Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Michał Gruchalski: „Dostałem szansę, więc musiałem się odwdzięczyć”

21/07/2020 9:23:03
Redakcja

– Przemysław Frączek: Podejmowaliście dziś zdecydowanego faworyta do awansu – eWinner Apator Toruń. Mimo dobrych nastrojów po meczu w Gdańsku, torunianie nie zostawili złudzeń. Sami chyba nie spodziewaliście się, że możecie przegrać aż tak zdecydowanie?
– Michał Gruchalski: Nie ma co ukrywać, Toruń to drużyna Ekstraligowa. Mają świetnych zawodników i chcą spełnić swój cel. Nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiej porażki, niektórzy w ogóle się jej nie spodziewali. Ktoś miał słabszy dzień, ktoś miał lepszy. To jest żużel…

– PF: Zacząłeś mecz z pozycji zawodnika rezerwowego, a gdyby nie taśma mogłeś być najlepszym zawodnikiem Jaskółek. Jesteś zadowolony ze swojego występu?
– MG: Dano mi szansę, musiałem się jakoś odwdzięczyć. Czułem się dobrze na torze, natomiast w ostatnim biegu skupiłem się na tym, żeby jak najlepiej wyskoczyć spod taśmy, lecz moje palce były szybsze niż myśli. Nie ma co się załamywać, to dopiero mój pierwszy mecz.

– PF: Numer 8/16 na pewno nie jest Twoim wymarzonym. Na treningach przed meczami koledzy rzeczywiście byli od ciebie szybsi?
– MG: Na początkowych treningach owszem wypadałem gorzej. Na ostatnich dwóch już połapałem o co chodzi, wiem w którą stronę iść i właśnie w tą poszedłem na meczu. Wyjechałem na próbę toru i wiedziałem, że jeśli dostanę szansę to będę w stanie powalczyć o punkty.

– PF: No właśnie, mimo numeru rezerwowego wyjechałeś dziś na próbę toru. Miałeś obiecany od sztabu szkoleniowego szybki start w razie niepowodzenia któregoś z kolegów?
– MG: Wyjechałem na próbę toru, bo się zgłosiłem sam. Na treningu czułem szybkość i chciałem tylko sobie to udowodnić podczas próby toru. Nie, nie miałem nic obiecanego, ale mogłem się spodziewać, że jeżeli ktoś zawali pierwszy bieg to dostanę szansę.

– PF: Całej drużynie brakowało zdecydowanie szybkiego dojazdu do pierwszego wirażu. Potem na dystansie ciężko było wam odrabiać straty. Co Twoim zdaniem było tego przyczyną, bo mieliście ostatnio sporo okazji do trenowania.
– MG: Postawa z treningu nie zawsze przekłada się na spotkanie ligowe. Trenowaliśmy tylko między sobą, brak sparingów daje się we znaki. Fajnie zawsze pojeździć z inną drużyną, lepszą czy słabszą, wtedy zawsze mamy się do czego odnieść. Niestety, sytuacja która jest na świecie uniemożliwiła nam to. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej, jestem tego pewien.

– PF: Jak sięgam pamięcią, to zawsze robiłeś w Tarnowie bardzo dobre wyniki. Teraz po jedynym zwycięstwie w biegu 11 zobaczyłem u Ciebie szczerą i wyraźną radość. To był taki sygnał zadowolenia, że Twoja jazda wkracza na właściwe tory?
– MG: Dokładnie tak. Uspokoiłem się wewnętrznie po tym biegu, wiem że jestem w stanie wygrywać z najlepszymi. Zostałem miło przywitany w Tarnowie przez tarnowskich kibiców, bardzo dziękuję, to też jest budujące. Buzowała we mnie sportowa złość w dniu meczu, chciałem wyjechać na tor i zrobić to, co do mnie należało.

– PF: Już w sobotę, znów na własnym torze, będziecie podejmować Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Potraktujecie to spotkanie jako idealną okazję do szybkiej rehabilitacji za dzisiejszą porażkę?
– MG: Każdy z nas ma swój indywidualny problem, mniejszy lub większy. Jesteśmy drużyną i pomagamy sobie wzajemnie, to jest świetne. Czuję się jak w domu, bo z chłopakami mamy dobry kontakt. Teraz razem jako drużyna musimy udowodnić, że potrafimy, że możemy i że mamy dobrą drużynę. Chcemy wygrać następny mecz i odbić się w tabeli , a ta porażka nas tylko umocni.

 

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST