Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Piotr Świercz: „W tym roku najważniejsza jest jazda”

23/08/2020 12:08:19
Redakcja

UKS Jaskółki Tarnów wychowały kolejnego młodego żużlowca. Kilkanaście dni temu na toruńskiej Motoarenie egzamin na żużlową licencję zdobył Piotr Świercz. Zawodnik Unii Tarnów w czwartek zaliczył swój oficjalny debiut w młodzieżowych zawodach. Podczas turnieju MDMP w Rybniku w trzech startach zdobył 6 punktów, pokonując dużo bardziej doświadczonych żużlowców i zostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Po tych zawodach rozmowę z naszym zawodnikiem przeprowadził Karol Garncarz z portalu speedwaynews.pl. Zapraszamy do lektury.

Karol Garncarz (speedwaynews.pl): Gratuluję oficjalnego debiutu na rybnickim torze. Ja jednak chcę wrócić do początków twojej żużlowej przygody. Od kiedy jesteś związany z czarnym sportem?
Piotr Świercz (zawodnik Unii Tarnów): Dziękuję. Na mini żużlu zacząłem startować w 2015 roku, od 5 lat jestem związany z UKS-em Jaskółki. Później sukcesywnie rozwijałem się i trafiłem do szkółki żużlowej Unii Tarnów.

– Niedawno, bo zaledwie 3 tygodnie temu zdałeś egzamin na licencję żużlową w Toruniu na Motoarenie. Jak z perspektywy czasu wspominasz ten dzień?
– Do licencji podszedłem z chłodną głową. Wiedziałem, co chcę osiągnąć i czego mogę się spodziewać. Czułem się pewnie, bo tor w Toruniu znałem. Zdarzyło mi się kilka razy tam wystąpić. Nic mnie nie zaskoczyło i bardzo miło wspominam ten dzień.

– W czwartek zaliczyłeś swój oficjalny debiut. W młodzieżowych zawodach zdobyłeś 6 punktów w trzech startach. Chyba możesz być zadowolony z tej zdobyczy? Jak na pierwsze oficjalne zawody spisałeś się bardzo przyzwoicie.
– Z wyniku, powiem szczerze, jestem bardzo zadowolony. Podszedłem do zawodów podobnie jak do licencji, czyli na chłodno. Wiedziałem, że chcę zrobić dobry wynik, nie spinałem się i to pomogło. W każdym starcie chciałem się jak najlepiej zaprezentować.

– Wynik przyzwoity, tym bardziej, że zdobyłeś więcej punktów niż np. Dawid Rempała czy Mateusz Gzyl, czyli dużo bardziej doświadczeni zawodnicy z twojej drużyny.
– Owszem, więcej punktów na moim koncie, ale nie chce się tym fascynować. Jest to dobry wynik, ale nie można zapominać, że ogrom pracy przede mną by być lepszym zawodnikiem.

– Stawiasz sobie w tym sezonie jakieś cele? Co chcesz osiągnąć w tym debiutanckim sezonie?
– Moim głównym celem na ten sezon jest dużo jazdy w zawodach młodzieżowych. Chcę się rozjeżdżać, występować w jak największej ilości biegów  by zbierać to cenne doświadczenie. Innych celów przed sobą nie stawiam. Jazda, jazda i jeszcze raz jazda – to jest najważniejsze.

Źródło: speedwaynews.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST