Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

„Najważniejsze, że wygraliśmy” – Patrick Hougaard

04/06/2013 0:00:00
Redakcja

W niedzielnym meczu mieliśmy okazję po raz drugi w  tym sezonie oglądać w barwach Unii Tarnów Patricka Hougaarda. Tym razem sympatyczny Duńczyk spisał się znacznie lepiej zdobywając sześć punktów.

Zawodnik mógł być bardzo zadowolony z przebiegu całego spotkania w wykonaniu Jaskółek. – Najważniejsze, że wygraliśmy. Przed meczem staraliśmy się myśleć tylko o wygranej i zdobyciu dwóch punktów. Kiedy okazało się, że można powalczyć o bonus, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. Myślę, że kibice są tak samo szczęśliwi jak my po tej wygranej – powiedział po meczu.

Dobra postawa Patricka Hougaarda zaowocowała wywalczeniem przez Unię punktu bonusowego, który przed spotkaniem pozostawał jedynie w sferze marzeń.– Myślę, że byłem bardziej zrelaksowany przed tym meczem. Nie ciążyła na mnie taka presja. W pierwszym meczu się po prostu „spaliłem”. Teraz było o wiele lepiej. Żałuję tylko tego mojego pierwszego wyścigu. Mogłem przywieźć więcej punktów. Cieszy mnie to, że każdy wyścig, w którym brałem udział, kończył się naszym zwycięstwem. Myślę, że sześć punktów to całkiem dobry wynik. Jeżeli chodzi o sprzęt, to ustawienia były praktycznie te same, co w meczu z Bydgoszczą. Teraz jednak zupełnie inaczej mi się jechało – oznajmił.

Zawodnik jest gotów ponownie wystąpić z Jaskółką na plastronie.– Jeżeli trener Marek Cieślak będzie chciał mnie widzieć w składzie, to ja będę bardzo zadowolony i oczywiście jestem gotowy, by znowu ubrać kevlar Jaskółek –mówi.

Nowy nabytek Unii Tarnów porównał starty w lidze polskiej i szwedzkiej. – Myślę, że w Polsce zawodnicy trenują więcej niż w Szwecji. Dlatego też widać, że młodzi zawodnicy z Polski są lepsi już na starcie od obcokrajowców. Wielu Polaków jeździ także w lidze szwedzkiej i można powiedzieć, że są wiodącymi postaciami swoich klubów. Różnice pomiędzy tymi ligami polegają też oczywiście na specyfice torów i dopasowaniu sprzętu do tych nawierzchni. Nie można zapominać o presji. W Polsce jest ona znacznie większa niż w Szwecji. Tutaj jest więcej kibiców, sponsorów i presja na wynik jest zupełnie inna niż w Elitserien – powiedział na koniec Patrick Hougaard.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST