Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Nowy Stadion Miejski?

21/12/2015 18:26:32
Redakcja

Przebudowa Stadionu Miejskiego w miejsce budowy stadionu lekkoatletycznego w Mościcach – to propozycja autopoprawki do budżetu na 2016 rok, którą gotowy jest wprowadzić prezydent Roman Ciepiela. Deklaracja w tej sprawie padła podczas spotkania z przedstawicielami środowisk sportowych Tarnowa jako reakcja na decyzję Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej o usunięciu z projektu budżetu budowy stadionu lekkoatletycznego.

Stadion LA ujęto w projekcie jako element Centrum Przygotowań Paraolimpijskich. Miasto przeszło już nawet pozytywnie wstępną ocenę formalną tego projektu i znalazło się na krótkiej liście przedsięwzięć planowanych do dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Radni nie wyrazili jednak zgody na realizację tej inwestycji, umieszczając w ich miejsce szereg mniejszych inwestycji takich jak remonty dróg, chodników czy skwerów. Na tego rodzaju zadania dofinansowania jednak nie będzie.

W tej sytuacji prezydent złożył deklarację wniesienia do projektu budżetu autopoprawki, polegającej na tym, że zamiast stadionu lekkoatletycznego w wieloletniej prognozie finansowej znalazłaby się przebudowa znajdującego się w fatalnym stanie Stadionu Miejskiego, który także stanowi element Centrum Przygotowań Paraolimpijskich. Obiekt miałby być przystosowany w pełni do korzystania przez osoby niepełnosprawne, a spośród dyscyplin paraolimpijskich rozgrywane byłyby na nim zawody piłkarskie. Równocześnie służyłby jako arena zmagań żużlowych.  – Oczywiście, to ogromna inwestycja, której sam budżet nie udźwignie. Dlatego konieczne będzie wsparcie z zewnątrz, o które będziemy zabiegać. Mam nadzieję, że ideę tę wspierać będą parlamentarzyści rządzącego obecnie obozu, bo zgadzam się ze środowiskiem sportowym, że to bezwzględnie inwestycja koniecznatłumaczy prezydent R. Ciepiela.

W przyszłym roku opracowana powinna zostać koncepcja stadionu. Prace nad nią poprzedzą konsultacje z przedstawicielami klubów korzystających teraz najczęściej z obiektu czyli piłkarskiej Unii Tarnów i Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej. Realizacja stadionu lekkoatletycznego w tej sytuacji zostałaby odłożona na okres późniejszy. – Jednoczesnej budowy dwóch stadionów budżet nie udźwignieobjaśnia prezydent.

O tym, czy autopoprawka zostanie przyjęta, zadecydują radni.

źródło: tarnow.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST