Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Osłabione Jaskółki remisują ze SPAR Falubazem!

06/09/2014 0:00:00
Redakcja

W sobotę po pasjonującym pojedynku w Tarnowie Grupa Azoty Unia Tarnów zremisowała ze SPAR Falubaz Zielona Góra. Spotkanie dostarczyło wszystkim Kibicom dużo emocji.

Tarnowianie przystąpili do spotkania w mocno rezerwowym składzie. Z powodu kontuzji nie mogli wystartować Greg Hancock, Martin Vaculik i Krzysztof Buczkowski. W ich miejsce trener Marek Cieślak musiał wstawić do składu juniorów. Szansę otrzymali Damian Dąbrowski, Patryk Rolnicki i Mateusz Borowicz. Goście do meczu przystąpili tylko bez Patryka Dudka za którego udanie wystartował Mikkel Bech.

Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa gości 4:2. Ze startu najlepiej wystartowali przyjezdni, ale na szczęście dla Jaskółek Kacper Gomólski zdołał przedzielić parę SPAR Falubazu. Słabo pojechał Mateusz Borowicz. Niepowodzenie z pierwszej gonitwy tarnowianie powetowali sobie już w kolejnym biegu w którym para Gomólski – Koza nie dała szans juniorom Rafała Dobruckiego. Po starcie na czele stawki znalazł się Ginger, a przy aplauzie publiczności szybko dołączył do Niego Ernest Koza.

W czwartej gonitwie fantastycznie spisali się Janusz Kołodziej i Ernest Koza, którzy wygrali podwójnie z parą gości. Defekt zaraz po starcie zanotował Piotr Protasiewicz. Jasiek wygrał wyścig z ogromną przewagą. W tym momencie Jaskółki w meczu prowadziły sześcioma punktami – 15:9.

Po przerwie dwa kolejne biegi kończyły się remisowo. Najpierw z ogromną przewagą zwyciężył Artem Laguta, a później Janusz Kołodziej. W biegu kończącym drugą serię startów goście odnieśli pierwsze podwójne zwycięstwo, które zbliżyło ich do prowadzących w meczu tarnowian na dwa punkty.

W ósmym biegu fantastycznie spisał się Janusz Kołodziej, który z ostatniej pozycji przeszedł na czoło stawki. Wychowanek Jaskółek najpierw na pierwszym okrążeniu minął Aleksandra Loktaeva. Później zabrał się za Jarosław Hampela, którego łatwo wyprzedził już na kolejnym okrążeniu.

W dziewiątym biegu do ostatnich metrów pasjonującą walkę stoczyli Mateusz Borowicz i Andreas Jonsson. Junior Grupy Azoty Unii Tarnów przez cztery okrążenia odpierał ataki utytułowanego Szweda. Ostatecznie to zawodnik Jaskółek o długość motocykla był szybszy od zawodnika SPAR Falubazu. Z przodu trzy punkty zgarnął Mikkel Bech, a dwa Kacper Gomólski.

W trzykrotnie powtarzanym biegu 10 do meczowego remisu doprowadzili goście. Po wygraniu startu z dużą przewagą wygrał Piotr Protasiewicz przed Artemem Lagutą i Alexem Zgardzińskim. Wcześniej po upadku na wyjściu z pierwszego łuku wykluczony został Damian Dąbrowski.

Po przerwie zdecydowanie na starcie zaspał Janusz Kołodziej, a niespodziewanie na czele stawki znalazł się Mateusz Borowicz, który niestety na wyjściu z pierwszego łuku został wzięty w kleszcze przez parę gości i spadł na koniec stawki. W tym samym czasie Janusz Kołodziej z czwartej udanym atakiem przeszedł na drugą pozycji . Niewiele zabrakło, a lider Jaskółek wyszedłby na prowadzenie. Później nękał jeszcze atakami Andreasa Jonssona, ale na mecie to Szwed był pierwszy.

W dwunastym biegu pech na starcie dopadł Kacpra Gomólskiego, który dotknął taśmy. W powtórce osamotniony Artem Laguta nie dał szans gościom i z ogromną przewagą wpadł na metę pierwszy. W biegu trzynastym taśmy dotknął z kolei Ernest Koza, a osamotniony Damian Dąbrowski nie miał szans z parą SPAR Falubazu.

Przed biegami nominowanymi goście z Zielonej Góry prowadzili sześcioma punktami, co pozwoliło Markowi Cieślakowi w biegu 14 zastosować rezerwę taktyczną. Tak też się stało i w obu biegach nominowanych wystartowali Artem Laguta i Janusz Kołodziej. W pierwszym z nich doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na przeciwległej prostej pierwszego okrążenia Mikkel Bech wpadł w Janusza Kołodzieja. Duńczyk upadł na tor, a cała sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. Na motocyklu na szczęście utrzymał się zawodnik Jaskółek. Z powtórki wykluczony został zawodnik gości, który udał się do parku maszyn o własnych siłach. W powtórzonym biegu gospodarze nie dali szans osamotnionemu Andreasowi Jonssonowi, co oznaczało, że przed ostatnim biegiem tarnowianie przegrywali już tylko dwoma punktami.

W ostatnim biegu ze startu wystrzelił Artem Laguta. Z tyłu został Janusz Kołodziej, który na przeciwległej prostej szybko przedarł się na drugie miejsce. Niestety na drugim łuku w zawodnika Jaskółek wpadł Piotr Protasiewicz spychając go na ostatnią pozycję. Kołodziej, który ledwo utrzymał się na motocyklu był już bez szans w walce z zielonogórzanami. W trakcie biegu sędzia wykluczył jednak Piotra Protasiewicza za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na torze. Tym samym Grupa Azoty Unia Tarnów wygrała bieg 4:2, co dało meczowy remis.

Patrząc przez pryzmat kontuzji w zespole tarnowskim wynik remisowy jest sporym sukcesem. W drużynie tarnowskiej znakomicie spisali się Artem Laguta i Janusz Kołodziej. Swoje zrobił Kacper Gomólski. Ważne punkty dołożyli również pozostali zawodnicy.

Wśród gości najlepiej pojechał Jarosław Hampel. Pozytywne wrażenie po sobie pozostawił Mikkel Bech. Po osiem punktów dołożyli Piotr Protasiewicz i Andreas Jonsson.

Tym samy Grupa Azoty Unia Tarnów zakończyła sezon zasadniczy na pierwszym miejscu tracąc w 14 spotkaniach tylko trzy punkty. W meczu półfinałowym Enea Ekstraligi rywalem tarnowian będzie FOGO Unia Leszno.

SPAR Falubaz Zielona Góra
1. Jarosław Hampel 11 (3,2,2,2,2)
2. Oleksandr Loktaev 4+2 (1,1*,1*,1)
3. Andreas Jonsson 8 (2,2,0,3,1)
4. Mikkel Bech Jensen 7+3 (1*,1*,3,2*,w)
5. Piotr Protasiewicz 8+1 (d,2*,3,3,w)
6. Kamil Adamczewski 4 (d,3,1)
7. Alex Zgardziński 3 (1,1,1)

Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Patryk Rolnicki NS (-,-,-,-)
10. Mateusz Borowicz 2+1 (0,1,1*,0,-)
11. Artem Laguta 17 (3,3,2,3,3,3)
12. Damian Dąbrowski 1 (0,0,w,1,-)
13. Janusz Kołodziej 14+1 (3,3,3,2,2*,1)
14. Kacper Gomólski 7 (2,3,0,2,t)
15.Ernest Koza 4+2 (2*,2*,0,0,t)

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST