Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Oświadczenie ws. zawieszenia licencji toru

17/08/2020 18:22:42
Redakcja

Oświadczenie Klubu Unia Tarnów ŻSSAW związku z komunikatem GKSŻ nr 51 o zawieszeniu licencji toru w Tarnowie informujemy, że powodem zawieszenia jest … pomalowanie krawężnika toru wapnem, a nie farbą. Związane jest to z zapisem regulaminu o obowiązkowym pomalowaniu krawężnika toru farbą od tego sezonu.

Klub Unia Tarnów już w zeszłym sezonie wykonał przedmiotowe zalecenie, malując krawężnik przy pomocy specjalistycznych maszyn i farb – stosowanych do malowania pasów, linii, znaków poziomych itp. na drogach i ulicach. Podobnie postąpiono przed startem sezonu 2020 (dzień przed pierwszym meczem ligowym). Niestety ze względu na konstrukcję krawężnika w Tarnowie i materiał z którego jest wykonany, a także w związku z zastosowanym przez klub zaleceniem GKSŻ sprzed kilku lat, aby krawężnik był idealnie równo zlicowany z torem – farba po każdej jego kosmetyce jest przez szynę skutecznie ścierana. Aby do tego nie dopuścić klub musiałby nie prowadzić kosmetyki toru przy krawężniku, co jest niezgodne z regulaminem. Przed każdymi zawodami krawężnik malowany jest wapnem, aby był widoczny dla sędziego zawodów.

Jak wspomniano powyżej – krawężnik malowany był już dwukrotnie przez firmę zajmujące się tym zawodowo, niestety farba wytrzymuje zaledwie kilka przejazdów traktora. Tym samym klub zmuszony jest malować krawężnik toru farbą dosłownie w ostatniej chwili przed startem poszczególnych zawodów z tym, że jest to utrudnione ze względu na specyfikę przygotowania toru do zawodów.

Oczywiście klub zalecenie o ponownym malowaniu krawężnika wewnątrz toru wykona jak najszybciej przed środową rundą DMPJ.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST