Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Matic Ivacic: “Każdy w drużynie może być liderem”

13/12/2022 15:27:02
Redakcja

– Przemysław Frączek: Cześć Matic, witaj w Tarnowie. W sezonie 2023 zdecydowałeś się startować w barwach Unii Tarnów. Powiedz co przekonało Cię do jazdy w naszej drużynie?
– Matic Ivacic: Nie ukrywam, że miałem kilka ofert z innych klubów. Jednak Unia Tarnów zrobiła na mnie najbardziej pozytywne wrażenie. Zależało mi, aby trafić do klubu dobrze zorganizowanego, a takim w tej chwili wydaje się Unia.

– PF: Negocjacje przebiegają w różny sposób. Czasami są długie i trudne, a czasami strony dogadują się bardzo szybko. Jak było w tym przypadku?
– MI: Negocjacje z klubem prowadził w moim imieniu mój menadżer – Paweł Woźniak. Rozmowy przebiegły bezproblemowo i w bardzo sympatycznej atmosferze. Szybko udało się osiągnąć porozumienie.

– PF: Z sezonu na sezon Twoja jazda w Polsce jest coraz lepsza. Czy została Ci powierzona rola lidera drużyny?
– MI: Ciężko pracuję nad tym, aby moja forma była coraz lepsza. Żeby osiągać dobre wyniki potrzebne są regularne starty, a z tym w lidze polskiej w poprzednich sezonach bywało u mnie różnie. Mam nadzieję, że w Unii będę mógł pokazać pełnię swoich możliwości. A co do lidera… Każdy w drużynie ma takie same szanse, żeby nim być. Jednak sam lider meczów nie wygra. To musi być praca zespołowa i jak każdy z zawodników dołoży trochę punktów, to efekt końcowy będzie dobry. Wiem, że sztab szkoleniowy widzi we mnie spory potencjał i wierzy, że mogę stać się mocnym punktem Unii Tarnów. Na pewno dam z siebie wszystko, żeby nie zawieść ich zaufania. 

– PF: Jakie sam przed sobą postawiłeś cele na sezon 2023?
– MI: Mam jasno wyznaczone cele, które chcę realizować krok po kroku. Nie chcę mówić o tym głośno. W tej chwili podchodzę do wszystkiego ze spokojem i chłodną głową.

– PF: Patrząc na zbudowaną w Tarnowie drużynę: co Twoim zdaniem jest jej najmocniejszą stroną, a gdzie trzeba będzie włożyć najwięcej pracy, żeby wszystko dobrze zagrało?
– MI: Trudno na tę chwilę powiedzieć. Myślę, że duże znaczenie ma pozytywna atmosfera w drużynie. Prezes i Trener zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie i myślę, że o to zadbają. A jeśli chodzi o aspekt sportowy? Pierwsze treningi czy sparingi pokażą nad czym ewentualnie trzeba będzie popracować.

– PF: Słowenia to kraj w którym żużel nie jest zbyt popularny. Czy macie jakieś młode talenty, które za jakiś czas mogłyby włączyć się do poważnej, sportowej rywalizacji?
– MI: Dobrze rozwija się Anže Grmek. Już nieraz pokazał dobre ściganie. Od nowego sezonu będzie debiutował w lidze polskiej i myślę, że to bardzo dobrze wpłynie na jego rozwój.

– PF: Jak lubisz spędzać swój czas, pomijając żużel?
– MI: Dużo czasu spędzam na motocrossie, który jest dla mnie nie tylko dobrym treningiem, ale też formą relaksu. Lubię spędzać czas z rodziną i znajomymi, bo daje mi to odskocznię od żużlowego życia.

– PF: Obecnie trwa mundial w Katarze. Śledzisz te rozgrywki? Słowenii co prawda nie udało się zakwalifikować, ale czy jest jakaś reprezentacja, której tam kibicujesz?
– MI: Nie śledzę mundialu regularnie. Mam teraz dość napięty grafik, ale od czasu do czasu na jakiś mecz zerknę. Kibicowałem Polsce, która niestety też już odpadła z rywalizacji.

– PF: Może chciałbyś się jakoś przywitać z kibicami Unii i coś im powiedzieć, zanim oczywiście spotkacie się na stadionie?
– MI: Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Unią. Chciałbym swoją jazdą dać tarnowskim kibicom wiele radości. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć dobry klimat.

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

Nowrem Group

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkan

rehamedica
Lotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

 

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

 

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

 

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Salon Wędkarski Karmazyn

Restauracja Rigatoni

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST