Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Modernizacja Stadionu Miejskiego pod dużym znakiem zapytania!

16/07/2018 17:21:05
Redakcja

W poniedziałek 16 lipca rozstrzygnięty miał zostać przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego w Mościcach na którym żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów rozgrywają swoje mecze. Złożone zostały dwie oferty, a najtańsza opiewała na kwotę niemal 90 milionów złotych. Jest to kwota ponad dwukrotnie większa od zabezpieczonych funduszy w budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej. W tym wypadku przetarg zostanie prawdopodobnie unieważniony, co może być dużym kłopotem dla Jaskółek, ponieważ rozpoczęcie modernizacji było jednym z wymogów do uzyskania licencji na sezon 2019.

– Na tym etapie nie przewidujemy możliwości zwiększenia założonej kwoty do wartości niższej oferty. W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, czy będziemy ponawiać przetarg. Możliwe, że zdecydujemy się na inny sposób poprawy infrastruktury stadionu w Mościcach. Rozważamy różnie opcje m.in. podzielenie zadania na etapy i poszukiwania partnera, z którym moglibyśmy wykonać wspólnie pełny zakres zadania. Bardzo proszę o cierpliwość – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Prezes Unii Tarnów ŻSSA Łukasz Sady także krótko skomentował zaistniała sytuację. – Docierały do mnie informacje, że kwota zaproponowana przy okazji tego projektu to kwota sprzed dwóch lat. A ceny w budowlance poszły w górę. Nie wiem, czy już wtedy nie była ona za mała. Szkoda. Nie wiem, co będzie dalej. Rozpoczęcie modernizacji było warunkiem otrzymania licencji w roku 2019 i ewentualnie w kolejnych. Sprawa była jasno postawiona pomiędzy miastem, władzami PGE Ekstraligi i Polskim Związkiem Motorowym – powiedział.

wypowiedzi za: tarnow.pl / radiokrakow.pl

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST