Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Powtórzyć wynik z wiosny – zapowiedź meczu z Grudziądzem

18/07/2015 8:33:28
Redakcja

W najbliższą niedzielę 19 lipca o godzinie 17:00 Unia Tarnów podejmie w meczu rewanżowym MRGARDEN GKM Grudziądz. W pierwszym spotkaniu obu ekip zdecydowane zwycięstwo odnieśli tarnowianie. Teraz Jaskółki wynik będą chciały powtórzyć.

Dla podopiecznych Pawła Barana mecz z Grudziądzem będzie niezwykle istotny. Po przegranej z FOGO Unią Leszno tarnowianie nie mają sobie pozwolić już na utratę punktów na swoim torze. Ponadto Jaskółki muszą szukać punktów na wyjazdach, aby realnie myśleć o awansie do Play-Off.

Drużyna MRGARDEN GKM to beniaminek tegorocznych rozgrywek. W przerwie zimowej grudziądzanie zbudowali całkowicie nowy zespół, który po awansie należało znacznie wzmocnić. Do drużyny Roberta Kempińskiego dołączyli Krzysztof Buczkowski,Tomasz Gollob i Artem Laguta. Cała trójka nie zawodzi. Wszyscy spełniają powierzone im zadanie, chociaż zdarzają się wpadki jak np. Rosjaninowi w pierwszym meczu Jaskółek i grudziądzan w tym sezonie. Zadowolony z przebiegu sezonu może być Krzysztof Buczkowski, który dzięki dobrym występom w lidze polskiej został powołany przez Marka Cieślaka na Drużynowy Puchar Świata, gdzie zaprezentował się bardzo dobrze. Po słabym sezonie w Toruniu dużo lepiej prezentuje się Tomasz Gollob. Ten niezwykle doświadczony zawodnik pokazał już w kilku biegach w tym sezonie, że nie zapomniał jak jeździ się na żużlu. Po przesiadce w ostatnich tygodniach na tłumiki marki King najbardziej utytułowany polski żużlowiec dostał dodatkowego wiatru w żagle. Geometrię tarnowskiego toru zna doskonale i będzie dla Jaskółek trudnym rywalem.

W drużynie naszych niedzielnych gości zawodzi przede wszystkim druga linia oraz juniorzy. Zupełnie nietrafiony okazał się transfer Juricy Pavlica, który jak dotąd prezentuje się bardzo mizernie. W kratkę spisują się z kolei Rafał Okoniewski i Daniel Jeleniewski. Obaj przeplatają słabe występy z nieco lepszymi. W spotkaniach ligowych nie najlepiej spisują się także młodzieżowcy. Jednak w ostatniej rundzie Ligi Juniorów w Tarnowie dobrze wypadli zarówno Marcin Nowak jak i Hubert Łęgowik. Nabyte wówczas doświadczenie może im pomóc w osiągnięciu satysfakcjonującego wyniku w niedzielę.

Po ostatniej porażce z lesznianami tarnowianie wyciągnęli odpowiednie wnioski. W piątek w Tarnowie trenowali praktycznie wszyscy zawodnicy Pawła Barana. Zabrakło jedynie Martina Vaculika, który trenować ma w sobotę.

W ostatnich tygodniach zwyżkę formy zanotował Janusz Kołodziej, który dobrze pojechał w finale IMP i ostatniej rundzie SEC. W minioną niedzielę wspólnie z Arturem Mroczką wywalczył brązowy medal MPPK, niewiele ustępując leszczynianom i gorzowianom. Po chwilowym kryzysie lepiej spisuje się Martin Vaculik. To głównie od nich będzie zależał sukces całej drużyny w niedzielę. Oczywiście ważne będą punkty tarnowskich Duńczyków. Dlatego Kenneth Bjerre i Leon Madsen długo w piątek trenowali dopasowując sprzęt do specyficznej nawierzchni mościckiego toru.

Ze zwiększoną koncentracją do meczu podchodzi również Artur Mroczka, który jest wychowankiem klubu z Grudziądza. To właśnie dzięki Jego radom i dobrej jeździe Jaskółki wygrały pierwszy meczu obu ekip w tym sezonie.

Trener Paweł Baran póki co nie zdradza kto będzie partnerem Ernest Kozy w biegu młodzieżowców. W ostatnich zawodach młodzieżowych podobny poziom prezentowali wszyscy pozostali zawodnicy. O tym kto wystąpi w niedzielę zadecyduje sobotni trening.

W drużynie naszych niedzielnych gości aż trzech zawodników w przeszłości reprezentowało barwy Unii Tarnów – Tomasz Gollob, Krzysztof Buczkowski i Artem Laguta. Dodatkowo Artur Mroczka jest wychowankiem klubu z Grudziądza, a Leon Madsen również w przeszłości startował na Pomorzu. Każdy z nich z pewnością do meczu podejdzie podwójnie skoncentrowany. Z pewnością walki w Tarnowie nie zabraknie i do ostatnich biegów wynik spotkania może być sprawą otwartą.

Na pewno bardzo istotny będzie głośny doping tarnowskiej publiczności, który zawsze pomaga tarnowskim Jaskółkom. Zapraszamy w niedzielę 19 lipca do Jaskółczego Gniazda!

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Tomasz Gollob
2. Rafał Okoniewski
3. Artem Laguta
4. Daniel Jeleniewski
5. Krzysztof Buczkowski
6. Marcin Nowak

Unia Tarnów
9. Martin Vaculik
10. Artur Mroczka
11. Kenneth Bjerre
12. Leon Madsen
13. Janusz Kołodziej
15. Ernest Koza

W dniu meczu sprzedaż biletów w kasie nr 10 (od strony parku) od godz. 10:00.
Pozostałe kasy otwarte od godziny 15:00.
Otwarcie bram stadionu o godzinie 15:00.

Ceny biletów na pojedynek z Grudziądzem:
Trybuna główna – 50 zł
Pozostała część stadionu (normalny) – 35 zł
Pozostała część stadionu (ulgowy) – 25 zł
Program A4 – 8zł
Obowiązują karnety!

Bilety ulgowe przysługują: emerytom, rencistom, dzieciom powyżej 7-go roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 25-go roku życia (rocznik 1991) za okazaniem odpowiedniego dokumentu poświadczającego do ulgi.

Informujemy, że każda uprawniona do biletu ulgowego osoba będzie musiała poświadczyć możliwość korzysta z ulgi odpowiednim dokumentem (legitymacja szkolna, studencka itp.). Będzie to bezwzględnie sprawdzane przy wejściu na stadion!

W związku z tym, że w tym sezonie, podobnie jak w poprzednich latach przed zawodami przeprowadzana jest próba toru prosimy kibiców o wcześniejsze przybycie na stadion. Start do pierwszego wyścigu punktualnie o 17:00.

Próba toru: 16:30.
Prezentacja: 16:45.
Pierwszy bieg: 17:00.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST