Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Niepokonany Artem – relacja z meczu z Bydgoszczą

19/05/2013 0:00:00
Redakcja

W niedzielne popołudnie tarnowscy kibice byli świadkami wspaniałego widowiska jakie stworzyli zawodnicy z Tarnowa i Bydgoszczy. Unia Tarnów pokonała składywęgla.pl Polonię Bydgoszcz 54 – 36. Po raz kolejny do zwycięstwa Jaskółki poprowadził Artem Łaguta.

W pierwszym biegu spotkania pecha miał Patrick Hougaard, który nie wytrzymał nerwowo na starcie i dotknął taśmy. W zastępstwie za niego Marek Cieślak posłał do boju Kacpra Gomólskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Ze startu najlepiej wyszedł Maciej Janowski, a bardzo dobrym manewrem popisał się Ginger, który przycinając do krawężnika wyprzedził bydgoszczan i Jaskółki wygrały podwójnie. W drugim starcie najpierw w ferworze walki na tor upadł bohater poprzedniego biegu – Kacper Gomólski, a  w powtórce na przeciwległej prostej groźny upadek zanotował Mikołaj Curyło. Młody bydgoszczanin został wykluczony z powtórki, w której pewnie zwyciężył Szymon Woźniak. W trzeciej gonitwie spotkania Jaskółki prowadziły wyścig podwójnie, ale cały czas naciskany przez Łoktajewa był Vaculik. Na ostatnim łuku ładnym atakiem wykazał się młody Ukrainiec wyprzedzając minimalnie na kresce Słowaka. W kolejnym starcie ponownie tarnowianie prowadzili podwójnie, ale za ich plecami szalał Krzysztof Buczkowski. Na drugim łuku trzeciego okrążenia błąd popełnił Kacper Gomólski, co szybko wykorzystał bydgoszczanin. Po pierwszej serii startów Jaskółki prowadziły już różnicą ośmiu punktów.

W piątym biegu Jacek Woźniak zdecydował się na rezerwę taktyczną zastępując Roberta Kościechę Krzysztofem Buczkowskim. Po starcie ponownie na czele znaleźli się zawodnicy Unii, ale na drugim łuku Greg Hancock wyprzedził Słowaka startującego w tarnowskich barwach. Przez cały wyścig zawodnik Jaskółek naciskał Amerykanina, ale ostatecznie na kresce minimalnie lepszy był były zawodnik Unii Tarnów. W kolejnym wyścigu pierwsze biegowe zwycięstwo odnieśli goście. Przez większą część wyścigu, bieg układał się remisowo, ale na ostatniej prostej Aleksandr Łoktajew wyprzedził Mateusza Borowicza. W siódmej gonitwie pewnie wygrał Maciej Janowski, a po słabym starcie Patrick Hougaard nie zdołał wyprzedzić bydgoszczan, pomimo, że przez chwilę znajdował się na trzeciej pozycji.

W ósmej gonitwie ze startu goście wyszli na podwójne prowadzenie, ale doskonałym atakiem na przeciwległej prostej popisał się Kacper Gomólski wyprzedzając Roberta Kościechę. To samo uczynił także z wyjścia z drugiego łuku Janusz Kołodziej i Jaskółki dowiozły cenny biegowy remis. W dziesiątej gonitwie daleko z przodu jechał Artem Łaguta, a  za jego plecami przez trzy okrążenia Martin Vaculik odpierał ataki Krzysztofa Buczkowskiego. Jaskółki wygrały wyścig podwójnie, powiększając przewagę w meczu do dziesięciu punktów.

W jedenastym wyścigu ze startu najlepiej wystartował Greg Hancock, ale już na drugim łuku atakiem po zewnętrznej wyprzedził go Janusz Kołodziej. W trzynastej gonitwie bardzo dobrze wyszli ze startu goście, ale pojechali za szeroko na pierwszym łuku, co wykorzystali zawodnicy tarnowscy i wyścig układał się remisowo. Wydawało się, że już w takiej kolejności zawodnicy dojadą do mety, ale na trzecim okrążeniu upadł Krzysztof Buczkowski zostając z biegu wykluczony. W powtórce Jaskółki pewnie wygrały wyścig podwójnie.  W tym momencie było już wiadome, że dwa meczowe punkty zostają w Tarnowie.

W pierwszym z wyścigów nominowanych padł remis, a  w drugim ponownie rewelacyjnie zaprezentował się Artem Łaguta wygrywając wyścig z dużą przewagą. Drugi na linii mety był Maciej Janowski,  który dzisiaj przegrał tylko raz z Aleksandrem Łoktajew. Ostatecznie spotkanie zakończyło się aż osiemnastopunktową wygraną Unii Tarnów. To bardzo dobra zaliczka przed meczem rewanżowym w Bydgoszczy.

Po raz kolejny w barwach tarnowskich znakomicie spisał się Artem Łaguta dla którego jest to już drugi komplet punktów w tym sezonie, co więcej wywalczony w kolejnym spotkaniu z rzędu. Bardzo dobrym wynikiem może się także pochwalić Maciej Janowski, który zdobył z bonusami czternaście punktów. Udany występ zaliczył Janusz Kołodziej, a  dużo ważnych punktów dorzucili juniorzy.

Unia Tarnów – 54
9. Maciej Janowski 13+1 (3,3,2,3,2*)
10. Patrcik Hougaard 0 (t,0,0,-)
11. Artem Łaguta 15 (3,3,3,3,3)
12. Martin Vaculik 7+3 (1,1,2*,2*,1*)
13. Janusz Kołodziej 11+1 (3,2,1*,3,2)
14. Mateusz Borowicz 1 (1,0,0)
15. Kacper Gomólski 7+1 (2*,2,1,2,0)

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz – 36
1. Greg Hancock 11 (1,2,3,2,2,1)
2. Robert Kościecha 0 (0,-,0,-)
3. Hans Andersen 2+1 (0,-,1,1*)
4. Aleksandr Łoktajew 10 (2,1,3,1,3,d)
5. Krzysztof Buczkowski 5 (2,0,2,1,w)
6. Szymon Woźniak 8+2 (3,3,1*,1*,0)
7. Mikołaj Curyło 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Janowski, Gomólski, Hancock, Kościecha, Hougaard (t) 5:1
2. Woźniak, Gomólski, Borowicz, Curyło 3:3 (8:4)
3. Łaguta, Łoktajew, Vaculik, Andersen 4:2 (12:6)
4. Kołodziej, Buczkowski, Gomólski, Curyło 4:2 (16:8)
5. Łaguta, Hancock, Vaculik, Buczkowski 4:2 (20:10)
6. Woźniak, Kołodziej, Łoktajew, Borowicz 2:4 (22:14)
7. Janowski, Buczkowski, Woźniak, Hougaard 3:3 (25:17)
8. Hancock, Gomólski, Kołodziej, Kościecha 3:3 (28:20)
9. Łoktajew, Janowski, Andersen, Hougaard 2:4 (30:24)
10. Łaguta, Vaculik, Buczkowski, Curyło 5:1 (35:25)
11. Kołodziej, Hancock, Andersen, Gomólski 3:3 (38:28)
12. Łaguta, Hancock, Woźniak, Borowicz 3:3 (41:31)
13. Janowski, Vaculik, Łoktajew, Buczkowski (w/u) 5:1 (46:32)
14. Łoktajew, Kołodziej, Vaculik, Woźniak 3:3 (49:35)
15. Łaguta, Janowski, Hancock, Łoktajew (d4) 5:1 (54:36)

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST