Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Nigdy się nie poddaję” – Kenneth Bjerre

22/12/2015 16:38:45
Redakcja

Kenneth Bjerre na kolejny sezon postanowił związać się z Unią Tarnów. Duńczyk już teraz solidnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Przygotowania musiał jednak na chwilę przerwać, aby poddać się operacji ramion – operacja, którą przeszedłem miała za zadanie rozwiązać problem z mięśniami rąk, który ciągnie się za mną od początku kariery. Moje mięśnie są jakby zbyt duże i za silne i powodowało to spory dyskomfort. Zabieg polegał na ich rozcięciu dzięki czemu jest więcej przestrzeni dla krwi i mogą być lepiej dotlenione – zaczął Kenneth Bjerre.

Niemal od początku sezonu Bjerre bardzo dobrze czuł się na tarnowskim torze. Zawodnik uważa, że może być jeszcze szybszy – zawsze poszukuję jakichś usprawnień. W tej kwestii nigdy się nie zatrzymuję. Wiem, że mogę jeszcze poprawić moje ustawienia na tarnowski tor, a co za tym idzie lepiej punktować. Muszę po prostu ciężko na to zapracować – powiedział Kenneth.

W minionym sezonie Kenneth Bjerre tworzył bardzo zgrany duet ze swoim kolegą z reprezentacji Leonem Madsenemnie ważne czy jesteś prowadzącym parę czy nie. Każdy w drużynie musi zdobyć tak dużo punktów jak to tylko możliwe i właśnie to staramy się robić. Ja bardzo dobrze dogaduję się z Leonem i to sprawia, że jesteśmy bardzo silni jako duet na torze – wyjaśnił Bjerre.

Podobnie jak wielu Duńczyków, Kenneth zaczynał przygodę z żużlem na mini torze. Nasz zawodnik przyznaje, że jest to bardzo pomocne – rzeczywiście zaczynałem jazdę na żużlu od mini toru na motocyklach 50cc w 1992 roku. Jestem pewien, że jest to bardzo pomocne, ale nie jestem w stanie powiedzieć jak obecnie wyglądałaby moja jazda, gdybym nie zaczął od startów w mini żużlu – stwierdził Duńczyk.

Kenneth Bjerre bardzo ambitnie podchodzi do kolejnego sezonu. Poprzeczkę postawił sobie dość wysoko – indywidualnie moim głównym celem będzie powrót do cyklu Grand Prix. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Wciąż mam sporo do udowodnienia. Mam wielką motywację, aby być Mistrzem Świata. Jestem typem zwycięzcy i nigdy się nie poddaję. Moim celem drużynowym jest awans z Unią Tarnów do fazy play-off. Jest co prawda kilka ekip, które na papierze wyglądają na bardzo mocne. Wierzę jednak, że możemy osiągnąć ten cel – przyznał z wiarą zawodnik.

Zima to dla żużlowców czas odpoczynku, ale także ciężkiej pracy. Nie inaczej jest w przypadku Kennethazimę zawsze spędzam w podobny sposób. 6 razy w tygodniu ćwiczę po kilka godzin na siłowni. Zawsze pracuję nad sylwetką i ogólnie nad wysportowanym ciałem. Oczywiście bardzo lubię spędzać też wolny czas z moją rodziną i przyjaciółmi. Jestem także zajęty przygotowywaniem sprzętu na nowy sezon wraz z moim teamem – dodał Bjerre.

Na koniec rozmowy Duńczyk skierował też kilka słów do wspaniałych tarnowskich kibiców – bardzo chciałbym podziękować kibicom z Tarnowa za wsparcie podczas sezonu 2015. To był mój pierwszy sezon w Tarnowie i dzięki temu wsparciu było mi dużo łatwiej. W nowym sezonie bądźmy jeszcze lepsi, jeszcze głośniejsi, tak żeby każda drużyna jaka tu przyjeżdża zobaczyła jak fantastycznych mamy kibiców – zakończył optymistycznie.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST