Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Nie będzie formuły Grand Prix w IMP

28/03/2013 0:00:00
Redakcja

Włodarze polskiego żużla wystosowały w ostatnim czasie oficjalne zapytanie do BSI dotyczące wykorzystania formuły Grand Prix w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Niestety, nie otrzymali pomyślnej odpowiedzi.

O zmianach w turnieju IMP mówi się już od dłuższego czasu. Wszyscy pragną, aby impreza zyskała dawny blask, dlatego włodarze polskiego żużla chcieli, aby turniej IMP odbywał się na tych samych zasadach jakie panują w cyklu Grand Prix. W związku z tym wystosowali odpowiednie pismo do firmy BSI, która zarządza Grand Prix.

Niestety, odpowiedź była odmowna. -Mogę potwierdzić, że rzeczywiście otrzymaliśmy negatywną odpowiedź. Nie chciałbym jednak szerzej komentować tej sprawy – powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański.

BSI tłumaczy swoją decyzję faktem, iż reguły wykorzystywane w Grand Prix są zarezerwowane i wykorzystywane tylko dla tego cyklu i nie powinny być stosowane poza nim. W rezultacie w finale IMP konieczne będzie zastosowanie innego systemu rozgrywek. Wiemy już, według jakich zasad zostanie wyłoniony najlepszy polski żużlowiec.

Po rundzie zasadniczej dwaj żużlowcy z największą liczbą punktów zagwarantują sobie udział w biegu finałowym. Zawodnicy z miejsc 3-6 wystartują z kolei w wyścigu o miejsce w finale, do którego awansuje dwóch pierwszych jeźdźców. O tytule Indywidualnego Mistrza Polski zadecyduje wyścig 22.

Nowa formuła ma być więc alternatywą dla systemu wykorzystywanego w Grand Prix i spowodować uatrakcyjnienie rozgrywek, także z punktu widzenia telewizji, która będzie pokazywać finał IMP.

Przypomnijmy także, że od tego roku zagwarantowany udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski mają stali uczestnicy cyklu Grand Prix reprezentujący Polską oraz zeszłoroczny złoty medalista IMP. Jedno miejsce zarezerwowane jest też dla przedstawiciela klubu organizującego finał na wypadek, gdyby żaden z jego zawodników nie uzyskał awansu do finału.

Sponsorzy i partnerzy

 

 

 

wesbud

Nowrem Group

wia-lanwamex

sam

rozkwit

nad-stawkiem

mpgk-1

hektor

dunajec

cezar

rehamedica

Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Muszynianka

Chemart

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Biały Piec

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

#OPTYK WAWRZON

#OPTYK WAWRZON

Zeliaś

Spojkar

Lider Sowa

Auto-Gaz-Siedlik

ReDrog S.C.

Kącik Piękna Tarnów

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST