Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Tarnowscy juniorzy o przygotowaniach do nowego sezonu

02/02/2014 0:00:00
Redakcja

Okres zimowy to dla większości zawodników nie tylko okres odpoczynku oraz kompletowania sprzętu na kolejny sezon, ale także ciężkiej pracy nad swoją kondycją. Nie inaczej jest w Tarnowie, gdzie pod okiem Pawła Barana trenują wszyscy tarnowscy juniorzy. Na jednym z ostatnich treningów o swoich przygotowaniach opowiedzieli Damian Dąbrowski i Dawid Matura. Ten pierwszy swoją przygodę z żużlem zaczął stosunkowo późno, ale pomimo tego na torze radzi sobie całkiem dobrze. W ubiegłym sezonie zadebiutował w Pucharze MACEC, gdzie na domowym torze zdobył sześć punktów. Z kolei Dawid Matura zaprezentował się w minionym roku w kilku imprezach młodzieżowych.

Zajęcia z Pawłem Baranem odbywają się przez cały tydzień. – Są to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które mamy pięć razy w tygodniu i trzeba przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolony – powiedział Damian Dąbrowski.

Młody zawodnik Unii Tarnów początkowo wiązał swoją przyszłość z jazdą na motocrossie. Postawił jednak na żużel, ale nie przeszkadza mu to w kontynuowaniu swojej pasji. – W tym roku miałem już okazję jeździć na crossie razem z Ernestem Kozą i Januszem Kołodziejem, z czego jestem bardzo zadowolony – powiedział.

Ćwiczenia na sali to nie tylko ciężka praca, ale także idealna okazja do spotkania się z kolegami z drużyny. Wśród młodzieżowców Unii Tarnów panuje bardzo dobra atmosfera, co potwierdza Damian Dąbrowski. – Wszyscy mamy ze sobą super kontakt. Z chłopakami znamy się już od dłuższego czasu, więc treningi mijają naprawdę szybko. Każdy z nas bardzo się stara i chcemy, aby sezon był jak najszybciej – stwierdził.

Podobnego zdania jest Dawid Matura. – Na sali pomimo ciężkiej pracy jest bardzo wesoło. Każdy robi swoje, ale trzeba przyznać, że panuje tu dobra atmosfera. Mam nadzieję, że to wszystko zaowocuje w zbliżającym się sezonie – dodaje.

Zajęcia na sali to jednak nie wszystko dla tarnowskich juniorów. Oprócz treningów grupowych starają się także przygotowywać indywidualnie. – Jeśli czas mi na to pozwala to staram się trenować samodzielnie. Jednak wolnego czasu nie mam za, wiele, ponieważ chodzę do szkoły. Wtedy pozostają mi tylko treningi z chłopakami – przyznaje Damian Dąbrowski.

Podobnie do przygotowań fizycznych podchodzi Dawid Matura, który także samodzielnie stara się dbać o swoją kondycję. – Przygotowania do sezonu rozpocząłem dużo wcześniej niż wspólne treningi z chłopakami. W planie przygotowań jest oczywiście bieganie, oraz inne dodatkowe ćwiczenia. Mam nadzieję, że dzięki temu moja forma w zbliżającym się sezonie będzie dobra. Nadchodzący kwiecień to także nowe oczekiwania dotyczące sezonu – powiedział zawodnik Unii Tarnów.

O tym jak w zbliżającym roku zaprezentują się nasi juniorzy w dużej mierze będzie zależeć od sprzętu. – Na zbliżający się sezon mam przygotowane dwa motocykle. Silniki mam z poprzedniego sezonu, które zostały wyremontowane przez Pana Sławka Troninę. Będę miał kilku sponsorów, którzy zdeklarowali się, że mi pomogą, za co im bardzo dziękuję – powiedział Damian Dąbrowski.

Podobnie sytuacja wygląda u Dawida Matury. – Planuję zakup motocykla i jeśli się to uda to będzie wszystko tak jak należy. W chwili obecnej mam kilku pewnych sponsorów, natomiast reszta ma mi jeszcze dać znać – powiedział krótko.

Obaj zawodnicy mają nadzieję, że dobre przygotowanie fizyczne zaowocuje dobrą i bezkolizyjną postawą na torze. – Chciałbym objechać jak największą liczbę zawodów oraz żeby sezon był dla mnie udany i bez żadnych kontuzji – stwierdził na zakończenie Damian Dąbrowski.

Jestem takiego samego zdania jak Damian. Objechanie dużej ilości zawodów bez żadnych kontuzji jest dla mnie najważniejsze – zakończył Dawid Matura.

Sponsorzy i partnerzy

Małopolska

wesbud

Nowrem Group

ReDrog S.C.

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

Muszynianka

Chemart

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

Skup Aut Małopolska

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Kącik Piękna Tarnów

Megael Hurtownia Elektryczna

Zakład Optyczny Edward Kluza
F.H.U Tomasz Ostręga

Autona



MK OKNO

FRB STASIAK

RGD

CANPACK

Sigma

Dom Weselny

Grupa Alex

Canpack

Maluka

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST