Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Najważniejszy jest żużel” – Martin Vaculik

18/05/2014 0:00:00
Redakcja


Martin Vaculik
od początku tegorocznego sezonu spisuje się bardzo dobrze we wszystkich zawodach w których bierze udział. W Enea Ekstralidze z powodzeniem broni barw Grupy Azoty Unii Tarnów. W klasyfikacji średnich biegopunktowych Słowaka wyprzedza tylko Jarosław Hampel.

W ostatniej kolejce ligowej Grupa Azoty Unia Tarnów uległa nieznacznie silnemu zespołowi z Torunia. Pomimo porażki Jaskółki utrzymały fotel lidera w najsilniejszej lidze świata. Ze swojej postawy w tym spotkaniu zadowolony może być jednak Martin Vaculik. Słowak wraz z Gregiem Hancockiem był najmocniejszymi punktami tarnowskiej ekipy. – Generalnie jestem zadowolony ze swojego występu, poszło mi na tym torze dużo lepiej niż w ostatnich latach. Udało nam się znaleźć dobre ustawienia, byłem szybki na dystansie, a tor był nieźle przygotowany. Pod koniec zawodów gospodarze spasowali się do swojej nawierzchni i również byli bardzo szybcy. Pokazały to dwa ostatnie biegi, gdzie mały błąd lub delikatna zmiana w ustawieniach mogły zaważyć na rezultacie. To właśnie miało miejsce w ostatnim biegu – skomentował swój występ ubiegłoroczny triumfator SEC.

Jak podkreśla zawodnik z Żarnowicy uzyskany wynik Grupy Azoty Unii Tarnów jest dobry i w spotkaniu rewanżowym Jaskółki powalczą nie tylko o zwycięstwo, ale również o ważny punkt bonusowy. Toruń to bardzo mocna drużyna, zwłaszcza u siebie na torze. Mieliśmy jednak szansę na wygraną, zabrakło kilku punktów na przestrzeni całego meczu. Świetnie spisali się toruńscy juniorzy. Taki jest żużel. Ale wynik z Torunia nie jest zły w kontekście meczu rewanżowego, myślę, że powalczymy o bonus – powiedział Martin Vaculik.

Słowak cieszy się z uzyskiwanych rezultatów, ale dopiero po całym sezonie podsumuje swoje tegoroczne występy. – Jeździ mi się bardzo dobrze. Mam zaufanie do silników i całego teamu. Ale to dopiero początek sezonu, na podsumowania przyjdzie czas za kilka miesięcy. Staram się skupiać na kolejnym meczu, nie ma co patrzeć za daleko – stwierdził.

Po krótkiej przerwie w Enea Ekstralidze kolejne spotkania odbędą się już w następny weekend. Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się w bardzo ważnym pojedynku przed własną publicznością z KantorOnline Włókniarz Częstochowa. Martin Vaculik do tego pojedynku będzie przygotowywał się tak samo jak do każdego innego. – Przygotowuję się tak jak do każdego innego meczu. Codziennie biegam, jeżdżę na rowerze, a przed spotkaniem z pewnością będą jeszcze treningi w Tarnowie. W międzyczasie mam jeszcze zawody w lidze szwedzkiej – powiedział.

Czas wolny od startów Martin Vaculik ma zamiar wykorzystać bardzo aktywnie, nie myśląc o wakacjach, ponieważ jak podkreśla najważniejszy jest żużel. – Nie myślę jeszcze o wakacjach. Nawet w lipcu, gdy nie startuje liga polska, mam ligę w Szwecji i dwa turnieje Mistrzostw Europy. Może uda się na kilka dni gdzieś wyskoczyć, ale najważniejszy jest żużel. O wakacjach pomyślę w listopadzie – zakończył żużlowiec Grupy Azoty Unii Tarnów.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST