Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Porażka Jaskółek w Toruniu!

12/08/2018 19:02:22
Redakcja

Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała wyjazdowy mecz XII kolejki PGE Ekstraligi z Get Well Toruń. Punktu bonusowego nie wywalczyła żadna z drużyn, bo w dwumecz zakończył się remisem. Niestety brak punktu bonusowego bardzo skomplikował kwestię utrzymania tarnowian w PGE Ekstralidze.

Para gospodarzy odniosła pewne zwycięstwo w biegu inauguracyjnym. Start wygrał Jason Doyle, który zamknął Kenneth Bjerre. Szybko dołączył do niego Jack Holder, który wysforował się na prowadzenie. Później Kapitan Jaskółek próbował przy kredzie przedrzeć się przed Mistrza Świata, ale nie był wstanie przeprowadzić udanego ataku. W walce nie liczył się Artur Mroczka dla którego był to jedyny start w dzisiejszym meczu.

W wyścigu młodzieżowców dobrze spod taśmy wystrzelił Patryk Rolnicki, ale sędzia przerwał bieg z powodu nierównego startu. W powtórce wychowanek Jaskółek ponownie dobrze wystartował, ale nie zdołał założyć Daniela Kaczmarka. A domiar złego na drugim okrążeniu przed naszego zawodnika wyszedł Igor Kopeć Sobczyński. W walce nie liczył się Kacper Konieczny, który zastąpił poobijanego Dawida Knapika.

Podziałem punktów zakończyła się trzecia odsłona spotkania. Start wygrał Jakub Jamróg, który od razu objął prowadzenie dojeżdżając na metę z dużą przewagą przed resztą stawki. Z kolei słabiej wystartował Peter Kildemand. Duńczyk jednak znakomicie zachował się na szczycie łuku, gdzie wysforował się na drugą lokatę. Później przez trzy okrążenia odbierał zaciekłe ataki Aniołów. Niestety z każdym okrążeniem Duńczyk jechał wolniej i popełniał więcej błędów. Najpierw na wejściu w ostatni łuk minął go Holder, a na mecie przed nim zameldował się jeszcze Przedpełski.

Ostatni bieg pierwszej serii startów ponownie należał do gospodarzy. Wygrał Niels Kristian Iversen, drugie miejsce zajął Nicki Pedersen, a trzeci był Daniel Kaczmarek. Jadący jako rezerwa Patryk Rolnicki punktów nie wywalczył, choć przez chwilę jechał na trzeciej pozycji przed juniorem miejscowych.

Po równaniu toru dobrze z drugie pola wystartował Kenneth Bjerre, który szybko objął prowadzenie. Duńczyk wygrał z dosyć dużą przewagą, nie mając zagrożenia ze strony gospodarzy. Niestety po słabym starcie nie liczył się w walce Wiktor Kułakow jadący jako rezerwa za Artura Mroczkę.

Sporo działo się na pierwszym okrążeniu szóstego biegu. O prowadzenie walczyła praktycznie cała czwórka zawodników. Ostatecznie prowadzenie objął Jakub Jamróg, ale już na drugim okrążeniu szybki dzisiaj Niels Kristian Iversen przedarł się przed zawodnika z Tarnowa. Punkt wywalczył Peter Kildemand.

W siódmym biegu na wyjściu z pierwszego łuku w ferworze walki upadł Jack Holder. Sędzia podjął decyzję, aby bieg powtórzyć w pełnej obsadzie. W powtórce moment startowy i rozegranie pierwszego łuku ponownie należało do Jasona Doyla. Ostatecznie drugi na mecie był Nicki Pedersen, który musiał sporo się napocić, aby przyjechać przed Jackiem Holderem. W walce nie liczył się Patryk Rolnicki.

Ósma gonitwa zakończył się bezapelacyjnym triumfem Nielsa Kristian Iversena. Duńczyk nie miał problemów z pokonaniem pary tarnowskiej. Dwa oczka wywalczył Kenenth Bjerre, a punkt Jakub Jamróg jadący jako rezerwa taktyczna.

Bardzo dobrze w biegu dziewiątym spisała się para Grupy Azoty Unii Tarnów, która odniosła podwójne zwycięstwo. Od startu prowadził Peter Kildemand, a świetną walkę na pierwszym i drugim łuku z parą gospodarzy stoczył Jakub Jamróg. Później krajowy lider Jaskółek spokojnie odbierał ataki Jacka Holdera.

Niewiele działo się w biegu kończącym trzecią serię startów. Po starcie wydawało się, że prowadzenie obejmie Nicki Pedersen. Ten jednak pojechał za szeroko, co wykorzystała para toruńska obejmując podwójne prowadzenie. Na szczęście Duńczyk szybko poradził sobie z Pawłem Przedpełskim, ale Chrisa Holdera nie zdołał dogonić.

Podwójne zwycięstwo w biegu jedenastym pozwoliło gospodarzom odskoczyć na aż czternaście punktów. Tarnowianie słabo wystartowali i nie liczyli się w stawce.

Ważne biegowe zwycięstwo w biegu dwunastym odniosła para tarnowska. Pewne trzy oczka wywalczył Kenneth Bjerre, a punkt dorzucił Patryk Rolnicki. Dorobek tego drugiego mógł być jeszcze lepszy, ale na trasie zdołał wyprzedzić go Paweł Przedpełski.

Bardzo ciekawy wyścig trzynasty ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Zawodnicy wyprzedzali się na dystansie kilkukrotnie. Po udanym ataku przy krawężniku na drugim łuku pierwszego okrążenia zwyciężył Jason Doyle, którego później do końca gonił szybki dzisiaj Kenneth Bjerre.

Niestety pierwszy z biegów nominowanych zakończył się zwycięstwem pary gospodarzy 4:2. Po dobrym starcie zwyciężył Jack Holder do którego nie mógł zbliżyć się Nicki Pedersen. W walce z Chrisem Holderem, który był trzeci nie liczył się Peter Kildemand.

Tarnowianie zrewanżowali się gospodarzom w biegu piętnastym wygrywając 4:2. Zwyciężył Kenneth Bjerre, a punkt dołożył Jakub Jamróg. Niestety nie wystarczyło to do wywalczenia punktu bonusowego. Ostatecznie dwumecz zakończył się remisem.

Dzisiejsza porażka bardzo skomplikowała sytuację tarnowian w ligowej tabeli. Do utrzymania w gronie najlepszych drużyn świata Grupa Azoty Unia Tarnów potrzebuje zwycięstwa za tydzień z Częstochową oraz punktu bonusowego w Zielonej Górze.

Na Motoarenie znakomicie spisał się dziś Kenneth Bjerre. Duńczyk poza pierwszym nieudanym startem w pozostałych spisywał się bardzo dobrze, ciągnąc wynik drużyny. Swoje zrobił również Jakub Jamróg, który dobrze wypadł zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Niespodziewanie bez biegowego zwycięstwa zawody zakończył Nicki Pedersen. Poza jednym udanym startem w pozostałych słabo spisywał się z kolei Peter Kildemand. Dwa oczka dorzucił Patryk Rolnicki. Pozostali zawodnicy nie wywalczyli dzisiaj punktów dla tarnowian.

Najbliższy mecz ligowy Jaskółki rozegrają już w niedzielę 19 sierpnia o 17:00 na torze w Mościcach. Rywalem tarnowian będzie forBet Włókniarz Częstochowa.

Grupa Azoty Unia Tarnów 39

1. Kenneth Bjerre 14 (1,3,2,3,2,3)
2. Artur Mroczka 0 (0,-,-,-)
3. Jakub Jamróg 9+2 (3,2,1*,2*,0,1)
4. Peter Kildemand 5+1 (0,1*,3,1,-,0)
5. Nicki Pedersen 9+1 (2,2,2,1*,2)
6. Patryk Rolnicki 2 (1,0,0,1)
7. Kacper Konieczny 0 (0,-,0)
7. Wiktor Kułakow 0 (0)

Get Well Toruń 51
9. Jason Doyle 10+1 (2*,3,0,3,2)
10. Marcin Kościelski NS (-,-,-,-,-)
11. Paweł Przedpełski 6+1 (1*,2,1,2)
12. Chris Holder 7+1 (2,1*,3,0,1)
13. Niels Kristian Iversen 12 (3,3,3,3,0)
14. Igor Kopeć-Sobczyński 2+1 (2*,0,0)
15. Daniel Kaczmarek 4 (3,1,0)
16. Jack Holder 9+1 (3,1,1,2*,3)

Bieg po biegu:
1. J.Holder, Doyle, Bjerre, Mroczka 5:1
2. Kaczmarek, Kopeć-Sobczyński, Rolnicki, Konieczny 5:1 (10:2)
3. Jamróg, Ch.Holder, Przedpełski, Kildemand 3:3 (13:5)
4. Iversen, Pedersen, Kaczmarek, Rolnicki 4:2 (17:7)
5. Bjerre, Przedpełski, Ch.Holder, Kułakow 3:3 (20:10)
6. Iversen, Jamróg, Kildemand, Kopeć-Sobczyński 3:3 (23:13)
7. Doyle, Pedersen J.Holder, Rolnicki 4:2 (27:15)
8. Iversen, Bjerre, Jamróg, Kaczmarek 3:3 (30:18)
9. Kildemand, Jamróg, J.Holder, Doyle 1:5 (31:23)
10. Ch.Holder, Pedersen, Przedpełski, Konieczny 4:2 (35:25)
11. Iversen, J.Holder, Kildemand, Jamróg 5:1 (40:26)
12. Bjerre, Przedpełski, Rolnicki, Kopeć-Sobczyński 2:4 (42:30)
13. Doyle, Bjerre, Pedersen, Ch.Holder 3:3 (45:33)
14. J.Holder, Pdersen, Ch.Holder, Kildemand 4:2 (49:35)
15. Bjerre, Doyle, Jamróg, Iversen 2:4 (51:39)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST