Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Pierwszy sprawdzian na domowym torze

03/04/2014 0:00:00
Redakcja

W najbliższą sobotę Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się na domowym torze z PGE Marmą Rzeszów. Dla Jaskółek będzie to już trzeci sparing w tym sezonie, ale pierwszy na domowym torze.  

Spotkanie będzie prawdopodobnie jedyną w tym sezonie potyczką obu drużyn na torze w Mościcach. Rzeszowianie po słabym ubiegłym sezonie musieli opuścić szeregi Enea Ekstraligi, co dla wielu było dużym zaskoczeniem.

Tarnowianie wystąpią w swoim najsilniejszym składzie, wspomagani gościnnie przez Daniela Jeleniewskiego. Zabraknie Grega Hancocka, który w sobotę wystartuje w Grand Prix Nowej Zelandii w Auckland oraz Mateusza Borowicza, który leczy kontuzję odniesioną w Lesznie.

Sobotni sparing z pewnością odpowie na wiele kluczowych pytań. Do tej pory bardzo dobrze spisuje się Martin Vaculik, który prezentuje zupełnie inną formę niż rok wcześniej. Z dobrej strony w Ostrowie i Lesznie pokazał się także Krzysztof Buczkowski. Dla Grudziądzanina poprzedni rok także nie był specjalnie udany i ma nadzieję, że pod okiem trenera Marka Cieślaka odbuduje formę niczym Artem Laguta. Rosjanin wystąpił w tym roku tylko w jednym sparingu w barwach Jaskółek. W Ostrowie wygrał dwa biegi w których uczestniczył. W Lesznie już się nie pojawił ze względu na trening przed Best Speedway Pairs w których zaprezentował się całkiem dobrze zważywszy, że mamy dopiero początek sezonu.

Niepewny jest jeszcze występ w sobotnich zawodach Janusza Kołodzieja. Kapitan Jaskółek po bardzo groźnie wyglądającym upadku w Lesznie wciąż odczuwa jego skutki. Indywidualny Mistrz Polski wystartował, co prawda w minioną niedzielę w krakowskiej eliminacji Złotego Kasku, ale wycofał się po jednym biegu ze względów zdrowotnych.

Mecz z Żurawiami powinien być także potwierdzeniem dobrej dyspozycji Kacpra Gomólskiego, który ze wszystkich zawodników Jaskółek do tej pory odjechał najwięcej imprez. Ginger bardzo dobrze zaprezentował się w obu sparingach, a w minionym tygodniu zapewnił sobie awans do finału krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz finału Złotego Kasku. Drugim juniorem będzie Ernest Koza, który ambitnie walczył w obu spotkaniach sparingowych Grupy Azoty Unii. Skład uzupełni Daniel Jeleniewski oraz prawdopodobnie na rezerwie tarnowscy juniorzy.

Po spadku rzeszowianie przemeblowali w zasadzie cały zespół. W porównaniu do poprzedniego sezonu w składzie Żurawi pozostali praktycznie tylko juniorzy oraz Rafał Okoniewski, ale Jego sytuacja wciąż jest niewyjaśniona. W zamian pozyskano Kenni Larsena i Nicolaia Klindta, a skład uzupełnią wychowankowie Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa.

Sobotni sparing rozpocznie się o godzinie 14:00. Na pewno warto wybrać się na stadion przy Zbylitowskiej i zobaczyć jak w nowym sezonie prezentują się tarnowskie Jaskółki, które już 12 kwietnia meczem w Zielonej Górze zainaugurują nowy sezon ligowy.

Informacje organizacyjne: https://unia.tarnow.pl/wiadomosc.php?id=1003

PGE Marma Rzeszów
1. Paweł Miesiąc
2. Rafał Okoniewski
3. Kenni Larsen
4. Nicolai Klindt
5. Maciej Kuciapa
6. Łukasz Sówka
7. Marco Gaschka

Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Martin Vaculik
10. Daniel Jeleniewski
11. Artem Laguta
12. Krzysztof Buczkowski
13. Janusz Kołodziej
14. Kacper Gomólski
15. Ernest Koza

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST