Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Mikkel Michelsen liczy na udany sezon

16/12/2015 19:00:09
Redakcja

W ostatnim tygodniu Unia Tarnów ustaliła warunki kontraktu z Mikkelem Michelsenem. Młody zawodnik będzie trzecim Duńczykiem w barwach Jaskółek.

Miniony sezon był dla niego ostatnim w gronie juniorów, a przypieczętował go drugim brązowym Medalem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów oraz bardzo dobrymi występami w Nice PLŻ. W nowym sezonie Mikkel ma nadzieje, że będzie spisywał się jeszcze lepiej, a starty w PGE Ekstralidze pomogą w rozwoju Jego kariery. – Chciałbym być jeszcze lepszym zawodnikiem i zdobyć jakiś medal z Unią Tarnów. Ten rok był dla mnie wspaniały i chciałbym spisywać się na podobnym poziomie, a nawet lepiej – powiedział nowy zawodnik Jaskółek.

Duńczyk przyznaje, że miał w ostatnim czasie dużo ofert, ale ostatecznie zdecydował się na Tarnów. – Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii na temat Unii. Ponadto klub ma wspaniałą historię z wielkimi sukcesami, a w przeszłości startowali tutaj najlepsi żużlowcy świata. Tarnów wygląda na profesjonalny klub, którego potrzebuję – przyznał.

Dla większości zawodników przyjezdnych tarnowski tor z reguły jest sporą zagadką. Mikkel nie boi się jednak wyzwania. – Byłem tutaj tylko raz, przy okazji rundy IMŚJ w 2012 roku. Wtedy ten tor nie sprawił mi jednak jakiejś szczególnej trudności i polubiłem go. Mam nadzieję, że przy odrobinie treningów ten tor stanie się jednym z moich ulubionych – zakomunikował Duńczyk.

W Tarnowie poza Mikkelem Michelsenem startować będą inni Jego rodacy – Kenneth Bjerre i Leon Madsen. Nie miało to jednak aż tak dużego wpływu na decyzję o związaniu się kontraktem z tarnowskim klubem. – Moja decyzja o kontrakcie była indywidualna. Oczywiście pytałem Kennetha o tarnowski klub przed podjęciem decyzji, ale nawet gdyby ich tutaj nie było to chciałbym podpisać kontrakt z Unią – zdradził Mikkel.

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, dlatego zawodnicy już teraz ciężko pracują nad swoją dyspozycją. – Mam swoje metody treningowe, które preferuje i które zdają efekty. Trenuję ciężko każdej zimy, aby być w pełni przygotowanym do sezonu. Oczywiście ciągle szukam udoskonaleń – powiedział nowy nabytek Jaskółek.

W nowym sezonie Mikkel Michelsen ma bardzo ambitne cele, które będzie starał się realizować. – To będzie zupełnie nowy rozdział w mojej karierze, bo nie będę już juniorem. Moim celem będzie ciągłe udoskonalanie mojego poziomu jazdy i skuteczna jazda w każdej lidze. Indywidualnie chciałbym awansować do GP i SEC. Ponadto chciałbym zakończyć Indywidualne Mistrzostwa Danii w czołowej piątce – zakończył.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST