Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Protasiewicz najlepszy w Tarnowie!

04/02/2019 18:51:25
Marcin Michoń

Zwycięstwem Piotra Protasiewicza zakończyła się tarnowska eliminacja Złotego Kasku. Awans do finału, który odbędzie się 20 kwietnia w Pile wywalczyli ponadto Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki i Maksym Drabik. Rezerwowym w finale będzie Jakub Jamróg, który w biegu dodatkowym pewnie pokonał Daniela Jeleniewskiego.

Słabiej wypadli zawodnicy Unii Tarnów, którzy zmagania zakończyli poza pierwszą dziesiątką. Artur Czaja wywalczył pięć punktów, a Artur Mroczka oczko mniej. Dwukrotnie na torze zaprezentował się Mateusz Cierniak, który był dzisiaj rezerwowym zdobywając dwa punkty.

Z kolei na torze w Ostrowie rywalizował Daniel Kaczmarek. Zawodnik Jaskółek spisał się znacznie lepiej zajmując ostatecznie VII miejsce. Żużlowiec Unii miał szanse nawet na awans, ale w biegu dodatkowym o miejsce premiowane awansem był dopiero trzeci.

Wyniki zawodów w Tarnowie:
1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 14 (3,3,2,3,3)
2. Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów) 13 (2,3,3,2,3)
3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 13 (2,3,2,3,3) 13
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 11 (1,2,3,2,3) 11
————————
5. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,2,0,3,2) – 1 miejsce w biegu dodatkowym
————————
6. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź) 9 (3,2,1,1,2)  – defekt w biegu dodatkowym
7. Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin) 9 (3,1,1,2,2) – w biegu dodatkowym NS
8. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin) 8 (2,1,3,1,1)
9. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) 6 (0,3,0,1,2)
10. Ernest Koza (OK Bedmet Kolejarz Opole) 6 (0,2,2,2,0)
11. Artur Czaja (Unia Tarnów) 5 (3,0,2,0,0) 
12. Artur Mroczka (Unia Tarnów) 4 (0,1,0,3,0) 
13. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) 4 (1,d,3,d,0)
14. Karol Baran (Lokomotiv Daugavpils) 3 (t,1,1,0,1)
15. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa) 3 (1,d,1,1,-)
16. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) 2 (1,1) 
17. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 1 (0,1)
18. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) 0 (u,w,d,-,-)

Bieg po biegu:
1. Czaja, Kasprzak, Drabik, Mroczka
2. Jeleniewski, Jamróg, Cierniak (Baran – t), Rolnicki – u4
3. Miesiąc, D. Lampart, Gruchalski, W. Lampart
4. Protasiewicz, Pawlicki, Polis, Koza
5. Protasiewicz, Jeleniewski, D. Lampart, Czaja
6. Kasprzak, Koza, Miesiąc, Rolnicki – w/u
7. Pawlicki, Jamróg, Mroczka, Gruchalski – d
8. W. Lampart, Drabik, Baran, Polis – d4
9. Polis, Czaja, Gruchalski, Rolnicki – d4
10. Kasprzak, Pawlicki, Jeleniewski, W. Lampart
11. D. Lampart, Koza, Baran, Mroczka
12. Drabik, Protasiewicz, Miesiąc, Jamróg
13. Jamróg, Koza, W. Lampart, Czaja
14. Protasiewicz, Kasprzak, Gruchalski, Baran
15. Mroczka, Miesiąc, Jeleniewski, Polis – d
16. Pawlicki, Drabik, D. Lampart, Krakowiak
17. Pawlicki, Miesiąc, Baran, Czaja
18. Kasprzak, Jamróg, D. Lampart, Polis
19. Protasiewicz, W. Lampart, Cierniak, Mroczka
20. Drabik, Jeleniewski, Krakowiak, Koza

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Jamróg, Jeleniewski – d, Miesiąc – ns

Wyniki zawodów w Ostrowie:
1. Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów) (3,3,3,2,3) 14
2. Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra) (1,3,1,3,3) 11
3. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa) (3,2,3,2,1) 11
4. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik) (2,2,2,3,2) 11
5. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź) (1,1,3,3,2) 10 + 1. miejsce w biegu dodatkowym
—-
6. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) (2,1,3,3,1) 10 + 2. miejsce w biegu dodatkowym
7. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów) (3,3,0,1,3) 10 + defekt w biegu dodatkowym
8. Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik) (1,2,1,2,2) 8
9. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia) (2,3,2,d,0) 7
10. Kamil Brzozowski (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz) (0,0,2,1,3) 6
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) (0,2,2,d,2) 6
12. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia) (3,1,d,1,d) 5
13. Marcel Kajzer (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) (0,0,1,2,1) 4
14. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) (1,0,1,0,1) 3
15. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno) (2,w,-,-,-) 2
16. Marcin Kościelski (Arged Malesa TŻ Ostrovia) (0,1,w,0) 1
17. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) (0,1,d,d,-) 1
18. Damian Adamczak (ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz) – NS

Bieg po biegu:
1. Walasek, Gapiński, Musielak, Brzozowski
2. Kaczmarek, Hampel, Niedźwiedź, Baliński
3. Woźniak, Woryna, Szczepaniak, Gała
4. Miedziński, Pieszczek, Kopeć-Sobczyński, Kajzer
5. Woźniak, Miedziński, Walasek, Hampel (w)
6. Niedźwiedź, Miedziński, Musielak, Kajzer
7. Gapiński, Gała, Baliński, Kopeć-Sobczyński
8. Kaczmarek, Woryna, Pieszczek, Brzozowski
9. Pieszczek, Gała, Niedźwiedź, Walasek (d)
10. Musielak, Woryna, Kopeć-Sobczyński, Kościelski
11. Woźniak, Gapiński, Kajzer, Kaczmarek
12. Miedziński, Brzozowski, Szczepaniak, Baliński (d)
13. Woryna, Kajzer, Walasek, Baliński (d)
14. Musielak, Miedziński, Kaczmarek, Gała (d)
15, Pieszczek, Szczepaniak, Kościelski, Gapiński (d)
16. Niedźwiedź, Woźniak, Brzozowski, Kopeć-Sobczyński
17. Kaczmarek, Szczepaniak, Kopeć-Sobczyński, Walasek (d)
18. Woźniak, Musielak, Pieszczek, Kościelski (w)
19. Niedźwiedź, Woryna, Miedziński, Gapiński
20. Brzozowski, Gała, Kajzer, Kościelski

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Musielak, Pieszczek, Kaczmarek (d)

wyniki za: speedwaynews.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanNOXY

ewinner

tyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaelkrystankluzahektordunajecdekercezarcarsprintarkanagriaRigatoniMATBUDCINEMA 3DGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

Centrum Sztuki Mościce

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST