Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Spacerek Jaskółek w Gdańsku? – zapowiedź

08/23/2014 0:00:00
Redakcja

W przedostatniej kolejce ligowej drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są tarnowianie, którzy w przeciwieństwie do drużyny gospodarzy pojadą w najsilniejszym składzie, jedynie bez kontuzjowanego Krzysztofa Buczkowskiego.

Tarnowianie już dawno zapewnili sobie triumf w rundzie zasadniczej Enea Ekstraligi i do Play-Off przystąpią z pierwszego miejsca. Z kolei gdańszczanie po słabym sezonie okupują ostatnie miejsce w tabeli i nic nie wskazuje, że ta sytuacja może się poprawić. W dwóch ostatnich kolejkach zmierzą się z drużynami z Tarnowa i Torunia i o jakichkolwiek punktach meczowych trudno tutaj marzyć ze względu na oszczędnościowy skład.

Drużyna prowadzona przez Piotra Szymkę przystąpi do spotkania w krajowym składzie wsparta jedynie Renatem Gafurovem. Ze względu na oszczędności finansowe klubu z Gdańska po raz kolejny nie wystąpią Leon Madsen, Fredrik Lindgren i Thomas Jonasson. Pod znakiem zapytania stoi także występ Krystiana Pieszczka. Na domiar złego po upadku w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi poobijany jest Artur Mroczka.

Tarnowianie do Gdańska pojadą w najsilniejszym składzie z Martinem Vaculikiem, Gregiem Hancockiem i Januszem Kołodziejem na czele. O występ powyższej trójki trener Marek Cieślak może być raczej spokojny. Podobnie w przypadku Kacpra Gomólskiego, który ostatnio stanął na podium 2. finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Ostrowie. Zagadką jest forma Artem Laguty, który bardzo słabo spisał się w ostatnim meczu ligowym w Gorzowie.

W składzie Jaskółek nie zobaczymy Krzysztofa Buczkowskiego, który po upadku w Anglii leczy złamaną łopatkę. W zamian za niego szansę startu otrzymają juniorzy – Ernest Koza i Mateusz Borowicz. Jeden z nich zajmie miejsce Buczka, a drugi założy plastron z numerem 7.

Poprzez osłabienie drużyny z Gdańska zawody nie zapowiadają się szczególnie emocjonująco. Wielu Kibiców zadaje sobie tylko pytanie ile punktów zdołają wywalczyć gospodarze w starciu z ekipą tarnowską. Czy gdańszczanie rzeczywiście będą tylko tłem dla Jaskółek przekonamy się już w niedzielę.

Początek spotkania o godzinie 19:00.

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Martin Vaculik
2. Krzysztof Buczkowski
3. Artem Laguta
4. Greg Hancock
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Artur Mroczka
10. Aureliusz Bieliński
11. Marcel Szymko
12. Cyprian Szymko
13. Renat Gafurow
14. Patryk Beśko

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

ewinner

wesbudSolektro

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1

Al.Capone

krystankluzahektordunajecdekercezararkanagriaRigatoniTarnowska TV HD

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

Muszynianka

Powiat Tarnowski

Gipsman

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST