Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung: „Rodzina jest dla mnie wszystkim”

22/05/2019 8:43:02
Redakcja

Sobotni mecz z Orłem Łódź był kolejnym dla Petera Ljunga, w którym udowodnił, że rola kapitana zdecydowanie mu się należy. Wspólnie z Wiktorem Kułakowem był liderem drużyny – Ze swojego wyniku jestem zadowolony. Na początku straciłem jeden punkt na rzecz Tobiasza Musielaka, ale on był szybki i niewiele mogłem wtedy z tyłu zrobić. Ostatni bieg jest zawsze bardzo ciężki kiedy nie uda się dobrze wystartować. Jestem jednak zadowolony, wygraliśmy kolejne spotkanie. Zanotowałem naprawdę przyzwoity tydzień i teraz czas, aby cieszyć się tym zwycięstwem – powiedział Peter.

Szwed jest zadowolony z pracy całego teamu, ponieważ niekorzystna pogoda nie pozwoliła na wcześniejsze treningi – Tor był nieco inny niż zazwyczaj, ale z całym teamem wykonaliśmy dobrą robotę, żeby się dopasować. Nie jest łatwo kiedy ciągle jest zła pogoda, tak jak w ostatnim czasie. Nie można trenować, więc tym bardziej cieszę się, że udało się to wszystko poukładać – dodał.

Część obserwatorów uważa, że zawodnicy Unii Tarnów lepiej spisują się na wyjazdach niż na własnym torze. Peter nie do końca się z tym zgadza i widzi inną przyczynę tak zaciętych meczów – Nie uważam, żebyśmy mieli problem z naszym domowym torem. Jechaliśmy z klasowym zespołem. Jeśli spojrzy się na tą ligę widać, że jest ona niezwykle wyrównana. Nie ma żadnego słabego zespołu. Patrząc z perspektywy zeszłego sezonu wiele drużyn się wzmocniło i dlatego mamy takie różne, czasem niespodziewane wyniki – wyjaśnił.

Nieco ponad tydzień temu podczas meczu ligi szwedzkiej Peter zanotował upadek, jednak spore doświadczenie pozwoliło mu uniknąć poważnych konsekwencji – Rzeczywiście miałem upadek w Szwecji. Wszystko jest dobrze. Popełniłem błąd jadąc z przodu, znalazłem się bardzo blisko bandy. Postawiło mnie i zdałem sobie, że mogę skończyć podobnie jak Kai Huckenbeck dzisiaj (w sobotę dop.red.). Na szczęście udało mi się uciec z motocykla. Maszyna też nie ucierpiała zbytnio. Miałem na koncie pięć punktów, potem przegrałem wyścig, następnie ten upadek i po meczu. Drużyna jednak wygrała co też jest ważne – powiedział nasz zawodnik.

Kilka dni temu Peter wraz ze swoją żoną przeżywali piątą rocznie zawarcia małżeństwa. Dla naszego kapitana rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu – Rodzina to dla mnie wszystko, dla nich pracuję. Jest dla mnie olbrzymim wsparciem, a przecież często nie ma mnie w domu. Dużo podróżuję, często startuję. Oni wspierają mnie bardzo mocno w tym wszystkim co robię, a dla mnie jest to bardzo ważne – zakończył Peter Ljung.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST