Oficjalny serwis Unii Tarnów ŻSSA

Mateusz Cierniak: „Na kolejny mecz będę sprawny w 100%”

10/04/2019 13:19:34
Redakcja

Zapraszamy na rozmowę z Mateuszem Cierniakiem zrealizowaną tuż po meczu w Gdańsku przez korespondenta speedwaynews.pl – naszego Partnera Medialnego na sezon 2019.

Nie milkną echa niedzielnego pojedynku w Gdańsku. Skazywana na pewną porażkę Unia Tarnów, bardzo dobrze poradziła sobie na wyjazdowym obiekcie, pokonując Zdunek Wybrzeże 50:40. Ważnych 5 punktów do dorobku swojej drużyny, dołożył tarnowski junior, Mateusz Cierniak.

Widać było korekty w jego jeździe, w stosunku do pojedynku z Lokomotivem. Wciąż jednak jest jeszcze pole do poprawy, ponieważ kilka punktów nasz rozmówca pogubił na dystansie. – Mecz nie należał do łatwych. Ja jechałem dosyć równo, zdobyłem kilka punktów. Było lepiej niż w poprzednim meczu, na torze u siebie. Cały czas zbieram doświadczenie. Wiem, że jestem dopiero początkujący w lidze, popełniam jeszcze błędy na trasie. Wszystko jednak zmierza w dobrym kierunku i myślę, że kolejne spotkanie będzie jeszcze lepsze – mówił po wygranym pojedynku nad morzem, Mateusz Cierniak.

Moment startowy był „piętą achillesową” tarnowian w pojedynku w „Jaskółczym Gnieździe” z Łotyszami. To, co wówczas stanowiło spory problem, tym razem okazało się zaletą drużyny gości. – Wbrew pozorom start był bardzo zbliżony do naszego – dosyć zbronowany. Myślę, że dzięki temu udało nam się odjechać tak dobre zawody. Zaliczam je na pewno do udanych – dodał.

Kolejny pojedynek tarnowska Unia ma zaplanowany na sobotę, a przeciwnikiem ma być Arged Malesa TŻ Ostrowia Ostrów Wielkopolski. Goście do tej pory mają na koncie 2 punkty w tabeli, po pewnym zwycięstwie z Car Gwarant Startem Gniezno i niewielkiej porażce z Orłem Łódź. – Trzeba zaprezentować się, tak jak w spotkaniu z Gdańskiem. Damy radę. Bez względu na to, jaki jest przeciwnik, trzeba być skoncentrowanym i pojechać jak najlepiej.

Na koniec zapytaliśmy zawodnika, którego nasz portal objął patronatem medialnym na sezon 2019, o stan zdrowia po upadku. To właśnie od jego kontaktu z torem zaczęła się niefortunna sytuacja, po której kontuzji doznał Artur Mroczka. Istniało spore ryzyko, że mocniej ucierpiał również młodzieżowiec. – Jest dosyć dobrze. Trochę się poobijałem. Najbardziej dokucza mi bark, ale myślę, że na dniach dam sobie z nim radę i na kolejny mecz będę w 100% sprawny – zakończył krótko, rozmowę z portalem speedwaynews.pl, Mateusz Cierniak.

źródło: Stanisław Wrona/ speedwaynews.pl

Sponsorzy i partnerzy

grupa-azoty

Saletromag

NOXY

wesbud

Miasto Tarnów

wia-lanwamexsamrozkwitnad-stawkiemmpgk-1

Al.Capone

 

Optyka Edward Kluza

hektordunajecdekercezararkanRigatoni

rehamedica
budpolLotto
Frukt

mis-serwis-techniczny

eska

 

 

 

Firma Remontowo Budowlana Rafał Nytko

Ogrody Aurora

 

 

 

 

Muszynianka

Powiat Tarnowski

 

Chemart

Arkas BHP

Netfish

Mat-Mat

Remondis

OSK MX

Your Partner

In Balance

Biały Piec

Surpal

TKP

Skup Aut Małopolska

Bartosz Mucha

Gentleman

Narzędzia dynamometryczne

Narzędzia Czyżycki

Ilustrowany Kurier Codzienny

Green Engineering

Darbagos

Centrum Sztuki Mościce

Strusinianka

Okocim

Czarny Sezam

DIAGMEDICA & HOLI-MED

Arveel

Food Care

Ngine

Seba Mechanika

Wykonanie strony Internetowej z przez Agencję Marketingową AdVIST