Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung zostaje w Tarnowie!

09/10/2019 12:15:15
Redakcja

Przed sezonem 2019 Peter Ljung podpisał dwuletnią umowę z Unią Tarnów. Dzisiaj znakomity Szwed uzgodnił aneks finansowy i w sezonie 2020 nadal będzie ścigał się z Jaskółką na plastronie.

W zakończonym sezonie kapitan Unii Tarnów wystartował w dwunastu meczach ligowych uzyskując znakomitą średnią 2,339 punktów na bieg, co dało mu wysokie trzecie miejsce  wśród najskuteczniejszych. Swoją dominację na torach Nice Pierwszej Ligi Żużlowej potwierdził w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej na torze w Gnieźnie, gdzie pewnie triumfował.

Poza znakomitymi wynikami w lidze polskiej równie dobrze spisywał się w Elitserien w barwach Vastervik Speedway, gdzie średnia 1,962 dała mu czternaste miejsce wśród najlepiej punktujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji. Na zapleczu Elitserien w Allsvenskan League będąc jednym z liderów, poprowadził Griparne Nyköping do zwycięstwa w lidze.

Wspólnie z Fredrikiem Lindgrenem i Filipem Hjelmlandem bronił baw Szwecji w finale Speedway of Nations, gdzie Szwedzi wywalczyli piąte miejsce. Peter Ljung do dorobku drużyny dorzucił szesnaście punktów.

Dla Petera Ljunga sezon 2020 będzie już piątym w barwach Jaskółek. Wcześniej reprezentował biało-niebieskie barwy w latach 2007-2008, 2017 i 2019.


grupa-azotyUnia Tarnów od wielu lat wspierana jest przez największy koncern chemiczny w Polsce – Grupę Azoty. Główny Partner klubu Grupa Azoty zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych i wieloskładnikowych. Ponadto takie produkty jak kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym oraz zajmują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST