Duńczyk twierdzi, że w Zielonej Górze każdy wynik jest możliwy, a przewaga wypracowana na domowym torze w kontekście rewanżu może okazać się niezwykle ważna.– Rundzie play-off towarzyszą nerwy i myślę, że jest to normalne. Każdy chce osiągnąć jak najlepszy wynik i nie ma miejsca na błędy. Jeżeli chodzi o dotknięcia taśm przez moich kolegów, to może to wynikać z tego, że sędzia bardzo długo nie podnosił jej do góry. Uważam, że w przyszłą niedzielę to się już nie powtórzy. Te kilka punktów może okazać się niezwykle ważne. My pojedziemy najlepiej jak potrafimy –zakomunikował.

Leon Madsen, który w czwartek obchodził swoje dwudzieste piąte urodziny otrzymał od Kibiców nietypowy prezent. –To jest niesamowite. Kibice dali mi namalowaną ręcznie moją podobiznę. Takiego czegoś nie spotkasz nigdzie indziej. W Polsce fani żużla są wyjątkowi. Byłem wzruszony, kiedy dostałem ten prezent. Będzie on wisiał u mnie w szczególnym miejscu. Dziękuje z całego serca za tak wspaniałą niespodziankę –zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST