Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Michał Gruchalski: „Skakałbym do nieba gdybym zdobył komplet punktów”

08/08/2020 9:18:34
Redakcja

Przemysław Frączek: Powiedz na początek jak się czujesz po upadku? Co prawda bardzo dobra postawa w kolejnych biegach każe być dobrej myśli, ale na torze pojawiła się karetka, a Ty chwilę się nie podnosiłeś.
– Michał Gruchalski: Dziękuję, wszystko ze mną okej. Wielkie dzięki również dla Artura za dobry refleks, uratował moje zdrowie. Sama sytuacja nie wyglądała groźnie, a nie podnosiłem się dlatego, że musiałem po prostu spokojnie sprawdzić czy z każdą częścią mojego ciała było w porządku.

– PF: Tak jak wspomniałeś bardzo przytomnie zachował się Artur Mroczka. Widząc, że jedzie wprost na Ciebie położył motocykl i uniknął w ten sposób zderzenia. Czy wy trenujecie takie zachowania, czy jest to instynktowne?
– MG: Wydaje mi się, że to jest instynkt, natomiast same upadki „trenujemy” w zimie podczas przygotowań do sezonu. Między innymi rzuty na matę, akrobatyka. Dlatego wiemy jak upadać oraz jak zachować się podczas upadku. Czasami oczywiście nie mamy na to żadnego wpływu.

– PF: Wielu obserwatorów przewidywało dziś „spacerek” dla Unii Tarnów, tymczasem goście z Łotwy mocno się postawili. Jesteś zaskoczony ich postawą?
– MG: Lokomotiv to silna drużyna, nikt nie mówił, że będzie łatwo. To media tak twierdziły. My byliśmy zmobilizowani i gotowi na ciężką walkę.

– PF: Ze swojej postawy możesz być chyba zadowolony. W każdym biegu zdobyłeś jakieś punkty, trzy z nich wygrałeś.
– MG: Tak, jestem na pewno zadowolony, chociaż skakałbym do nieba gdybym zdobył komplet punktów, na który tak długo czekam w lidze. Fajnie, że mogę być częścią tej drużyny i pomagać w zwycięstwach.

– PF: Za dwa dni kolejne ligowe spotkanie. Lubisz taki napięty terminarz?
– MG: Nawet nie kiedy o tym myśleć. Jest praca przy sprzęcie, jestem gotowy i jedziemy walczyć o kolejne punkty do ligowej tabeli.

– PF: Na koniec chciałem zapytać o aklimatyzację w drużynie, w naszym mieście. Co prawda kibice nie mogą stworzyć takiej oprawy jaką by chcieli, ale czy Ty mimo to czujesz się już u nas jak w domu?
– MG: Mega polubiłem atmosferę na stadionie. Kibice są wspaniali. Głośno nas wspierają w każdym biegu. Nie wiedziałem jak zostanę przyjęty przez kibiców. Dziwnie było patrzeć na trybuny, na których wszystko jest na biało-niebiesko. Pierwszy raz zmieniłem klub i musiałem sobie to wszystko uświadomić podczas pierwszego domowego meczu. Czuję się tu jednak świetnie, mogę powiedzieć, że właśnie jak w domu. Pierwszy mecz w barwach nowej drużyny był dla mnie jednak sporym przeżyciem. Wiem, że do Tarnowa zawsze przyjeżdża ekipa z Częstochowy, która mnie wspiera. Bardzo im za to dziękuję. Dziękuję również kibicom z Tarnowa za to, jak mnie przyjęli.


grupa-azotyUnia Tarnów od wielu lat wspierana jest przez największy koncern chemiczny w Polsce – Grupę Azoty. Główny Partner klubu Grupa Azoty zajmuje się m.in. produkcją nawozów mineralnych i wieloskładnikowych. Ponadto takie produkty jak kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają silną pozycję w sektorze chemicznym oraz zajmują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST