Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Powracają zmagania o tytuł IMŚ

03/08/2013 0:00:00
Redakcja

Po przerwie na Drużynowy Puchar Świata powracają zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Kolejna, ósma już runda Speedway Grand Prix rozegrana zostanie we  włoskim Terenzano. W klasyfikacji generalnej jeszcze wiele może się zmienić, więc liczymy na zażartą, aczkolwiek fair walkę wszystkich zawodników.

Wiadomo już, że nie o medale, a o czołową ósemkę walczył będzie w tym sezonie Martin Vaculik. Nasz zawodnik zajmuje aktualnie odległą, 14 pozycję, ale wiele może jeszcze zyskać. Czołowa ósemka jest wciąż w zasięgu Słowaka. Dodatkowo do rozdania będą dzikie karty, o których przesądzić może dobra dyspozycja właśnie w drugiej części sezonu. Martin nie jest zadowolony z zajmowanego przez siebie miejsca, ale podobnie jak przed każdym turniejem tak i przed zawodami w Terenzano chce walczyć o najwyższe cele. Takie tylko dają szansę na utrzymanie się wśród elity. Vaculik dobrze wspomina zawody na tym torze. W ubiegłym sezonie zajął tu 4 miejsce gromadząc na swoim koncie 14 punktów. Zawody zakończył co prawda groźnie wyglądającym upadkiem, ale ilość zdobytych punktów była z pewnością zadowalająca. Martin ostatnio nieźle radzi sobie w rozgrywkach ligowych zarówno w Polsce jak i w Szwecji. Zaliczył również udany choć nieco pechowy występ podczas pierwszego turnieju finałowego o Indywidualne Mistrzostwo Europy. Wyjątkowo w tych zawodach pojedzie inny reprezentant Unii Tranów – Leon Madsen. Duńczyk dostał szansę ze względu na kontuzje Chrisa Holdera i Andreasa Jonssona.

Największym faworytem sobotnich zawodów wydaje się być Emil Sajfutdinow. Rosjanin ma już sporą przewagę w klasyfikacji generalnej. Do tego w każdych zawodach prezentuje wysoką formę. Wiadomo już, że tytułu nie obroni Chris Holder. Australijczyk zajmujący obecnie 3 pozycję uległ groźnej kontuzji i nie pojawi się już w tym sezonie na torze. Najbliżej Emila jest Tai Woffinden. Brytyjczyk traci 13 punktów, ale zapowiada walkę do samego końca o końcowy triumf. O medale powalczą również Jarosław Hampel, Nicki Pedersen i Greg Hancock.  Tak naprawdę ciężko jest wskazać kilku zawodników, którzy z pewnością znajdą się w czołówce zawodów. Swoją wartość będą z pewnością chcieli udowodnić inni Polacy: Tomasz Gollob i Krzysztof Kasprzak. Obaj miewali lepsze i gorsze starty w tegorocznej edycji.

Turniej na żywo pokaże jak zwykle telewizja Canal Plus. Początek zawodów tym razem o godzinie 20.00. Zapraszamy wszystkich do śledzenia tych zawodów. Poniżej lista startowa.

Lista startowa:
1. Nicolas Covatti (Włochy)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Emil Sajfutdinow (Rosja)
4. Matej Zagar (Słowenia)
5. Greg Hancock (USA)
6. Ales Dryml (Czechy)
7. Tomasz Gollob (Polska)
8. Niels Kristian Iversen (Dania)
9. Krzysztof Kasprzak (Polska)
10. Leon Madsen (Dania)
11. Martin Vaculik (Słowacja)
12.
Darcy Ward (Australia)
13. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
15. Jarosław Hampel (Polska)
16. Fredrik Lindgren (Szwecja)

Rezerwowi:
17. Nicolas Vicentin (Włochy)
18. Michele Paco Castagna (Włochy)

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST