Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Peter Ljung z awansem do Grand Prix Challenge!

06/08/2019 22:46:53
Przemysław Frączek

Dziś odbyły się Rundy Eliminacyjne do przyszłorocznego Grand Prix. W słowackiej Żarnowicy najlepszy okazał się Anders Thomsen. Tuż za nim uplasował się faworyt gospodarzy, Martin Vaculik. Trzeci natomiast był nasz kapitan Peter Ljung. Szwed wywalczył 12 punktów i zmierzył się w biegu dodatkowym z Matejem Zagarem. Stawką była jednak tylko kolejność w klasyfikacji, bowiem Słoweniec również wywalczył awans. Lepszy w tym biegu okazał się Peter.

Wyniki:
1. Anders Thomsen (Dania) (3,2,3,3,3) 14
2. Martin Vaculík (Słowacja) (2,3,3,3,2) 13
3. Peter Ljung (Szwecja) (3,2,3,2,2) 12 + 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Matej Žagar (Słowenia) (3,1,3,2,3) 12 + 2. miejsce w biegu dodatkowym
—-
5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) (1,3,2,1,3) 10
6. Jarosław Hampel (Polska) (3,3,1,1,1) 9
7. Krzysztof Buczkowski (Polska) (0,1,2,2,3) 8
8. Andriej Kudriaszow (Polska) (2,0,0,3,2) 7
9. Eduard Krčmář (Czechy) (1,0,1,3,0) 5
10. Gleb Czugunow (Rosja) (1,3,0,1,0) 5
11. Daniel Bewley (Wielka Brytania) (1,0,2,2,0) 5
12. Oleg Michaiłow (Łotwa) (2,2,0,0,1) 5
13. Andrij Karpow (Ukraina) (t,2,1,d,2) 5
14. Josef Franc (Czechy) (2,1,1,0,1) 5
15. Norbert Magosi (Węgry) (0,1,2,0,0) 3
16. Joel Kling (Szwecja) (0,0,0,1,1) 2
17. Jakub Valkovič (Słowacja) (0) 0
18. Jan Mihalik (Słowacja) NS

Bieg po biegu:
1. Thomsen, Franc, Lebiediew, Kling
2. Ljung, Kudriaszow, Krčmář, Valkovič (Karpow – t)
3. Žagar, Michaiłow, Czugunow, Buczkowski
4. Hampel, Vaculík, Bewley, Magosi
5. Vaculík, Thomsen, Buczkowski, Kudriaszow
6. Hampel, Michaiłow, Franc, Krčmář
7. Czugunow, Karpow, Magosi, Kling
8. Lebiediew, Ljung, Žagar, Bewley
9. Thomsen, Bewley, Krčmář, Czugunow
10. Žagar, Magosi, Franc, Kudriaszow
11. Ljung, Buczkowski, Hampel, Kling
12. Vaculík, Lebiediew, Karpow, Michaiłow
13. Thomsen, Žagar, Hampel, Karpow (d)
14. Vaculík, Ljung, Czugunow, Franc
15. Kudriaszow, Bewley, Kling, Michaiłow
16. Krčmář, Buczkowski, Lebiediew, Magosi
17. Thomsen, Ljung, Michaiłow, Magosi
18. Buczkowski, Karpow, Franc, Bewley
19. Žagar, Vaculík, Kling, Krčmář
20. Lebiediew, Kudriaszow, Hampel, Czugunow

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
21. Ljung, Žagar

Awansu nie udało się wywalczyć Wiktorowi Kułakowowi. Rosjanin startował we francuskim Lamothe Landerron. Brakło niewiele bowiem Wiktor zdobył 10 punktów i zajął wysokie 6 miejsce. Awans wywalczyli: Davidowi Bellego, Chris Harris, Mikkel Michelsen i Max Fricke.

Wyniki:
1. David Bellego (3,3,3,2,3) 14
2. Chris Harris (2,3,3,3,2) 13
3. Mikkel Michelsen (3,3,1,2,3) 12 + 1. miejsce w biegu dodatkowym
4. Max Fricke (3,D,3,3,3) 12 + 2. miejsce w biegu dodatkowym

5. Szymon Woźniak (1,2,3,2,3) 11
6. Wiktor Kułakow (3,2,2,1,2) 10
7. Oliver Berntzon (1,2,2,3,1) 9
8. Kai Huckenbeck (0,D,2,3,2) 7
9. Max Dilger (2,1,0,2,2) 7
10. Luke Becker (2,2,1,0,1) 6
11. Bradley Wilson-Dean (0,3,0,1,1) 5
12. Zdeněk Holub (1,1,2,1,0) 5
13. Mathieu Trésarrieu (2,1,1,0,1) 5
14. Stephane Trésarrieu (1,0,0,1,-) 2
15. Jesse Mustonen (0,1,1,W,0) 2
16. Nicolas Vicentin (W,0,0,0,0) 0
17. Gaétan Stella (0) 0

Bieg po biegu:
1. Fricke, Becker, Berntzon, Huckenbeck
2. Bellego, Harris, Woźniak, Vicentin (W)
3. Kułakow, Dilger, Holub, Wilson-Dean
4. Michelsen, Trésarrieu, Trésarrieu, Mustonen
5. Wilson-Dean, Becker, Trésarrieu, Vicentin
6. Michelsen, Woźniak, Dilger, Fricke (D)
7. Harris, Kułakow, Mustonen, Huckenbeck (D)
8. Bellego, Berntzon, Holub, Trésarrieu
9. Woźniak, Kułakow, Becker, Trésarrieu
10. Fricke, Holub, Mustonen, Vicentin
11. Bellego, Huckenbeck, Michelsen, Wilson-Dean
12. Harris, Berntzon, Trésarrieu, Dilger
13. Harris, Michelsen, Holub, Becker
14. Fricke, Bellego, Kułakow, Trésarrieu
15. Huckenbeck, Dilger, Trésarrieu, Vicentin
16. Berntzon, Woźniak, Wilson-Dean, Mustonen (W)
17. Bellego, Dilger, Becker, Mustonen
18. Fricke, Harris, Wilson-Dean, Stella
19. Woźniak, Huckenbeck, Trésarrieu, Holub
20. Michelsen, Kułakow, Berntzon, Vicentin

Bieg dodatkowy o miejsca 3-4:
21. Michelsen, Fricke

wyniki: speedwaynews.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanNOXY

tyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaelkrystankluzahektordunajecdekercezarcarsprintarkanankopolagriaRigatoniMATBUDKARMOTCINEMA 3DGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

AMS Iveco

Hyundai Karmot

Fundacja u Górala

Centrum Sztuki Mościce

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST