Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Stanąć na podium” – Martin Vaculik

28/07/2013 0:00:00
Redakcja

Wczoraj Gdańsku odbyła się pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy. W zawodach dobrze wypadł Martin Vaculik, który może jednak mówić o sporym pechu, ponieważ niewiele zabrakło mu do awansu do „szóstki”.

Przed ostatnim swoim startem Martinowi wystarczyło zająć drugie miejsce w swoim ostatnim biegu, aby mieć zapewniony start w finale. Niestety od startu Martinowi wyścig nie układał się. Dodatkowo na ostatnim okrążeniu wpadł na jadącego przed nim Fredrika Lindgrena zostając wykluczonym z biegu. Sytuacja była o tyle kontrowersyjna, że Szwed nagle bardzo zwolnił, a Martin nie miał dużo czasu na reakcję będąc tuż za jego plecami. Po zawodach Słowak nie zgadzał się z decyzją sędziego. – Było bardzo blisko, ale sędzia zrobił chyba jeden z większych błędów w swojej karierze. Chyba każdy się zgodzi z tym, że nie była to moja wina. Lindgren zwolnił zamykając gaz i dlatego w niego wjechałem, więc nie powinienem być chyba wykluczony – zastanawia się Słowak. – Dobrze, że jestem zdrowy i to jest najważniejsze. Mocno się poobijałem, to wszystko – powiedział.

Tegoroczny sezon nie jest szczególnie udany dla zawodnika Jaskółek, jednak w ostatnich tygodniach jego forma wyraźnie poszła w górę.– Jestem w gazie i teraz cały czas będę (śmiech). Jeszcze trzy tygodnie temu był zupełnie inny Martin, niż teraz. Po prostu cały się zmienił – odszedł stary, przyszedł nowy. O wiele lepszy niż kiedykolwiek – dodał.

Przed zawodnikami  startującymi w Indywidualnych Mistrzostwach Europy jeszcze trzy rudny. Martin ma bardzo ambitne plany związane z tymi rozgrywkami. – Powiem krótko – wszędzie chcę awansować do finałów i na koniec stanąć na podium – zakończył Martin Vaculik.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST