Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Oskar Bober: “Ten mecz był do wygrania”

23/05/2023 15:46:58
Redakcja

– Oskar powiedz jak się czujesz po upadku. Chwilę nie podnosiłeś się z toru, a dodatkowo uderzył w Ciebie motocykl.

– Tak, uderzył we mnie motocykl. Jestem trochę potłuczony, ale ogólnie jest OK.

– Czyli jeśli chodzi o start w biegu nominowanym, to byłeś do dyspozycji?

– Tak i generalnie miałem w nim pojechać, ale trener w ostatniej chwili podjął inną decyzję. Więc tak jak wspomniałem, jestem potłuczony, ale zdolny do jazdy.

– Wyniku chyba mocno żałujecie, bo wszyscy liczyli na wygraną, a zabrakło czterech punktów. Co Twoim zdaniem było główną przyczyną porażki?

– Na pewno mieliśmy dużo wykluczeń i przez to dużo potraconych punktów. Chyba tutaj bym upatrywał głównie przyczyny porażki. Nie analizowałem jeszcze dogłębnie tego meczu. Na gorąco ciężko coś więcej powiedzieć. Goście jechali dobrze, ale też nie jakoś rewelacyjnie. Ten mecz był do wygrania.

– Ty pojechałeś cztery razy, w tym to jedno wykluczenie. Uzbierałeś sześć punktów i bonus. Jesteś zadowolony?

– Ogólnie powiem tak, że kiepsko. Tych punktów powinno być zdecydowanie więcej. Myślę, że gdybym pojechał w biegu nominowanym to byłoby lepiej. Tak naprawdę jedna wpadka, kiedy przegrałem na 1-5. Później korekty w sprzęcie i w tym biegu, w którym upadłem to czułem, że już odzyskałem tę prędkość. Dużo wody było w tym miejscu. Zawodnik gości mocno wjechał pode mnie. Ja chciałem wrócić do krawężnika, żeby ominąć szprycę no i tak się stało. Taki sport, upadki się zdarzają. Gdybym pojechał dalej to ta zdobycz byłaby lepsza, bo prędkość w motocyklu miałem.

– Starty. Sam też zauważyłeś, że w jednym biegu przegrałeś 1-5, ale to dotyczy też innych zawodników w drużynie. Jak na domowy tor, to sporo tych startów przegrywacie. Co Twoim zdaniem można zrobić, żeby ten element poprawić?

– Nie chciałbym się jakoś bardzo wypowiadać za chłopaków. Staram się podpowiadać, szczególnie juniorom, z czego startować żeby było lepiej, ale potem po biegu okazuje się, że jechali na czymś innym. Ja generalnie z tych startów jestem zadowolony, bo miałem tę jedną wpadkę, ale reszta startów było dobra. A co do drużyny to trzeba pytać poszczególnych chłopaków. Pracujemy nad tym, ale jak widać, nie idzie to jeszcze w dobrą stronę.

– A czy pola startowe mają tutaj znaczenie. Widać ewidentnie, że to czwarte jest najgorsze i z niego głównie starty się przegrywa.

– Tak, ja właśnie z tego pola dziś przegrałem start. W poprzednim meczu kiedy przegrałem wyścig 1-5 to też z czwartego toru. Widzimy, że z tym polem jest duży problem. Nie wiem czy będziemy coś zmieniać. Ja po przegranym biegu z tego pola zrobiłem tylko minimalną korektę w sprzęcie, bo wiedziałem, że ja mam ustawione wszystko dobrze, tylko ten czwarty tor jest tragiczny. Nie wiem czy tu coś można zrobić, bo nawet jak z samego startu się uda wyskoczyć to dojazd jest tragiczny. Tak jak powiedziałeś, ten czwarty tor jest słaby. Nie wiem czy trzeba tylko na te biegi wywracać wszystko do góry nogami? Będziemy na pewno nad tym pracować.

– Rozmawiam z innymi chłopakami też o nadchodzącym meczu w Gnieźnie, bo tam tor jest dość specyficzny. Jak Ty się na nim czujesz?

– Zawsze chodzi o to, żeby trafić w dobre ustawienia, wtedy wszędzie jeździ się dobrze. Zazwyczaj w Gnieźnie czułem się dobrze, ale kilka lat tam już nie jeździłem i nie wiem jak ten tor się tam zmienił. Na pewno to też będzie dla mnie zagadką. Trzeba się będzie z tym zmierzyć i mogę obiecać, że tanio skóry, przynajmniej ja, tam nie sprzedam.

Rozmawiał: Przemysław Frączek

Sponsorzy i partnerzy
Małopolska

wesbud

Nowrem Group

wia-lan

wamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST