Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Ogrom zapytań w sprawie przebudowy stadionu

05/08 10:13:14
Przemysław Frączek

Co najmniej o 15 dni magistrat wydłuży termin składania ofert na modernizację Stadionu Miejskiego w Mościcach. To oznacza, że rozstrzygnięcie przetargu opóźni się i nastąpi najwcześniej w czerwcu.

Potencjalni wykonawcy zainteresowani udziałem w przetargu dosłownie zasypali urzędników pytaniami dotyczącymi planowanej przebudowy Jaskółczego Gniazda.

– Pytań nadeszło blisko dwieście. Nadesłali je trzej wykonawcy. Pytania dotyczą między innymi różnego rodzaju szczegółów technicznych, konstrukcyjnych i koncepcyjnych – wyjaśnia Daniela Motak, rzeczniczka prasowa tarnowskiego magistratu.

Zgodnie z ustawą, termin składania ofert w takim przypadku może być wydłużony co najmniej o 15 dni. Magistrat musi bowiem udzielić pytającym wyczerpujących odpowiedzi, które rozwieją wszelkie wątpliwości. Od nich zależy m. in. jaką ofertę złożą i na jaką sumę wycenią budowlańcy prace przy obiekcie.

Harmonogram robót zakłada, że przebudowa stadionu rozpocznie się w październiku br., zaraz po zakończeniu rozgrywek żużlowych i piłkarskich. Obiekt ma być całkowicie wyłączony z użytkowania przez kolejne półtora roku – do 31 marca 2020 r. W tym czasie zarówno żużlowcy, jak również piłkarze będą rozgrywać swoje mecze na stadionach zastępczych.

Stadion Miejski w Tarnowie po przebudowie ma odpowiadać wymogom niezbędnym do rozgrywania meczów w ekstralidze żużlowej oraz w I lidze piłkarskiej. Wykonany zostanie z żelbetu. Znajdą się w nim dwupoziomowe skyboksy, pomieszczenia do wynajęcia, sala konferencyjna, nowoczesny park maszyn, windy i telebim. Na trybunach ma być ok. 11,5 tysiąca miejsc siedzących, ale zadaszona ma być jedynie trybuna główna.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zająć ma się nie tylko budową, ale również przygotowaniem projektu nowego stadionu. Jeszcze w tym roku, mają rozpocząć się prace rozbiórkowe istniejącego obiektu.

 

źródło: www.tarnow.naszemiasto.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-starttyskie

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintbolarusarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLottoToskana
Frukt
Extreme Hobby
Tarnów
ngine
mis-serwis-techniczny

eska

Wykonanie strony Internetowej z przez