Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Oświadczenie prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli

09/25 19:41:31
Marcin Michoń

Oświadczenie prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli

W związku z zainteresowaniem opinii publicznej kwestią modernizacji Stadionu Miejskiego w Mościcach, w szczególności w kontekście wywalczenia awansu do Ekstraligi przez tarnowskie „Jaskółki”, pragnę po raz kolejny podkreślić, że pieniądze na realizację tej inwestycji są zapisane w wieloletnim planie inwestycyjnym zarówno na rok 2018 jak i na rok 2019.

Oznacza to, że zgodnie z informacją przekazaną przedstawicielom władz Ekstraligi Żużlowej, miasto jest zdecydowane na modernizację obiektu w trybie „Zaprojektuj i buduj!”. Warunkiem ogłoszenia przetargu jest uzgodnienie koncepcji z Ekstraligą Żużlową i PZPN. O ile Ekstraliga Żużlowa przedstawiła już 45 uwag do przygotowanej i zaakceptowanej wcześniej przez PZMot koncepcji, to PZPN swojej opinii jeszcze nie przedstawił. Niezwłocznie po tym, gdy to już nastąpi (poprosiliśmy o wydanie opinii w najbliższych dniach), autor koncepcji naniesie niezbędne poprawki i przystąpimy do organizacji przetargu.

W projekcie budżetu na 2018 rok zapisane zostaną wydatki na przebudowę stadionu, a ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska w Tarnowie. Zwrócę się do Rady Miejskiej o uchwalenie budżetu miasta na rok 2018 jeszcze w tym roku, by możliwie szybko przystąpić do realizacji prac. Mam nadzieję, że w tej sprawie Rada Miejska podzieli moje stanowisko, umożliwiając tarnowianom udział w wydarzeniach sportowych w warunkach odpowiadających obowiązującym dzisiaj standardom.

Miasto dołoży wszelkich starań, by inwestycja została zrealizowana w możliwie krótkim czasie. Szczegółowe ustalenia w tej sprawie zostaną podjęte na etapie przygotowywania przetargu.

Roman Ciepiela
Prezydent Tarnowa

źródło: Tarnow.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-start

tyskie

NOXY

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

AMS Iveco

Hyundai Karmot

Fundacja u Górala

Lexus Audit

Centrum Sztuki Mościce

Wykonanie strony Internetowej z przez