Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

OFICJALNIE: Kenneth Bjerre Jaskółką!

11/14 14:17:09
Marcin Michoń

Kenneth Bjerre czwarty rok z rzędu będzie bronił barw Jaskółek. Dzisiaj Duńczyk podpisał nowy kontrakt z Grupą Azoty Unią Tarnów. W sezonie 2017 był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Pawła Barana i Mirosława Cierniaka. Dobra dyspozycja Duńczyka pozwoliła tarnowianom na pewny awans po roku przerwy do PGE Ekstraligi.

Urodzony 24 maja 1984 roku Kenneth Bjerre na swoim koncie ma sześć medali Drużynowego Pucharu Świata – złoto z 2008, srebro z 2007, 2010 i 2015 oraz dwa medale brązowe – 2004 i 2005. Duńczyk pięciokrotnie stawał na podium Grand Prix. W maju 2010 odniósł swoje jedyne jak dotąd zwycięstwo na Stadionie Ullevi w szwedzkim Goteborgu. Będąc młodzieżowcem Kenneth Bjerre wywalczył złoty (2003) i srebrny (2002) medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W 2004 roku zdobył z kolei srebro Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na torze we Wrocławiu.

Wcześniej kontrakty podpisali już Artur Mroczka, Jakub Jamróg, Wiktor Kułakow, Patryk Rolnicki i Nicki Pedersen. Ważne umowy z Unią Tarnów mają także młodzieżowcy Kacper Konieczny i Krystian Stefanów.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

saletrosanazoty-start

tyskie

NOXY

wesbudalcapone

wia-lanwamexszarkowiczsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1megaellombardkrystankluzahektordunajecdetailkingdekercezarcarsprintarkanankopolagriaRigatoniZMTAdVIST.PLWEBVIST Agencja Interaktywna - projektowanie stronMATBUDKARMOTCINEMA 3DWELDINGGaleria TarnoviaTarnowska TV HDKLICH

rehamedica
budpolLotto
Frukt

Tarnów

mis-serwis-techniczny

eska

AMS Iveco

Hyundai Karmot

Fundacja u Górala

Lexus Audit

Centrum Sztuki Mościce

Wykonanie strony Internetowej z przez