Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Przemysław Konieczny: “Wybrałem żużel i robię to co kocham”

29/07/2021 19:20:37
Redakcja

– Przemysław Frączek: Ostatni czas to dla Ciebie sporo jazdy, szczególnie w zawodach młodzieżowych. Patrząc na zdobycze punktowe wygląda to już całkiem nieźle. Żal trochę, że sezon ligowy już się powoli kończy, a wynik jest niestety przesądzony?
– Przemysław Konieczny: Dokładnie tak. W tym roku na brak jazdy nie możemy narzekać, co dla nas jest dużym plusem. Z biegiem czasu widać coraz lepsze wyniki, które są efektem wielu zawodów i treningów. Szkoda tylko że dopiero teraz te wyniki wyglądają nieźle. 

– PF: Jesteś coraz bardziej doświadczonym zawodnikiem i po odejściu Mateusza Cierniaka to Ty zostałeś „namaszczony” na lidera formacji juniorskiej. Forma, szczególnie w pierwszej części sezonu, nie było chyba jednak taka jakbyś sam od siebie oczekiwał. Jakie Ty sam względem siebie miałeś wymagania?
– PK: Początek jak i reszta sezonu nie wyglądała tak jak sobie to planowałem, bo wiem, że stać mnie na dużo więcej. Staram się jednak nie myśleć o tym, tylko patrzeć w przód i myśleć o kolejnych meczach. 

– PF: W wielu biegach ewidentnie brakowało prędkości. W poprzednim sezonie imponowałeś również wyjściami spod taśmy, a teraz trochę tego wszystkiego brakowało. Jakie były tego przyczyny?
– PK: Jak wiadomo start to prawie najważniejsza cześć wyścigu. Jeśli dobrze wyjdzie się spod taśmy to wtedy zostaje tylko uciekać do przodu. W tym sezonie brakuje tego i często muszę gonić rywali. Cały czas pracuję nad tym, żeby wróciły te starty z poprzedniego roku.

– PF: Sezon rozpocząłeś od… infekcji koronawirusem. Jak duży wpływ miało to w Twoim przypadku na przebieg pierwszej części sezonu?
– PK: Zakażenie koronawirusem było dla mnie bardzo dużą przeszkodą, która wpłynęła na resztę sezonu. Kiedy ja musiałem siedzieć w domu, reszta chłopaków trenowała na torze, a dobrze wiemy jak ważne są pierwsze treningi i rozjeżdżenie. 

– PF: Młodzi zawodnicy, tacy jak Ty, bardzo często mają spory problem, żeby dopiąć odpowiedni budżet pozwalający rywalizować na wysokim poziomie. Jak to wygląda w Twoim przypadku?
– PK: U mnie wygląda to tak, że duże wsparcie otrzymuje od klubu. Jest to możliwe dzięki Głównemu Partnerowi Grupie Azoty, któremu chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować. Ogromne podziękowania kieruję również w stronę moich sponsorów indywidualnych oraz wszystkich osób, które przyczyniają się do mojego rozwoju.

– PF: Unia Tarnów spada do drugiej ligi. To już przesądzone. Czy zastanawiałeś się już nad swoją przyszłością? Jest szansa, że kibice dalej będą oglądać Cię z Jaskółką na plastronie?
– PK: Oczywiście, że jest szansa, jednak chcę na spokojnie skupić się na końcówce sezonu, aby objechać go do końca i z dobrymi wynikami. 

– PF: Porażki to zawsze przykra sprawa, ale z każdej sytuacji trzeba wyciągać wnioski. Powiedz czy taki sezon jak ten obecny może też czegoś nauczyć?
– PK: Myślę że tak, każda porażka jest lekcją z której trzeba wyciągnąć wnioski. Ten sezon nauczył mnie bardzo dużo oraz zmotywował mnie do jeszcze cięższej pracy.

– PF: W sporcie zawsze są lepsze i gorsze chwile. Czy dziś, na tę chwilę, jesteś zadowolony że postawiłeś na żużel? Gdybyś miał możliwość jeszcze raz dokonać wyboru, zrobiłbyś to samo?
– PK: Tak jest! Zrobił bym to samo, ponieważ w moim życiu żużel odgrywa najważniejszą rolę. Mogę powiedzieć że cały swój czas spędzam na wyjazdach lub pracy przy motocyklach i bardzo się cieszę, że wybrałem właśnie żużel, bo robię to co kocham. 

– PF: Na koniec proszę powiedz jeszcze jakie masz cele na pozostałą część sezonu? Jest szansa, że pojedziesz jeszcze w innych zawodach niż liga i zawody młodzieżowe?
– PK: Moim celem na resztę sezonu jest pokazanie się z jak najlepszej strony oraz dojechać do końca cało i zdrowo. Staram się szukać jak najwięcej możliwości jazdy, aby udoskonalać swoje umiejętności. Myślę, że uda mi się objechać jeszcze kilka turniejów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST