Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Nie będzie formuły Grand Prix w IMP

28/03/2013 0:00:00
Redakcja

Włodarze polskiego żużla wystosowały w ostatnim czasie oficjalne zapytanie do BSI dotyczące wykorzystania formuły Grand Prix w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Niestety, nie otrzymali pomyślnej odpowiedzi.

O zmianach w turnieju IMP mówi się już od dłuższego czasu. Wszyscy pragną, aby impreza zyskała dawny blask, dlatego włodarze polskiego żużla chcieli, aby turniej IMP odbywał się na tych samych zasadach jakie panują w cyklu Grand Prix. W związku z tym wystosowali odpowiednie pismo do firmy BSI, która zarządza Grand Prix.

Niestety, odpowiedź była odmowna. -Mogę potwierdzić, że rzeczywiście otrzymaliśmy negatywną odpowiedź. Nie chciałbym jednak szerzej komentować tej sprawy – powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański.

BSI tłumaczy swoją decyzję faktem, iż reguły wykorzystywane w Grand Prix są zarezerwowane i wykorzystywane tylko dla tego cyklu i nie powinny być stosowane poza nim. W rezultacie w finale IMP konieczne będzie zastosowanie innego systemu rozgrywek. Wiemy już, według jakich zasad zostanie wyłoniony najlepszy polski żużlowiec.

Po rundzie zasadniczej dwaj żużlowcy z największą liczbą punktów zagwarantują sobie udział w biegu finałowym. Zawodnicy z miejsc 3-6 wystartują z kolei w wyścigu o miejsce w finale, do którego awansuje dwóch pierwszych jeźdźców. O tytule Indywidualnego Mistrza Polski zadecyduje wyścig 22.

Nowa formuła ma być więc alternatywą dla systemu wykorzystywanego w Grand Prix i spowodować uatrakcyjnienie rozgrywek, także z punktu widzenia telewizji, która będzie pokazywać finał IMP.

Przypomnijmy także, że od tego roku zagwarantowany udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski mają stali uczestnicy cyklu Grand Prix reprezentujący Polską oraz zeszłoroczny złoty medalista IMP. Jedno miejsce zarezerwowane jest też dla przedstawiciela klubu organizującego finał na wypadek, gdyby żaden z jego zawodników nie uzyskał awansu do finału.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST