Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Stanisław Burza: „Mogliśmy mieć większą zaliczkę na mecz rewanżowy”

04/05/2022 10:40:17
Redakcja

– Przemysław Frączek: Jaskółki pokonały Budmax-Stal Polonię Piła 12 punktami. Czy jako trener jesteś zadowolony z takiej różnicy punktowej, czy jednak nie do końca?
– Stanisław Burza: Przed meczem głównym celem jest zawsze zwycięstwo. Patrząc jednak na wynik i na to co działo się na torze uważam, że mogliśmy to spokojnie wygrać wyżej i mieć większą zaliczkę na mecz rewanżowy. Niestety pojawiło się dużo sytuacji typu upadki, wykluczenia.

– PF: Do jednej z takich sytuacji doszło w wyścigu 10 i skończyło się to przykrym upadkiem Patryka Rolnickiego.
– SB: W tym biegu Oskar był szybszy od Patryka, mógł poczekać niego. Przeciął mu tor jazdy. W tym miejscu na torze jest największa prędkość. Patryk nie skontrował tego motocykla, wjechał w nasypany, mocno przyczepny materiał, w innym wypadku wjechałby w koło Oskara. Oskar musi bardziej rozsądnie rozgrywać te biegi, szczególnie z własnym zawodnikiem. Trzeba zawsze patrzeć gdzie on się znajduje żeby mu nie przeszkodzić. Upadek Kajetana Kupca też zupełnie niepotrzebny. Obaj prosto po meczu pojechali na badania do szpitala.

– PF: Żal chyba tym bardziej większy, że Kajetan naprawdę dobrze pokazał się w tym spotkaniu.
– SB: Ja już podczas treningu widziałem, że ma bardzo szybki motocykl. Potrafił wygrywać starty, ale też bardzo dobrze radził sobie na trasie. Wcześniej dodatkowo pozycję juniorską osłabiły kontuzje Piotrka Świercza i Mateusza Gzyla. Liczę na to, że na następny mecz będziemy mieć pełny skład, bo Piotrek próbował na treningu się ścigać, ale niestety ból barku nie pozwolił mu na jazdę i musieliśmy skorzystać z Patryka Zielińskiego. Nie był w pełni przygotowany na zawody ligowe. To wszystko wyszło w ostatniej chwili.

– PF: Szybkością imponowali za to Oskar Bober i Peter Ljung, czego nie można powiedzieć o Troyu Batchelorze…
– SB: Trzeba sobie powiedzieć jasno: Troy musi przyjechać do nas na trening, musi sprawdzić sprzęt i być przygotowany. Na ten moment to jest taka jazda z doskoku, przyjazd w ostatniej chwili, siada na motocykle, które nie są sprawdzone. Sam nie wie o co chodzi ze sprzętem i błądzi przez całe zawody. Widać to było w trzech meczach. Musimy sobie porozmawiać i oczekujemy, że przyjdzie na trening.

– PF:  Troy kręci jeszcze kółka w tym momencie (rozmowa przeprowadzona tuż po zakończeniu meczu), ale teraz jest już po meczu…
– SB: Miał jakieś problemy z gaźnikiem dlatego teraz jeździ jeszcze po zawodach i próbuje, ale szczerze mówiąc to nie jest czas na sprawdzanie. To powinno być wszystko sprawdzone na treningu. Gdyby to wcześniej zweryfikowali, to dziś nie byłoby problemu, że gubi punkty i motocykle nie jadą.

– PF: Troy ma sporo meczów w Anglii. Czy to nie będzie problemem, żeby pogodzić te częste starty z treningami?
– SB: Na początku sezonu nie było dobrych warunków do jazdy, padał deszcz, zima się przeciągała. Nie mogliśmy tego tak optymalnie zorganizować, żeby on mógł w tych treningach uczestniczyć. Teraz będzie jednak trochę przerwy od jazdy i na pewno zorganizujemy trening tak, żeby Batchelor się tutaj z nami też pościgał.

– PF: Dziś w barwach Jaskółek debiutował Kenneth Hansen. Pokazał się chyba z dobrej strony. Czy wywalczył sobie tym występem miejsce w składzie, czy również będziecie oceniać to wszystko na kolejnych treningach?
– SB: Przede wszystkim Kenneth pojechał bardzo równo. Dobrze zaprezentował się na treningu przed meczem dlatego postawiliśmy na niego. To miejsce w składzie awizowanym było puste, ponieważ rozważaliśmy jeszcze Piotrka Pióro, ale po treningu sztab szkoleniowy zdecydował, że skorzystamy z Kennetha i widać było, że było to trafne posunięcie. Rozkręcał się z biegu na bieg i udowodnił, że można na niego stawiać.

– PF: Na koniec chciałem zapytać jeszcze o procedurę startową. Nasi zawodnicy łapią sporo ostrzeżeń za ruchy przed startem.
– SB: Przede wszystkim startujemy z komputera. To on zwalnia taśmę i trudno przewidzieć kiedy ona pójdzie w górę. Zauważyliśmy, że ta taśma trzymana jest dużo dłużej niż trzymają ją sędziowie. Dlatego brakuje gdzieś tej cierpliwości.

– PF: Mimo wszystko rywale nie łapią tych ostrzeżeń aż tak dużo, a startują w tych samych warunkach.
– SB: Myślę, że trzeba spojrzeć na to w sten sposób, że ci zawodnicy, którzy łapią te ostrzeżenie to są ci doświadczeni zawodnicy. Oni nie są przyzwyczajeni do takich startów i być może z tego to wszystko wynika.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST