Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Nowy Stadion Miejski?

12/21/2015 18:26:32
Redakcja

Przebudowa Stadionu Miejskiego w miejsce budowy stadionu lekkoatletycznego w Mościcach – to propozycja autopoprawki do budżetu na 2016 rok, którą gotowy jest wprowadzić prezydent Roman Ciepiela. Deklaracja w tej sprawie padła podczas spotkania z przedstawicielami środowisk sportowych Tarnowa jako reakcja na decyzję Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej o usunięciu z projektu budżetu budowy stadionu lekkoatletycznego.

Stadion LA ujęto w projekcie jako element Centrum Przygotowań Paraolimpijskich. Miasto przeszło już nawet pozytywnie wstępną ocenę formalną tego projektu i znalazło się na krótkiej liście przedsięwzięć planowanych do dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Radni nie wyrazili jednak zgody na realizację tej inwestycji, umieszczając w ich miejsce szereg mniejszych inwestycji takich jak remonty dróg, chodników czy skwerów. Na tego rodzaju zadania dofinansowania jednak nie będzie.

W tej sytuacji prezydent złożył deklarację wniesienia do projektu budżetu autopoprawki, polegającej na tym, że zamiast stadionu lekkoatletycznego w wieloletniej prognozie finansowej znalazłaby się przebudowa znajdującego się w fatalnym stanie Stadionu Miejskiego, który także stanowi element Centrum Przygotowań Paraolimpijskich. Obiekt miałby być przystosowany w pełni do korzystania przez osoby niepełnosprawne, a spośród dyscyplin paraolimpijskich rozgrywane byłyby na nim zawody piłkarskie. Równocześnie służyłby jako arena zmagań żużlowych.  – Oczywiście, to ogromna inwestycja, której sam budżet nie udźwignie. Dlatego konieczne będzie wsparcie z zewnątrz, o które będziemy zabiegać. Mam nadzieję, że ideę tę wspierać będą parlamentarzyści rządzącego obecnie obozu, bo zgadzam się ze środowiskiem sportowym, że to bezwzględnie inwestycja koniecznatłumaczy prezydent R. Ciepiela.

W przyszłym roku opracowana powinna zostać koncepcja stadionu. Prace nad nią poprzedzą konsultacje z przedstawicielami klubów korzystających teraz najczęściej z obiektu czyli piłkarskiej Unii Tarnów i Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej. Realizacja stadionu lekkoatletycznego w tej sytuacji zostałaby odłożona na okres późniejszy. – Jednoczesnej budowy dwóch stadionów budżet nie udźwignieobjaśnia prezydent.

O tym, czy autopoprawka zostanie przyjęta, zadecydują radni.

źródło: tarnow.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

ewinner

wesbudSolektro

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmrowkampgk-1

Al.Capone

krystankluzahektordunajecdekercezararkanagriaRigatoniTarnowska TV HD

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

Muszynianka

Powiat Tarnowski

Gipsman

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST