Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Szwedzi nawiążą do sukcesów sprzed lat?

15/05/2013 0:00:00
Redakcja

Dwanaście – tyle medali w swoim dotychczasowym dorobku Mistrzostw Świata Par zgromadzili Szwedzi. To dorobek o pięć „krążków” gorszy ich sąsiadów ze Skandynawii – Duńczyków. Mimo to reprezentacja kraju Trzech Koron znajduje się w ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej zajmując trzecią pozycję.

Szwedzi ma po cztery „krążki” z każdego kruszcu. Lepsi są tylko wspomniani Duńczycy oraz Brytyjczycy. Tak znakomity wynik zapewnili zwłaszcza dwaj jeźdźcy: Anders Michanek i Tommy Jansson, którzy w duecie dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Było to w 1973 roku w Boras (Szwecja) i w 1975 roku we Wrocławiu. W międzyczasie (1974) Michanek triumfował też w parze z Sorenem Siostenem w Manchasterze (Wielka Brytania).

Ostatni sukces szwedzkiej dwójki datuje się na rok 1993. Wówczas to w Vojens (Dania) koncertowo spisywał się Tony Rickardsson, a partnerowali mu na zmianę Per Jonsson i rezerwowy tamtego dnia Henrik Gustafsson. Sam „Ricky” zapisał na swoim koncie 15 punków, natomiast „Henka” i Jonsson dorzucili odpowiednio 5 i 6 „oczek”. To wystarczyło do wyprzedzenia Stanów Zjednoczonych i świętowania tytułu mistrzowskiego.

8 czerwca na Motoarenie w Toruniu po latach dojdzie do ścigania w parach w ramach zawodów Eurosport Speedway Best Pairs. Barw szwedzkich bronić będzie duet Andreas Jonsson – Antonio Lindbaeck.

Andreas wie, że Szwedzi zapisali wspaniałą kartę w MŚP. „AJ” podobnie jak Per Jonsson znakomicie rozwinął się jako junior. Jego partner w Toruniu – „Toninho” – to jeden z najzdolniejszych żużlowców jakimi Szwecja może poszczycić się w ostatnich pięciu latach – opiniuje skład „Trzech Koron” znany dziennikarz sportowy Tomasz Lorek.

Parę Szwedów poprowadzi utytułowany menadżer Bo Wirebrand, który zapowiada:

Przyjedziemy do Torunia z tylko jedną myślą – o wygranej. Po takich deklaracjach należy spodziewać się ambitnej i widowiskowej jazdy „AJa” i Antona. Czy to wystarczy na sięgnięcie po tytuł mistrzowski? Przekonamy się niebawem.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju Eurosport Speedway Best Pairs dostępne są na stronie www.speedwaypairs.com. Tam też można zakupić bilety na zawody  – ceny zaczynają się już od 35 złotych!

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST