Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung: „Kapitan znów jest na pokładzie”

17/12/2021 14:40:01
Redakcja

– Przemysław Frączek: Peter witaj w Tarnowie po raz kolejny. To będzie Twoja… czwarta przygoda z naszym klubem. Chyba polubiłeś to miejsce?
– Peter Ljung: Myślę, że tak. W Tarnowie zawsze czułem się dobrze i mile widziany. Tak jak w domu, mimo, że jest to w Polsce.

 – PF: Sezon 2021 nie był dla Ciebie udany. Tylko jedno spotkanie w barwach Wilków Krosno. Potem transfer do Gniezna i również tylko jeden mecz. Jaka była przyczyna, że nie oglądaliśmy Petera Ljunga, którego wszyscy dobrze pamiętamy?
– PL: Przyczyn było kilka, ale nie chcę już do nich wracać, ani o nich mówić. To co mogę powiedzieć, to że zostawiłem już to wszystko za sobą.

 – PF: Wiem, że jesteś ambitnym zawodnikiem dlatego jestem pewien, że chcesz wrócić do swojej najlepszej dyspozycji. Czego potrzebujesz, żeby to zrobić?
– PL: Jest sporo rzeczy, które zamierzamy zrobić inaczej niż w minionym sezonie. To dotyczy zarówno mnie, sprzętu jak i teamu. Celem jest powrót do wysokiej dyspozycji i jestem przekonany że zrobimy wszystko co możliwe żeby tak się stało.

 – PF: Startowałeś w Unii Tarnów zarówno w Ekstralidze, 1 lidze, a teraz będzie to 2 liga. Co sądzisz o rywalizacji w tej klasie rozgrywkowej oraz o drużynie jaką zbudowano w Tarnowie?
– PL: Podczas mojej jazdy w Tarnowie faktycznie nigdy nie była to 2 liga. Cóż, nie myślę za wiele o tym, jaka to liga. Nasza drużyna wygląda naprawdę fajnie, kadra zarządzająca również wygląda dobrze. Kolegów z drużyny znam już z jazdy na torze. Stawiamy sobie wysokie cele: wygrywać, żeby Tarnów powrócił tam gdzie jego miejsce.

 – PF: Jak zapewne zauważyłeś, z roku na rok jest coraz mniej młodych szwedzkich zawodników, którzy są mocnymi punktami swoich drużyn. Czy Twoim zdaniem Szwedzki żużel może mieć problem kiedy zawodnicy z Twojego pokolenia zakończą swoje kariery zawodnicze?
– PL: Zgadza się, problem jest duży. Ciężko stwierdzić dokładnie jaka jest tego przyczyna, ale z pewnością jedną z przyczyn są bardzo wysokie koszty rozpoczęcia kariery, więc dla młodych chłopaków jest to trudne. Ponadto to pokolenie, nazywam to iPhonowym pokoleniem, nie jest gotowe na to, żeby ciężko pracować, a w żużlu to jest jedyna droga do sukcesu, dlatego to wszystko nie wygląda zbyt obiecująco. 

– PF: Powiedz co słychać u Twojej rodziny? Żyjecie w dobrym zdrowiu? Iza i Eddie ciągle rozwijają swoje sportowe pasje?
– PL: Dziękuję, u nas wszystko w porządku. Iza dalej w pełni poświęca się skokom przez przeszkody na koniu. Eddie z kolei oszalał na punkcie piłki nożnej, ale ciągnie go też do żużla, więc zobaczymy w którą stronę to pójdzie. Zajęć nam nie brakuje. 

– PF: Muszę przyznać, że informacja o tym, że wracasz do Tarnowa bardzo ucieszyła naszych kibiców.
– PL:  Bardzo mi schlebiają takie słowa. Zobaczyć was wszystkich na stadionie to będzie wielka przyjemność. Jestem gotowy robić co w mojej mocy, żeby wszyscy czuli się dumni. Do zobaczenia wkrótce. Kapitan znów jest na pokładzie!

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST