Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung: „Nie mam recepty na wygrywanie”

26/06/2019 14:47:53
Redakcja

Fenomenalny ostatnio Peter Ljung niedzielny mecz z PGG ROW Rybnik zakończył upadkiem. Jak przyznał, chyba zbyt szybko chciał wyprzedzić rywala – Sam nie wiem do końca jak to się stało. Chyba chciałem zbyt szybko odzyskać pozycję. Prędkość miałem już dużą, wyniosłem się jeszcze na zewnętrzną i nagle zobaczyłem, że banda jest już bardzo blisko. Miałem już zbyt dużą prędkość żeby próbować kontrować i musiałem po prostu położyć motocykl. Niestety Troy jechał tą samą ścieżką i spowodowałem też jego upadek – rozpoczął Peter.

Do momentu upadku Peter miał 14 wygranych wyścigów z rzędu. Nie ma jednak żadnej magicznej recepty na wygrywanie – Nie mam jakiejś szczególnej recepty na wygrywanie. Liczyłem też na wygraną w tym 15 wyścigu, ale tak się nie stało. Ten szybki atak nie był chyba jednak konieczny – przyznał.

Szwed potwierdził również, że bardzo dobrze jeździ mu się z Wiktorem KułakowemTak, bardzo lubię jeździć z Wiktorem. Bardzo dobrze kontroluje motocykl. Dodatkowo jeździ bardzo drużynowo. Poza tym to naprawdę super chłopak, także jeździ się z nim świetnie – powiedział z uśmiechem Ljung.

Nasz kapitan był po meczu lekko zaskoczony tak sporą przewagą jaką udało się wypracować całej drużynie – Przyznaję, że też jestem lekko zaskoczony, że pokonaliśmy lidera tabeli w tak wyraźny sposób. Oczywiście bardzo chcieliśmy wygrać i robiliśmy wszystko żeby tak się stało. Mimo wszystko nie spodziewaliśmy się aż takiej przewagi – dodał.

Świetną dyspozycję Peter Ljung prezentuje nie tylko w Polsce, ale także na szwedzkich torach – Cieszę się, że w Szwecji jestem również bardzo skuteczny. Jedyne punkty jakie ostatnio straciłem to po wykluczeniu, ale nie wiem zupełnie z jakiego powodu, oraz po tym jak motocykl „wybuchł” mi na starcie. Poza tym od dłuższego czasu idzie mi naprawdę dobrze – odparł Szwed.

Na koniec zapytaliśmy Petera czy czułby się na siłach podjąć wyzwanie w PGE EkstralidzeOczywiście, że tak. Liga szwedzka jest bardzo podobna do PGE Ekstraligi jeśli chodzi o poziom sportowy. Jeśli mogę jeździć skutecznie w Elitserien, to bez problemu mógłbym rywalizować także w Ekstralidze – zakończył Peter Ljung.

Fruwający po tarnowskim torze Peter Ljung

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST