Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Szymon Bańdur: “Mam nadzieję, że awansujemy do play-offów i wygramy ligę”

28/07/2023 10:22:44
Redakcja

– W meczu Enea Polonii Piła z Grupa Azoty Unią Tarnów, wygranym przez gości 51:38, zadebiutowałeś w “Jaskółkach”. Działo się to trochę na “wariackich papierach”, bo dwa dni wcześniej byłeś w Toruniu z Cellfast Wilkami Krosno, a w weekend potwierdzono Cię do startów w Unii. Jak skomentujesz swój debiut w nowej drużynie, w którym zdobyłeś cztery punkty?
– Cieszę się, że w debiucie udało mi się wygrać wyścig, żałuję jednak, że moja zdobycz punktowa nie była jeszcze większa. Starałem się, ile mogłem. Popełniam jeszcze trochę błędów na dystansie i na pewno muszę przeanalizować sobie wszystko, żeby po prostu być lepszym w następnym meczu.

– Jak ocenisz tor w Pile? Miałeś na nim okazję wcześniej startować?
– Startowałem już na nim w tym roku, w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów, kiedy zdobyłem 13 punktów. Wtedy jednak miałem super starty, a w tym meczu w ogóle nie mogłem ruszyć spod taśmy. Nie wiem, czy wynikało to ze zbyt dużego stresu, ale raczej z błędnego dobierania sobie kolein. Na pewno muszę to poprawić, żeby w następnym meczu już te starty wygrywać.

– Jak wkomponowałeś się w tarnowski zespół i jak przyjęli Cię nowi koledzy? Z większością się już znaliście i chyba było w porządku?
– Dokładnie, wszyscy mi pomagają. Śmiejemy się razem i żartujemy. Bardzo podoba mi się atmosfera w zespole. Mam nadzieję, że awansujemy do play-offów i wygramy tę ligę.

– Do “Jaskółek” ściągnięto Cię jako wzmocnienie, a ich skład od początku sezonu znacznie się zmienił – wcześniej dołączyli do nich Marko Lewiszyn i Paweł Miesiąc. Czy z tym faktem wiąże się jakaś presja i odpowiedzialność, czy biorąc pod uwagę, że startowałeś już w PGE Ekstralidze, ten stres jest trochę mniejszy?
– Na pewno nieco mniej to odczuwam, jednak wiem, czego wszyscy w Tarnowie ode mnie oczekują. Czuję to, ale myślę, że dam radę.

– W kontekście wspomnianej walki o udział w fazie play-off zespół z Tarnowa czeka niezwykle ważny pojedynek z rywalami z Opola, po trzytygodniowej przerwie. 13 sierpnia odbędzie się właśnie kluczowy mecz, łatwo nie będzie, choć do odrobienia są “tylko” dwa punkty.
– Jest przerwa od drugiej ligi, ale ja mam jeszcze zawody młodzieżowe. Moje kolejne tygodnie są ogólnie mega zapchane startami, m.in. w rundach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Ekstralidze U-24 i kwalifikacjach do młodzieżowych finałów. Na tym się teraz będę skupiał. Na pewno dużym atutem jest to, że będziemy startować na swoim domowym torze, więc będzie możliwość potrenowania na nim i przygotowania się do tego meczu, aby go wygrać.

– Tarnowianie długo czynili starania o pozyskanie Cię do drużyny? Kiedy zaczęły się rozmowy?
– Pierwsze zapytania padały już w maju. Z panem Staszkiem Burzą cały czas byliśmy “na łączach” i wiem, że zabiegał o mnie. Interesowały się mną też inne kluby i ostatecznie padło na Tarnów.

– W tym sezonie masz przed sobą cały czas starty w Ekstralidze U-24. Cellfast Wilki Krosno są liderem tabeli i zapewniliście sobie już awans do wielkiego finału. Zwycięstwo w tych rozgrywkach chyba będzie teraz Waszym celem?
– Na pewno chcemy zwyciężyć w Ekstralidze U-24. Fajnie, że już wcześniej udało nam się awansować do finału i na pewno będziemy mieć te dwa mecze więcej. Ja tym bardziej się z tego cieszę, ponieważ trochę pauzowałem z powodu kontuzji i teraz powoli wracam do swojej odpowiedniej formy. Mam nadzieję, że ona już taka pozostanie.

– Wspomniałeś o intensywności swoich startów. To raczej nie przeszkadza, a tylko Cię buduje?
– Tak, na pewno. Im więcej startów, tym lepiej. Trzeba się szybko regenerować, a najważniejsze jest to, aby jeździć.

Rozmawiał: Stanisław Wrona

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST