Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Pierwsza czwórka jest w naszym zasięgu – pierwsza część wywiadu z Prezesem Łukaszem Sady

14/06/2013 0:00:00
Redakcja

Zapraszamy do przeczytania pierwszej części wywiadu z Prezesem Unii Tarnów – Łukaszem Sady, przeprowadzonej specjalnie dla strony unia.tarnow.pl, w którym opowie między innymi o: swojej nowej roli w klubie, nowych sponsorach i wiele innych.

Funkcję Prezesa pełni Pan od niedawna, jak się Pan czuje na tym stanowisku?

-Swoją funkcję pełnię dopiero cztery miesiące, ale wszystkie zadania, które są związane z rolą Prezesa nie są mi obce, ponieważ pracując w Spółce Żużlowej już siedem lat, a przy żużlu jako takim, kręcąc się lat kilkanaście; miałem świadomość, że ta praca to w 70% poszukiwanie środków finansowych,  pozostałe zaś 30% to między innymi sprawy organizacyjne, sportowe, techniczne i tym podobne. Praca ta wymaga pełnego zaangażowania i niejednokrotnie poświęcania w całości swojego prywatnego czasu.

W zakładce sponsorzy klubu pojawiają co jakiś czas nowe firmy. Czy obecni sponsorzy są w stanie zapewnić budżet na ten sezon? Czy są prowadzone negocjacje z innymi firmami?

-Odkąd zostałem Prezesem Spółki,  prowadzę rozmowy z różnymi firmami, zarówno tymi większymi jak i małymi. Część firm jest znana tarnowskim Kibicom, ponieważ wspomagały one klub przez poprzednie lata. Rozmowy z nowymi firmami są trudne. Gdyby były one prowadzone w roku ubiegłym, po zdobyciu trzeciego tytułu Drużynowego Mistrza Polski, gdyby chociaż w najmniejszym stopniu ten tytuł został wykorzystany marketingowo – dzisiejsza sytuacja była by zapewne dużo lepsza. Niestety tak się nie stało, bo po prostu nie miał kto tego robić. Pani Prezes Mróz zrezygnowała późną jesienią z pełnienia tej funkcji, a że było tylko kilka dni na przygotowanie procesu licencyjnego, Rada Nadzorcza, wraz z moją osobą i pozostałymi pracownikami Spółki, skupiła swoje wysiłki na tym celu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich – cel został osiągnięty. Następnie, na bardzo krótki okres nową szefową tarnowskiego żużla została Pani Anna Chmura. Jak wiadomo na skutek nieszczęśliwego wypadku – zmuszona była do rezygnacji ze stanowiska, potem Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs na Prezesa Zarządu… tymczasem czas uciekał, a sezon zbliżał się wielkimi krokami. Dopiero dnia 16 lutego 2013 wybrany został nowy Prezes, w mojej osobie. Chcę podkreślić, że  cały czas prowadzone są rozmowy z dużymi firmami z ale to proces trudny i długotrwały.

Od pewnego czasu w klubie pracuje Pan Piotr Czuban. Jak oceni Pan jego pracę? Co nowego wniósł do spółki?

-Pan Piotr Czuban został przyjęty na okres próbny- trzech miesięcy jako dyrektor od spraw marketingu. Jest to człowiek o wielkim doświadczeniu managerskim. Ma głowę pełną nowych, ciekawych pomysłów, jest otwarty na nowe wyzwania. Jego praca w tej chwili w głównej mierze opiera się na działaniach PR, reklamowych i promocyjnych, które dopiero w przyszłości, za rok, może nawet później, mogą przynieść konkretne efekty i osobiście na to liczę, gdyż jeśli udałoby się w przyszłości zrealizować chociaż część pomysłów dyrektora Czubana – wprowadzona by została w Spółce Żużlowej nowa jakość. Swego rodzaju misją działań dyrektora Czubana jest to, aby marka tarnowskiego żużla znacząco wzrosła, aby o Unii Tarnów mówiło się dużo w mediach, pisało się w prasie, aby klub zaistniał na szerszej arenie niż dotychczas, co powinno  pozwolić pozyskiwać znaczących sponsorów oraz nowych Kibiców w przyszłości.

Co sądzi Pan o tegorocznych rozgrywkach Enea Ekstraligi? Chyba nikt przed sezonem nie przypuszczał, że liga będzie tak emocjonująca, a wyniki niektórych spotkań tak zaskakujące.

-Wielokrotnie przed sezonem powtarzałem, że liga będzie ciekawa i emocjonująca, chociażby ze względu na fakt, że do niższej ligi spadają aż 3 zespoły, a więc każda z drużyn walczy o życie. Szczerze mówiąc nie przypuszczałem jednak, że wyniki w lidze będą często tak zaskakujące. Pomijając kilka aspektów – moim zdaniem jest niezwykle ciekawie i emocjonująco.

Na co Pana zdaniem stać nasz zespół. Czy pierwsza czwórka i walka o medale jest osiągalna? 

-Jeśli chodzi o możliwości sportowe naszego zespołu to sądzę, że cały czas pierwsza czwórka jest w naszym zasięgu. Takie było założenie. W tabeli jest naprawdę ciasno i prawie każdy ma jeszcze szansę zostać Mistrzem Polski. Wierzę w nasz zespół, wierzę, że zawodnicy pokażą jeszcze w tym roku pazur.

Czy Pana zdaniem likwidacja KSM i zmniejszenie ligi do 8 zespołów to dobre posunięcie? Ostatnio pojawiło się sporo kontrowersji odnośnie tych zapisów w regulaminie.

-Patrząc na tegoroczne wyniki meczów ekstraklasy, zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie warto by zostawić ekstraligi 10-zespołowej,  aczkolwiek mam świadomość, że zarówno taka formuła ligi, jak i liga z 8 zespołami ma swoje plusy i minusy. Jeśli zaś chodzi o KSM, to jestem jego zdecydowanym  zwolennikiem. Likwidacja KSM może doprowadzić do sytuacji sprzed lat, gdzie dwie, trzy drużyny zbudowały przysłowiowe „dream teamy”, a reszta zespołów pozostawała daleko w tyle za tymi klubami.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST