Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Oddaj krew na żużlu!

29/07/2014 0:00:00
Redakcja

– W okresie wakacyjnym w Małopolsce zapasy krwi gromadzonej w bankach spadają o około 30 %, w innych województwach nawet o 50 % – mówi Krzysztof Kowalski,  Wiceprezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna, Polski Czerwony Krzyż oraz Enea Ekstraliga zachęcają kibiców do oddania krwi przy okazji zaplanowanego na 3 sierpnia meczu GRUPA AZOTY Unia Tarnów – Unibax Toruń. Akcja rozpocznie się na terenie stadionu za trybuną w specjalnym autobusie od godziny 14.00 (mecz rozpocznie się o 16.30).

Dla krwiodawców przygotowano specjalne nagrody. Tarnowski klub przekazał do wylosowania 1 karnet na przyszły sezon oraz 5 biletów na Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, które rozegrane zostaną 17 sierpnia w Tarnowie. Enea Ekstraliga każdemu dawcy przekaże okolicznościową kartę pocztową ze zdjęciem Amerykanina, Grega Hancocka.

Dodatkowo kibice zobaczą pokazy pierwszej pomocy z użyciem fantomu , AED oraz pozorantów, będzie można zmierzyć sobie ciśnienia tętnicze, a wolontariusze pomalują chętnym kibicom twarze w barwach klubowych. Odbędzie się też kwesta na rzecz akcji społecznej PCK „Wyprawka dla Żaka”.

Krew jest darem życia. Nie można zgromadzić jej na zapas, ponieważ trwałość pełnej krwi wynosi 42 dni. W okresie wakacji zapasy krwi kończą się, ponieważ nie działają wtedy uczniowskie kluby krwiodawców. Mecz żużlowy to idealna okazja, aby oddać krew. Mogą to uczynić wszyscy pełnoletni kibice – przekonuje Krzysztof Kowalski.

Akcja poboru krwi odbędzie się także na innych stadionach żużlowych Enea Ekstraligi. 10 sierpnia w Toruniu, Częstochowie i Lesznie, a 23 sierpnia w Zielonej Górze.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST