Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Kim Nilsson: „W tym sporcie nie ma punktów za darmo”

07/08/2020 11:18:51
Redakcja

– Przemysław Frączek: Na wstępie gratuluję dzisiejszego występu, bo był wyraźnie lepszy niż poprzednie. Czy to oznacza, że znalazłeś ten szczegół, którego szukałeś po ostatnim domowym meczu?
– Kim Nilsson: Bardzo dziękuję. Myślę, że tak. Cały czas zmieniamy jednak różne rzeczy, żeby znaleźć to czego szukamy. Teraz wszystko wskazuje jednak na to, że już wiemy co pasuje na tarnowski tor.

– PF: Świetnie wychodziłeś dziś spod taśmy. Czy nad tym elementem również ostatnio pracowaliście?
– KN: Tak, to był jeden z elementów, nad którym skupiliśmy się najmocniej. Zmieniliśmy kilka rzeczy żeby zobaczyć czy to pomoże mi na starcie. Wygląda, że pomogło zdecydowanie.

– PF: Wiele osób przewidywało, że będziecie mieli dziś bardzo łatwe spotkanie. Tymczasem Lokomotiv mocno się postawił. Spodziewałeś się aż tak wyrównanego spotkania?
– KN: Podeszliśmy do meczu z dokładnie takim samym nastawieniem jak zawsze. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w tym sporcie nie dostaje się nigdy punktów za darmo. Mimo wszystko mieliśmy nadzieję, że wywalczymy większą przewagę niż ostatecznie zdobyliśmy.

– PF: Jeździsz obecnie tylko w Polsce. Brakuje Ci innych zawodów? Ligi szwedzkiej?
– KN: Zdecydowanie tak, nawet kiedy mamy taki szczególny tydzień jak ten obecny, w którym jest bardzo dużo startów. W następnym tygodniu startuje jednak liga szwedzka i będę miał dwa mecze w Szwecji i jeden w Polsce. Bardzo się cieszę, że będę miał jeszcze więcej spotkań.

– PF: Już za dwa dni kolejny mecz ligowy na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Znasz tamten tor? Lubisz go, czy może niekoniecznie?
– KN: Tak, znam. Byliśmy tam kilka razy na takich obozach treningowych z drużyną Szwecji, więc geometrię znam dość dobrze. Zawsze jednak są inne warunki pogodowe. Kiedy jeździsz np. na początku sezonu to pogoda jest zupełnie inna niż w środku lata.

– PF: Kończąc rozmowę, widziałem na Twoim Instagramie krótką relację, z której wynikało, że przytrafiły Ci się jakieś problemy z samochodem. Co się stało i czy udało Ci się to naprawić?
– KN: To prawda. Jednego dnia kiedy jechaliśmy do warsztatu nie mogliśmy wrzucić żadnego biegu. Zajrzałem pod maskę i zobaczyłem, że uszkodzone są kable łączące drążek zmiany biegów ze skrzynią biegów. Manualnie musiałem wrzucić drugi bieg, tak żeby móc w ogóle kontynuować jazdę. Dzień później otrzymaliśmy wielką pomoc i wszystko udało się naprawić. Dzięki temu mogłem przyjechać do Tarnowa swoim busem.

– PF: Dziękuję za rozmowę.
– KN: Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fanów.


grupa-azotyUnia Tarnów od wielu lat wspierana jest przez największy koncern chemiczny w Polsce – Grupę Azoty. Główny Partner klubu Grupa Azoty zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych i wieloskładnikowych. Ponadto takie produkty jak kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym oraz zajmują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST