Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Te dwa sparingi dużo nam dały” – Paweł Baran

28/03/2014 0:00:00
Redakcja

W środę i czwartek zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów odjechali swoje pierwsze sparingi w Ostrowie i Lesznie. Niestety zawody na stadionie imienia Alfreda Smoczyka nie skończyły się najlepiej dla Janusza Kołodzieja i Mateusza Borowicza. Obaj zawodnicy Jaskółek trafili do szpitala. Pierwsze diagnozy w przypadku Kapitana Jaskółek są dosyć optymistyczne, natomiast junior Grupy Azoty Unii zostanie jeszcze w szpitalu na obserwacji.

Obydwa spotkania towarzyskie są kolejnym etapem przygotowań Jaskółek przed rozpoczęciem ligowych zmagań, których początek już za dwa tygodnie. – Każde zawody spod taśmy są lepsze niż jakikolwiek trening. Te dwa sparingi dały nam naprawdę dużo. Widać, że w naszych zawodnikach jest spora determinacja. W mojej ocenie wszyscy prezentują się bardzo dobrze. Od Ernesta Kozy po Grega Hancocka – mówi Paweł Baran.

Amerykanin co prawda nie błyszczał w tych spotkaniach, ale kierownik Grupy Azoty Unii uspokaja, że w Jego przypadku nie chodzi o wynik w takich meczach. – Greg nie podchodził do tych zawodów, żeby zrobić konkretny wynik. Dużo eksperymentował i testował. Nie ma co przywiązywać większej wagi do Jego rezultatów – powiedział.

W Lesznie Jaskółki nie prezentowały się najlepiej. – Dla nas był to tak naprawdę dopiero pierwszy poważny sparing, dla gospodarzy kolejny. Dodatkowo jechali na swoim torze i byli do niego dobrze spasowani. Nasi zawodnicy potrzebowali kilku biegów, aby dobrze dobrać przełożenia. Początek był dla nas słabszy, ale ważne, że zawodnicy wiedzą jakie popełnili błędy i wyciągnęli z nich konsekwencje. Wynik na pewno nie odzwierciedla determinacji i chęci – komentuje Paweł Baran.

W tarnowskiej drużynie nową twarzą jest w zasadzie jedynie Krzysztof Buczkowski, ponieważ Greg Hancock dwa lata temu reprezentował już barwy Jaskółek. Grudziądzanin dobrze czuje się w drużynie Marka Cieślaka. – Krzysiek dobrze czuje się w naszym zespole. My podchodzimy do niego jak do swojego. Uważam, że dobrze wkomponował się w drużynę – twierdzi.

Do inauguracyjnego spotkania w Zielonej Górze pozostały dwa tygodnie. Jaskółki przed tym spotkaniem mają w planach jeszcze sparingi z rzeszowianami. – W drugiej połowie następnego tygodnia będziemy trenować na własnym torze. W sobotę i niedzielę mamy sparingi z Rzeszowem. Przed pierwszym meczem z Zieloną Górą będziemy dobrze przygotowani – zakończył kierownik tarnowskiej drużyny Paweł Baran.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST